• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - misacik

1. června 2012 
Ahoj holky. Chtěla bych tady získat nějaké nové rady, názory i zkušenosti. Poslední dobou jsem na tom docela špatně psychicky. Největší smutek mám z toho, že jsem před 6 týdny potratila (náš první pokus o miminko) zhruba v 8 týdnu těhotenství na základě nějakého zánětu, konkrétně zpráva z histologie zněla: zánětlivé změny v děloze :frowning2: Právě zítra mi končí šestinedělí od zákroku - revize dělohy. Moje první otázka na Vás je, jaký máte názor na to, kdy je vhodná doba po zákroku (potratu) na další otěhotnění. Názory lékařů se totiž hodně liší, někteří říkají, že se může hned po šestinedělí, někteří že se má počkat určitě na první menstruaci, no a ti další doporučují minimálně dvě menstruace i dýl. Nechci vypadat, že jsem posedlá dalším těhotenstvím, ale příští týden mi bude 30 a už to opravdu nechci odkládat a hlavně si miminko s manželem přejeme. Vím, že je nejdůležitější být psychické pohodě, ale samozřejmě i ten zdravotní a fyzický stav je důležitý. Nerada bych totiž na to tolik spěchala, že nakonec něco podcením a dopadne to stejně. Tak prosím o Vaše názory popř. zkušenosti. A další dotaz se týká toho, že mi před pár dny byla nalezena cysta o velikosti 3,8cm na pravém vaječníku a moc mi to nepřidá. Mám docela strach, jak to s ní bude dál. Nikdy jsem na cysty netrpěla, resp. mi nikdy žádná nalezena nebyla. Doktor ale řekl, že spousta žen o cystě (cystách) vůbec neví, že je mají, nebo měly, protože některé cysty se prý prostě samy tvoří a samy taky zmizí. Buď prý prasknou, nebo se vstřebají, prostě zmizí. Někdy ale pichají nějaké injekce, nebo předepíšou léky a v tom nejkrajnějším případě se musí na operaci. Jelikož čekám v šestinedělí na menstruaci, která by měla přijít každým dnem, tak mi doktor doporučil odmenstruovat, protože prý ve většine případů cysta při menstruaci praskne, no a po odmenstruování se mám nechat prohlídnout ultrazvukem, zda-li se tak stalo, nebo tam pořád bude. Prosím, pište, jaké s tím máte zkušenosti atd. Velice děkuji. Michaela
3. kvě 2012 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik ahoj, tak já měla jen takový ten malý potrat, co o něm nevíš, když se moc nesleduješ, ale protože jsme miminko plánovali, tak jsem si všimla, že mám menzes dřív a dost silné. Ale byla jsem čistá bez zbytků, tak to dr nechal tak, že tou ms se vyčistím a mohli jsme pak začít klidně hned nanovo. Já bych teda dala na tvého dr, přeci jen revize je zásah do organismu, a ten jeden měsíc navíc už vydržíš :wink: Pak budeš mít větší jistotu, že to vyjde. Dočetla jsem se, že prvomatky mívají poměrně často takové minipotraty při prvním těhu, ale většinou se to právě odbyde do toho 5tt, kdy to vypadá jen jako silnější ms. Rozhodně ti držím pěsti a hlavně se moc nestresuj, všechno jde. Já otěhotněla po skoro 2 letech pokusů, potom ten potrat a navíc jsem měla dědičnou tzv. obrácenou dělohu, kdy průchod je tak dlouhý, že je vlastně nahoře místo vpředu a spermie chudáci maj pěkně dlouhou cestu a málokdy to některá přežije. A taky se to povedlo :wink:
3. kvě 2012 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik Ahoj. Co se tyce cysty - ja ji taky mela taky me to celkem vydesilo. Ale uplne zbytecne. Opravdu odelsa s nasledujici menstruaci a od te doby po ni ani stopy. A za druhe... Je mi moc lito, co te potkalo :frowning2: Tohle zamava s kazdou, s nekterou min, s nekterou vic, ale je naprosto prirozeny, ze se z toho nezvzapamatujes hned. Chce to fakt cas. Mluvim z vlastni zkusenosti.. Me to potkalo dvakrat. Podruhe az na zacatku 16. tydne. Doktor nam doporucil cekat pul roku, ale cekali jsme nakonec 3 mesice a zadarilo se napoprvy. A snad to konecne vypada, ze se dockame... Co vim, tak po potratech v casnejsich stadiich holky vetsinou taky dodrzi tak ty dve menstruace. Podle me by to melo stacit. Zalezi to hodne na tom, jak se budes citit fyzicky, ale i psychicky. Drzim moc palce, at je brzy lip a at se brzy dockate :wink:
3. kvě 2012 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik Jo a jeste neco - je tu jedna diskuze, kde se schazeji holky, co take potratily. Zkus tam mrknout nebo i neco napsat, mne to hodne pomohlo. Holky jsou tam super. Podpori te a poradi, kdyz budes potrebovat. http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/potrat-jak-nastartovat-a-zacit-znovu/?
3. kvě 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@timbouctou
Děkuju moc za odpověď a za názor, jen trochu nerozumím, jak to myslíš s počkáním ten měsíc, ale nejspíš to myslíš tak, abychom ještě počkali měsíc od šestinedělí že?
3. kvě 2012 ve 22:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@martinakl
Moc Ti děkuju za odpověď a hlavně moc gratuluju k očekávání a držím moc palečky. Já vím, že kdo to nezažije, tak nepochopí a je to tak, jak píšeš, některé ženy to prožívají víc a některé míň, já bohužel patřím do té první skupiny :frowning2: Ale jelikož mi zítra končí šestinedělí, tak je to čím dál tím lepší, protože vím, že se budeme moct pokoušet znova a snad to tentokrát výjde. Taky jsem slyšela, že ženy, které prodělaly potrat pak otěhotněly hned napoprvé, ale to taky nemusí být pravidlem, ale bylo by to fajn. A ještě k té cystě. Já jsem slyšela i četla, že hodně záleží na tom, o který druh cysty se jedná. Je prý nějaká vodová (ta by měla být neškodná a ta, která většinou praskne, nebo se vstřebá, nebo prostě zmizí) a pak je nějaká druhá hnisavá, nebo krvavá a ta je o hodně nebezpečnější. Ale předpokládám, že kdyby šlo o tu druhou, že by mi to doktor řekl a nedoporučoval by mi odmenstruovat a teprve pak se nechat vyšetřit svým gynekologem ultrazvukem viď? Tak snad to bude v pořádku a budeme se moct v blízké době začít pokoušet :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik No mne taky nerekl, o jakou jde, ale ze nejspis odejde s menstruaci, tak asi to byla ta lepsi verze a i u tebe to tak snad je :wink:
4. kvě 2012 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@martinakl
Moc děkuju za povzbudivá slova, snad to tak opravdu bude :slight_smile:
4. kvě 2012 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik Vubec neni zac :slight_smile: Uvidis.. Uz bude jen lip.. Vim, ze je tezky tomu verit, ale zkus to, pomuze to. Pozitivni mysleni dela divy :wink:
4. kvě 2012 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik Ahojky, nemam ted moc casu psat. Jen bych Ti chtela poprat moc sil. Pred skoro 2 lety jsem na tom byla uplne stejne jako Ty. Taky jsem potratila v 8. tydnu prvniho tehotenstvi... Bylo to hrozny - co budu povidat. Nenavidela jsem vsechny zenske s miminkama a briskama, nemohla jsem je ani videt. Mela jsem ale stesti a navzdory zakazum lekaru /to neznamena ze doporucuju udelat totez/ jsem otehotnela vlastne po 3 mesicich a dnes tu mam krasneho 7mesicniho chlapecka. Drzim vsechny palce, drz se!! Ja vim, ze to ted neni vubec vesele, ale ver, ze se vsechno v dobre obrati.
A taky bych chtela potvrdit co tu uz nekdo psal. Je tu diskuze "Potrat jak nastartovat a zacit znova", ktera mi moc pomohla, povzdbudila a videla jsem, ze v tom nejsem sama. A objektivne - jeden potrat, to vazne nic neni!!! Mam znamou, ktera potratila 7x a ted ma nadhernou holcicku :slight_smile:
4. kvě 2012 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@barbarik
Tak to je skvělé, že Tvůj příběh měl šťastný konec a dočkala jsi se chlapečka, moc gratuluju :slight_smile: Je fajn mít se s kým podělit o své trápení a vyslechnout resp. si přečíst různé životní příběhy a zkušenosti. Já vím, že člověk se nesmí vzdávat (nevím, jak to tá Tvá známá mohla po 7 potratu zvládnout!), já si neumím představit, že by mě to potkalo znova (podruhé), ale taky mám kamarádku, která nejdříve prodělala dva potraty, tak otěhotněla potřetí a narodila se jí holčička a teď nedávno počtvrté zjistila, že je těhotná, ale opět potratila. Kdoví, proč nás tak příroda zkouší a hraje si s náma. Ale snad to bude všechno v pořádku a dočkáme se taky toho malého uzlíčku a budeme šťastni, protože si to moc přejeme. Měj se hezky.
4. kvě 2012 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@martinakl
Opravdu moc a moc děkuji za podporu a povzbudivá slova :slight_smile:
4. kvě 2012 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik jj, tak nějak jsem to myslela :slight_smile: ono zas není tak pozdě, aby to chvilku nepočkalo. Podle mě je to kolem 30 super :wink:
4. kvě 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@timbouctou
OK, děkuji. Tak uvidíme, kdy nám osud a příroda dopřejí a dočkáme se toho malého uzlíčku štěstí :slight_smile: Já vím, že ženy v dnešní době odkládají první dítě kolem ty 30-ky, ale na první dítě je to už určitě nejvyšší čas a nejvhodnější doba si myslím.....
4. kvě 2012 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@barbarik
Nějak mi to nedá. Jak jsi psala, že máš známou, která potratila až 7x, mohla bych se zeptat, zda-li víš, jaké byly důvody tolika potratů? Protože 7 potratů je už opravdu hodně! Zda-li to měla vždy kvůli stejnému (např. zdravotnému) důvodu, nebo kvůli něčemu jinému? Jestli se můžu zeptat a pokud to ovšem od ní víš. Děkuji
9. kvě 2012 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik Ty jo, bohužel Ti víc nenapíšu. Je to sestra nejlepšího kamaráda mého manžela, ale nechtěla jsem se jí na to ptát. Viděly jsme se vlastně jen jednou - byla jsem 10 dní před porodem a oni zrovna slavili 6 měsíců té jejich dcerky. Věděla jsem už od manžela, že měla spousty potratů, jen jsem nevěděla kolik. Bohužel ani nevím, jak se jim podařilo nakonec otěhotnět. Vzhledem k tomu, že jejich rodina je velmi dobře finančně zabezpečená, máme pocit, že možná šli do umělého oplodnění. Jen jsme s tou paní mluvily o tom, že také rodila císařským řezem, protože měla velmi rizikové těhotenství (a to mi právě řekla kolik těch potratů bylo). Ale nedělej si s tím hlavu, určitě to takhle nemají všichni :slight_smile: My jsme s manželem oba neurologicky nemocní, dalo se čekat, že budeme mít velké komplikace a zaplať pán Bůh jsme i se synem v pořádku. Asi něco bude na tom, že první těhotenství je vlastně taková zkouška těla.. Vem si, že nebýt současných testů, ani bychom nevěděly, že jsme byly v těch svých 8 týdnech těhotné. Já vím, teď Ti tím houby pomůžu.. Sama si pamatuju, jak jsem se tenkrát cítila, hlavně když mi lidi říkali - "to ještě nic není, představ si, když někdo přijde o miminko v 6. měsíci" a tak dále. Nebyla jsem schopná ani ochotná odlišit jak moc miluje matka dítě v tom či kterém měsíci. Nenáviděla jsem všechny dobré rady stejně jako ty, kterým se podařilo otěhotnět na první pokus. Dokonce jsem "přála" děti jen těm, co už potratily - jako že si to zasloužej, no hrozný :frowning2:(( Podle mě se u nás o potratech málo mluví, přitom je jich opravdu hodně. Teprve když jsem já začala o tom svém mluvit, kolikrát jsem se divila, kolik žen kolem mě potratilo. Od té doby co se to stalo mně fakt nechápu, jak si některé holky vystavují na facebooku fotky miminek z UZ třeba v 11. týdnu. Podruhé jsem byla děsně opatrná a protože žiju mimo ČR, o mém těhotenství kromě rodiny věděla jen jedna blízká kamarádka :frowning2: Celé těhotenství jsem se bála, že potratím znova, omlouvám se, že to tak píšu, ale fakt jsem se bála jít i na velkou, jako že určitě potratím, pořád jsem se bála, že na toaletním papíru najdu krev... Nepíšu to abych Tě děsila, spíš že fakt nemá smysl se bát.. Ono tělo je mocné a když nějaký plod je zdravý a má se narodit, tak se narodí i přes všechny vnější okolnosti :slight_smile: Strašně moc držím palce, teď jak tady píšu páté přes deváté, tak se mi vybavily všechny ty pocity... Fakt moc soucítím, přeju hodně sil a kdyby cokoli, piš!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. kvě 2012 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@barbarik
Moc moc děkuji za obsálhlou zprávičku a povzbudivá slova. Jsem ráda, že Ti to s miminkem nakonec vyšlo, ale naprosto chápu ten obrovský strach, který popisuješ. Já jsem taky jednou nárazově krvácela, ale pak po kontrole ultrazvukem jsem byla ujištěna, že je všechno v pořádku, ale pak byl do týdne stejně konec :frowning2: Měla jsem dodržovat klidový režim a za týden se přijít ukázat a bohužel to nedopadlo. Máš naprostou pravdu v tom, že se o potratech skoro vůbec nemluví (pouze tady v diskuzích, protože si zde sdělují ženy své trápení, osudy, příběhy a zkušenosti), ale přitom si tím prvním potratem prošla většina žen. Moje sestra měla to samé, před rokem potratila a letos jsme otěhotněly víceméně nastejno, já byla snad o týden napře a vidíš, co se nakonec stalo, ale ona je díky bohu už přes 14tt a zatím vše v pořádku :slight_smile: Přesně jak píšeš, ono je tělo mocné a samo si rozhodne, jak to bude. A co se týče té Tvé známé, tak to nevadí, že nevíš důvod, to je pochopitelné, že jsi se asi nechtěla vyptávat na podrobnosti, jen mě zarazil počet těch potratů, uf!
9. kvě 2012 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik
@barbarik
příčinou častých potratů bývá nedostatek železa nebo magnesia v krvi. To se pak berou různě vysoké dávky léků. Druhá manželka mýho otce to měla, až napošesté se jim to povedlo. Ale to je skoro 20 let zpátky, dneska se dělají tyhle tesy z krve hned po druhém samovolném. Ale to snad tobě nehrozí :grinning: nacpi se kyselinou listovou a bude to dobrý.
9. kvě 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@timbouctou
Jasně, kyselinu listovou jsem brala i před prvním těhotenstvím, pak i v těhotenství a teď jsem začala hned, jak mi skončilo šestinedělí po revizi, tak uvidíme, snad bude vše OK :slight_smile:
9. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky.
Chtěla bych se Vás zeptat, co víte a jaké máte informace o cestování v prvním trimestru těhotenství, jaké máte zkušenosti, doporučení atd.? Vím, že se prý cestování v prvním trimestru moc nedoporučuje, obzvlášť ženám, které potratily. Mlžete mi k tomu něco napsat? Předem děkuji
21. kvě 2012 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@timbouctou
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji :slight_smile:
30. kvě 2012 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@barbarik
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji :slight_smile:
30. kvě 2012 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik Jééé, můžu gratulovat? Hele... já radši moc radit nebudu... Jestli se jedná o Tebe (a já doufám, že ano :wink: ) tak možná vzhledem k anamnéze bych byla opatrnější. ALE - taky jsem za sebou měla potrat a potom jsem otěhotněla nečekaně a tak trošku neplánovaně před náročnou cestou na Srí Lanku. Těhotenství jsem zjistila díky testu na letišti v Colombu, protože to bylo jediné místo, kde testy prodávaly... Asi ti nemusím popisovat, jak jsem byla vyděšená. Všude se píše, že cesty do téhle části Asie těhotným nedoporučují. Pak jsem ještě dvakrát letěla trasu Praha-Moskva kvůli papírům. A Andrej v bříšku všechno zvládl perfektně. Takže myslím, že (když nejsou nějaké komplikace s donošením u maminky) opravdu platí, že se těhotenství udržet má - tak se udrží stejně.
30. kvě 2012 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik ahoj, taky moc gratuluju :slight_smile: je to jak píše @barbarik, podle toho asi, jak se na to cítíš. Já jsem byla na vodě, jeli jsme Sázavu, když jsem zjistila první těhu, a to je slušně náročný. Navíc se Honza po té zprávě tak strašně ožral, že jsem první den musela oddřít s nafukovačkou všechny voleje já, protože on neustále vypadával z lodi. A když jsme to takhle pěkně zvládli, tak jsem si hned za tři týdny dala ještě jednou Sázavu a pak ve 14. tt týdenní Vltavu a měla jsem celé těhu naprosto bez problémů a nevolností :grinning: Tak se rozhodni podle toho, jak ti to připadne nejlepší.
30. kvě 2012 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@timbouctou
To jseš hodná, ale zatím ještě není k čemu gratulovat, já si to teprve zjišťuji, kdyby se nám náhodou povedlo počít na první pokus po revizi víš? Za pár dnů teprve očekávám druhou MS po revizi dělohy a pak se chceme začít pokoušet, tak už uvažuju i tak, že kdyby se to poštěstilo brzo a byla bych už v červenci-srpnu znova těhotná, jestli bych mohla jet za rodinou na Slovensko, kde máme návštěvu již delší dobu domluvenou víš? No a s tou Sázavou teda fakt smekám, ale to jsi docela riskovala bych řekla, to bych se asi trošku bála :frowning2: Ale když bylo vše ok, tak proč ne?
30. kvě 2012 ve 23:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@barbarik
Zatím ještě není k čemu gratulovat :frowning2: Do pár dnů očekávám teprve druhou MS od revize dělohy a zhruba v půlce června bychom chtěli začít zkoušet další mimi, takže já už uvažuju trochu dopředu, že kdyby se nám náhodou poštěstilo a vyšlo to třeba hned napoprvé, zda-li bych v tom srpnu mohla již jako těhotná gratulovat. Právě uvažuji a zjišťuji si to proto, že jsem po potratu, tak mi je asi jasné, že při dalším těhotenství bude minimálně můj gynekolog opatrnější a přísnější a nebude mi asi spoustu věcí pro jistotu doporučovat, tak jsem právě nevěděla, že jak to je s tím cestováním, protože jsem opravdu slyšela, že se cestovat v prvním trimestru nedoporučuje, ale taky je pravda, že jsem to slyšela v souvislosti s létáním a do cizích a dalekých zemí. Takže i tak děkuju za příspěvek :slight_smile:
30. kvě 2012 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik I tak budu moc držet palce! Po revizi pozor, možná bych nechala ASPOŇ :slight_smile: 1 menses přirozeně projít, nebo radši víc. Já vím, ono se to tak lehce radí... Ale jako laika mě napadá riziko, že přece jenom při revizi tam všechno rozvírají kleštěma, tak aby to těhotenství takhle brzy po revizi neohrozilo i když by jinak vše bylo v pořádku..
31. kvě 2012 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarik hele to bych se nebála, po porodu taky jsi celá vytahaná a naopak maminy, co se rozhodnou mít děti brzy za sebou a jdou do toho už v šestinedělí, mají nejmíň problémová těhu. Dokonce některé PA doporučují otěhotnět, dokud je vše živé. Asi si to tělo s tím poradí. Dřív se s tím tolik nenadělalo a samovolné potraty byly spíš výjimkou, třeba za mojí prababičky :grinning: ježiš, co ta nám navyprávěla za story, to by dnes gyndaři nevěřili svým uším :grinning:
31. kvě 2012 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@barbarik
Moc děkuju za péči :slight_smile: Neboj, už jsem to tu právě před nějakou dobou řešila, zjišťovala a hlavně se ptala ostatních, jaká doba od revize do dalšího těhotenství byla ženám doporučována, protože názory lékařů se různí. Tak jsem si řekla, že ty 2 MS počkám určitě, i když říkají minimálně 3, ale je to takový kompromis. Teď každým dnem očekávám právě tu druhou porevizní menstruaci a pak to chceme začít zkoušet. A moc děkuju za podporu, snad se nám brzo zadaří a napodruhé to už výjde!!!
31. kvě 2012 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@timbouctou To máš pravdu :slight_smile: Člověk je pořád na něco opatrný a příroda si stejně poradí sama.
1. čer 2012 v 05:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@misacik URČITĚ to vyjde :slight_smile: Moc držím všechny palce a piš!!
1. čer 2012 v 05:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek