• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - misinkam

21. března 2013 
ahoj.jsem tady nová.abych trošku přiblížila můj stav.takže před 2roky jsem byla na laparaskopii,kde mi odebrali oba vejcovody(byly zničeny srůsty).teď jsme se s přítelem rozhodli,že podstoupíme ivf.dr. nám doporučila iscare s tím,že základní testy udělá ona a pak nás tam objedná.každopádně všem snažilkám,maminkám a těhulkám držím palečky :slight_smile: ráda bych se dozvěděla jak to tam chodí,takže budu moc ráda,když mi to někdo přiblíží.předem děkuji :wink:
24. led 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Ahojky taky chodím do Iscaru, nemusíš se bát, je to tam opravdu super, všichni jsou moc příjemní a péče je taky super :slight_smile: Taky nemám vejcovody, z iscaru už mám tříletá dvojčata a teď se snažíme ještě o jedno mimčo :slight_smile: Kdyby tě zajímalo cokoli konkrétního tak se klidně zeptej :slight_smile:
25. led 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Ahoj já jsem v Iscaru byla také, ale jen jednou. Byla jsem u dr. Hulverta a byla jsem nadšená. První návštěva probíhala tak že jsme si popovídali, doktor nám dodal optimizmus jako že jsme mladý a že to půjde. Předepsal Clostil. Hned mi udělal vyšetření na chlamidie, manželovi byla odebrána krev a mohl jít hned na spermio kdyby měl 3dení sex. abstinenci. Domluvili jsme se že až dostanu MS přijdu na krev. Jenže já už v době první návštěvy byla na úplném začátku těhu. Takže další průběh nevím...
25. led 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@petulka26 ahoj.tak to jsem ráda,že je to má někdo podobně :slight_smile: a prosim tě jak je to tam s těmi poplatky?prý se skládá 16.000,- rovnou a pak se ještě doplácí za léky?
25. led 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Ano chtějí zálohu, ale pokud jí celou nevyčerpáš tak ti potom penízky vrátí. Záleží na tom co si všechno budeš chtít připlatit, pokud budete chtít třeba zamrazit embrijka nebo ICSI (to je vložení spermie do vajíčka) nebo prodlouženou kultivaci za to všechno se doplácí, nejprve v rámci té zálohy a pokud by to nestačilo tak ti řeknou kolik máš doplatit. Mě jeden cyklus IVF vyšel cca na 20000, ale je fakt že jsme dopláceli prakticky všechno. Pokud se hned nezadaří a máš zamražená embrijka můžeš jít na KET, ten pojištovna nehradí a stojí to 7200 Kč. A už víš přibližně termín kdy tam začneš chodit?
25. led 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@favofrenki ahoj.moc děkuju.ty se máš,že můžeš otěhotnět normální cestou.to ti moc gratuluju :slight_smile:
25. led 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 já si myslím,že zamražení je zbytečné,když kdyby to nevyšlo,tak ti zase platí pojišťovna další odběr,takže zmražení asi nebudeme chtít.já jsem byla teď u svojí gyn. 4.den MS na odběru krve a 1.2. jdu na ultrazvuk kvůli těm folíkům a nevím čemu ještě a pak by mě měla objednat.to už budu mít všechny testy.vůbec nevím jak to chodí a hlavně jak dlouho to bude trvat :frowning2:
25. led 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Já ti nevim, zamražení určitě neni na škodu, vzledem k tomu že na IVF máš jen 4 pokusy, a tím že si nějaká embrijka pokud budou zamrazíš si ten počet pokusů dost zvýšíš. Nehledě na to že celkové náklady na IVF ikdyž ho hradí pojišťovna jsou dost vysoké. Ale samozřejmě je to na tobě. Mě už třeba zbývá jen jeden pokus a pokud by to opět nedopadlo a neměla jsem nic zamražené tak je to už konečná. Uvidíš jestli to bude v Iscaru stačit, většinou si tyhle testy dělají sami. Od první konzultace to trvá cca měsíc až dva. Pokud jim budou stačit výsledky od tvé doktorky, a nebudou si je chtít dělat sami tak pak bude stačit jen spermiogram, pak se žádá na pojišťovnu, schválení trvá cca měsíc, během té doby právě většinou dělají všechny tyhle testy co ty už budeš mít. No a pak záleží na tom jaký budeš mít protokol, jestli krátký nebo dlouhý. Já měla vždycky krátký, což je celekm rychlé. Takže od první konzultace cca za měsíc už můžeš teoreticky začínat stimulaci.
25. led 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 a když jsi tam byla poprvé,tak na kolikátý pokus ti to vyšlo?měla jsi v tu dobu vejcovody,nebo ti je vzaly až potom?
25. led 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Při 1.IVF to vyšlo hned na poprvé, vejcovody jsem už neměla. Teď mám bohužel za sebou 3 pokusy a nedaří se, asi jsem už stará :confounded:
25. led 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 to snad ne,ne? z druhé strany si můžeš říct,že už máš dva krásný chlapečky :slight_smile: já když jsem byla před 2roky na laparce,tak mi řekli,že bych měla jít co nejdřive na IVF protože není jistý jak dlouho mi budou fungovat vaječníky,takže jsem zvědavá,jak to dopadne...
25. led 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 je promin,teď jsem koukala teprv na všechny tvoje fotkečky a ty máš holčičku a chlapečka :slight_smile: :slight_smile:
25. led 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Jo jo mám páreček :wink: Jsou to moje zlatíčka, původně jsem další dítě už neplánovala. Ale Ex manžel mě opustil když jsem byla ve čtvrtém měsíci. Tak jsem byla s dětmi nějakou dobu sama, teď máme nového taťku a ikdyž Elenku a Lukaska miluje jako by byli jeho a krásně se o nás stará, tak si přeje ještě mimčo :slight_smile: S těma vaječníkama mi to říkali taky, já mám kevšemu jenom jeden. Ale naštěstí zatím funguje, a i s jedním vaječníkem mám víc vajíček než některé holky se dvěma, ale bohužel se mi nedaří embrijko udržet. Už dvakrát jsem otěhotněla, ale bylo to jen biochemické těhotenství, zpozdila se MS vyšel pozitivní test, ale po pár dnech, to embrijko vzdalo a byl konec. Takže teď mám za sebou vyšetření na imunologii, dělali mi test na trombofilní mutace, takže čekám na výsledky, a až budou objednám se do Iscaru a uvidíme co podnikneme dál.
25. led 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 tak každý chce mít svoje dítě,takže vašeho taťku chápu :slight_smile: já mám pořád bolesti v podbříšku,takže gyn. mi řekla,že je to známka toho,že mi vaječníky fungujou,tak snad to tak i je :slight_smile: to musí být hrozný,když už se raduješ,že se to povedlo a pak najednou nic.toho se bojím.a myslíš,že by mi mohli dát neschopenku třeba už při stimulaci?mám totiž práci,kde pořád jezdím autem a tahám těžký věci a s volnem to není tak úplně jednoduchý...
25. led 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Na tu neschopenku se zeptej, normálně jí dávají při odběru vajíček, ale jsou tam celkem vstřícný, tak když řekneš že máš takhle těžkou práci, tak si myslím že ti určitě tu neschopenku vystaví. To zklamání je veliký, ale prostě musíš bojovat dál. Ale neboj určitě to vyjde. Až na to že nemáš vejcovody tak jsi v pořádku, tak by to mělo být v pohodě :wink: Spermiogram máte asi taky v pohodě ne.
25. led 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 spermio nám ještě nedělali.to asi až v iscaru...
27. led 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Jo jo to Vám v iscaru určitě udělají, až tam půjdete tak si dejte tři dny pauzu, ať na to může jít partner hned, aby tam pak nemusel zbytečně znovu jezdit :wink:
27. led 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jo.já se tak těším,že to snad ani není možný,ale nejradši bych jela hned :slight_smile: :slight_smile: všechno to strašně trvá :frowning2:
28. led 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam To čekání je nejhorší, ale jak už to začne, tak uvidíš že ti to bude hrozně rychle utíkat. Pak úplně nejhorší je to čekání na pozitivní testík, to se pak ten čas vleče do nekonečna :slight_smile: Já si teď dávám pauzu, 3 neůspěchy za sebou mě trošku zmohli, takže se objednám na konzultaci až na příští týden a na další pokus půjdu za měsíc nebo zadva, uvidim jak to vyjde.
28. led 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 to věřím :frowning2: a to už si budeš platit sama ten 4 pokus? já doufám,že se do iscaru dostanu co nejdříve.co říkala dr tak tam není nějaká čekací lhůta.prý ještě ten měsíc co půjdu na 1. konzultaci,tak by mohla začít stimulace.to by bylo úplně nejlepší,ale bojím se těch injekcí
28. led 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Mám ještě jeden pokus dotovaný pojišťouvnou. Teď jsem byla na jednom ET a na dvou KETech, KET pojištovna nehradí, je to z těch mražených embrií, takže se to ani nepočítá jako pokus. Záleží na tom jak rychle ti to schválí pojišťovna, někdy to trvá týden a někdy taky měsíc. Čekací lhůta fakt žádná není, prostě se jen čeká na správný den cyklu, když máš krátký protokol tak se začíná 2. den cyklu, ale musíš to mít právě už schválené pojišťovnou, když nemáš, musíš čekat na další měsíc až budeš zase 2.den cyklu.
28. led 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. led 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 a to si nemůžu podat žádost dřív?to asi ne když vlastně nemám ještě žádný papír v ruce,že půjdu na ivf
28. led 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Tu žádost za tebe podává Iscar, na první konzultaci se tě zeptají, jestlí jí chceš podat hned nebo až později. Ani nic nepodepisuješ nebo tak.
28. led 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 a nevíš jak dlouho to trvá, než to schválí?já mám vzp
28. led 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam To je opravdu hodně různý, asi podle toho kolik mají práce, co vím od holek co mají taky VZP, tak jedný to trvalo dva týdnu a druhý čtyři, takže se to fakt nedá říct jak rychle to schválí. Já mám pojišťovnu MV a trvalo to 3 týdny.
28. led 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 jéé,to je další čekání,ach jo :frowning2: jak zvládáš injekce?
28. led 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Třeba ti to vyjde, a bude to rychlovka :slight_smile: Injekcí se neboj, je to úplně v pohodě, je to maličká jehlička ani to neucítíš. Já mám léky za které se připlácí, protože mám jen jeden vaječní, a ty jsou v peru, takže to nemusím míchat, ale i ty léky na míchání jsou v pohodě, na konci se stejně píchá ovitrele nebo cetrotide a to si musíš namíchat, takže je to jedno, ale u obojího je jen malá jehla, takže to nebolí. Sice jsem si párkrát udělala modřinu, ale to jsem asi trefila nějakou žilku.
28. led 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 já jsem právě chtěla taky ty pera,ale slyšela jsem,že tam je hodně velký cenový rozdíl jenom kvůli tomu,že jsou to pera.tak nevím,ale pera jsou určitě pohodlnější a i to odhodlání si to píchnout je asi jednodušší :slight_smile:
28. led 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misinkam Já doplácela cca 3000, ale jak už jsem říkala, těm normálním injekcím se nevyhneš, protože cetrotyde a ovitrele, které si jedno nebo duhé budeš muset píchat v peru nedělají. Nechci tě streašit, ale několik dnů se píchají iněkce dvě ne jen jedna.
28. led 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulka26 ne ne,tak to je masakr.to už je mi špatně teď,když si to představím :grinning: a tloustne se po nich?
28. led 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek