• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - nuovoemporio

18. července 2012 
Ahojky všem :slight_smile: Patřím mezi úplné nováčky, snad sem časem zapadnu :slight_smile: S přítelem se začínáme snažit o mimi, i když si spíše říkáme, že není kam spěchat a "necháváme to náhodě", ale i tak je to zvláštní pocit :slight_smile: Na jednu stranu se těším, na druhou mám strach... jestli to zvládnu, jestli jsem vůbec připravná, co na to doma atd. Krapet mě hlodá i to, že patřím ke staré škole a dítě bez svatby je "ostuda".... přítel nebere svatbu jako důležitou... chce abych byla já i malé zdravé a to je pro něj to nej... Je to od něj krásné, ale... ráda bych to vše popořadě, což se mi s takovou asi nepodaří :slight_smile: Snad se na mě za to nebudete koukat přes prsty :slight_smile:
24. dub 2012 v 15:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, vítej
1) proč otázka co na to doma? bydlíte s rodiči, nebo kvůli tvému např. věku? téhle otázce osobně nerozumím
2) zvládneš, co bys nezvládla...není třeba se nervovat dopředu
3) svatba - to je otázka pro vás dva, jak to cítíte, nicméně si myslím, že v dnešní době není třeba to brát jako ostudu, upřímně, když to vidím kolem sebe, tak "svobodné matky" jsou na tom alespoň finančně líp než ty co se vdaly... :slight_smile:
24. dub 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nuovoemporio Ahoj proč dítě bez svatby je "ostuda" :fearful: ? Ja mám dítě a to nejsem vdáná. Mé známé taky nejsou vdané a mají dítě :slight_smile: .. bratranek stou svojí přítelkyní taky není ženaty a už čekají dítě... Podle mě to je moderní :D...
24. dub 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijunek tak to nevím na čem jsou líp svobodné matky před těmi vdanými. Já bych řekla, že spíš naopak, manžel si může odpočítat na manželku, kdežto když nejsou svoji, tak nemůže ani to.
24. dub 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek no vidím to s přídavkama na děti apod., s porodným, ale to se většinou teď týká už jen opravdu svobodných -samotných matek, protože my třeba to, že oba pracujeme, tak na porodný nedosáhneme ani na první dítě - myslím to jako všeobecně, čím poctivěji v této republice žiješ, tím horší, ale je fakt, že pro "rádoby" svobodné se dají věci obejít a hned jsou někde peníze navíc, co jsem tak vypozorovala...nicméně já na tohle nejsem, raději bych se uskromnila, než "podváděla" a brala peníze třeba na bydlení apod., teď si chci třeba konečně vyřídit péči na babičku - má 85 let a nějak je mi to "proti srsti" - nevím, jestli chápeš, jak to myslím :wink: , ale na druhou stranu, kdyby dostala alespoň těch 800,-- tak mi to zaplatí alespoň to trajdání za ní a s ní po doktorech a tak

jinak s tou svatbou - všeobecně - my se vzali po 5 letech, z toho jsme 4 spolu žili - už jsme spolu 12 a nemuseli jsme, jen jsme chtěli, určitě bychom dokázali žít dál v klidu i "bez papíru", ale tak nějak oba to máme v sobě a určitě je to lepší v tom, že "oficiálně" patříme k sobě např. v nemocnici nebo na úřadech, jednou nebudu muset řešit příjmení dětí, jako např. kamarádka, která už má dvě, ona a holky se jmenují po ní a tatínek jinak, ale jinak je to v dnešní době vážně jedno a záleží na každém, jak to vidí, cítí...
25. dub 2012 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mijunek jj, chápu, já vdaná taky nejsem, a nemám žádné výhody. Ale až se malá narodí tak určitě svatbu chci, abysme se všichni jmenovali stejně, atd. S tou babičkou, pokud s tím babička souhlasí tak v tom není problém a určitě aspoň trochu ti to pomůže finančně :slight_smile:
25. dub 2012 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@steelerka
@lucifereeek
@mijunek jen trochu odbočím od vítání nové koníkovky. Já jsem sama, otec mé dcery je tuplovanej vůl. Nedostávám od něj ani korunu. Od státu mám rodičák. Po 8 měsících od narození dcery jsem si zažádala o přídavek na dítě, abych měla aspoň něco málo navíc. Nevěřili byste co kvůli 500 měsíčně musí člověk dodat papírů a jak dlouho se to táhne. Když pak vydím složenky z pracáku, co chodí rodině o pár pater nahoře, chce se mi křičet...takže asi tak je výhodné a moderní být sama :/

@nuovoemporio vítám tě. Na okolí nedej, věk na to už určitě máš a co je komu do toho, jestli budeš mít mimčo! A zvládneš to, není na tom co nezvládnout!

Dítě bez svatby ostuda není, ale pokud to tak cítíš, tak si o tom s přítelem promluvte, nic jiného na to říct nejde :slight_smile:
25. dub 2012 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji všem za přivítání :slight_smile: Nevím komu odpovědět dříve, tak to vemu tak všeobecně :slight_smile: Věk na to určo mám, to asi problém není :slight_smile: Ta ostuda byla schválně v uvozovkách... jsem nejmladší z rodiny, z vesnice a ještě k tomu katolíci :grinning: A krom toho, bydlíme u našich na baráku a aby toho nebylo málo sourozenci bydlí v barácích vedle. Celkově je vžito, že nejprve svatba a pak dítě atd...

Na svatbu se jako na papír rozhodně u nás doma nedíváme... jelikož, kdyby byla svatba, tak by byla v kostele, což je hodinový obřad s ceremoniemi a ne jen "ano" před notářem :slight_smile: (nemyslím to zle) Samozřejmě nejde jen o ten den D, ale i o to, že manžel/ka má z právního hlediska víc pravomocí než přítel... kdyby se nedej Bože někomu něco stalo, přítel ani přítelkyně nemá právo na informace o zdravotním stavu, na ARO nebo JIP je nepustí, to nemluvím o nároku přítele na dítě, nebo nároku na osobní věci... atd. atd. je toho opravdu spousta :slight_smile: Snad chápete, co tím chci říct... a krom toho všeho... přítel (samozřejmě ne každý) nemusí mít pocit závazku, může si kdykoliv užívat, odejít... Ano ano, máte jistě pravdu, že to může i manžel (pokud není bezpáteřní), dělalo by se mu to ale hůře :slight_smile:

Přítel mě taky utěšuje, že to zvládnu a ať se nebojím, že na to budeme dva... ale děvčata, já vám fakt nevím... Nechám se ale překvapit :slight_smile:
25. dub 2012 v 11:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nuovoemporio jj svatba v kostele, manžel pochází taky z kraje, kde se to "drží" - nemyslím zle, vybral si mě, která není ani pokřtěná a má k tomu své vyhraněné názory - nevnucuju nikomu a na oplátku si nenechám vnutit opak - toť jen názor, jinak proti věřícím absolutně nic - každému jak mu vyhovuje...no k té svatbě, tak jsme to vyřešili tak, že svatba na zámku - ani jedna strana nebyla dotčena :wink: a jestli přítel není proti svatbě vyloženě z přesvědčení a jsi si jistá tím, že spolu budete, chcete být, tak bych po otěhotnění s ním zkusila promluvit s argumenty, co jsi napsala, jakože nedej "bože" nemoc, jipka a vejš u kamarádky manžela to zabralo...napřed taky o svatbě ani slovo, už se s tím smířila, ale pak jednou se tak bavili co by kdyby a svatba byla pomalu ze dne na den, jak mu docvaklo, co tím chce říct :sweat_smile:
25. dub 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@diviska jj to věřím, že to nemáš zrovna na 2x růžový, nezávidím ani nepřeju ti to, ale to, že je chlap vůl a zachová se tak jak se zachoval ten tvůj, to svatbou nezměníš..., tak mě napadlo, že jsem četla něco o tom, že se dá na dlužné alimenty podat exekuční návrh - nejhorší je, že to ženská odserinká všechno...držím ti palce, aby jsi měla už vše ok
jinak s tím lítáním okolo přídavků a vejš, to znám dokonale...vzhledem k tomu, že naši nikdy nebrali přídavky na děti, tak jsem já po škole nedostala podporu - to mě deptá ještě včil a dokonce mi ta baba řekla, že když si mě naši udělali, ať si mě živí dál a včil jsem lítala okolo příspěvku pro zdravotnické pomůcky pro babi a nakonec jsem zjistila, že i s přípěvkem od pojišťovny mě to koupení napřímo vyjde o cca o 2000 méně a ještě se nebudu muset nikde doprošovat..., ale zas, zkusit jsem to musela, to bych si neodpustila :wink:
25. dub 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mijunek Ahojky po 14 dnech :slight_smile: Nejprve ke svatbě... dost jsme si o tom popovídali a dohodli jsme se, že mimi až po svatbě...... ALE.... někdo tam nahoře to chtěl krapet jinak....za 14 dnů tedy... od včera mám POZITIVNÍ TEST!!!! Koukala jsem na to jako z jara a nemohla jsem tomu uvěřit!!! 4x nechráněný sexík v období po menzes a pár dnů před propočítanou ovulací a ejhle...musím být tak ve 2. týdnu :slight_smile:
13. kvě 2012 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nuovoemporio no tak to je paráda, moc ti to přeju :dizzy_face:
17. črc 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se taky dohodli, že bychom se chtěli nejdřív vzít (po třech letech vztahu a skoro i třech letech společného bydlení)n a pak že se pokusíme o mimi. A světe div se, malý se narodil 41 týdnů o svatbě - když tady čtu nkteré příspěvky, tak to považuju dneska skoro za zázrak. Ten pocit, co jsi psala znám, řekli jsme si te´d a zárověň jsem si říkala, že jakmile zjistím, že jsem těhotná, tak už to bude všechno jiné - hlavně budu muset rodit:slight_smile: No, vše se dalo zvládnout. Dokonce jsem v práci měla takový frmol, že jsem si test udělala až v osmém týdnu a koukala na něj nevěřícně. Držím pěsti. S tou svatbou je to vaše věc, jste dospělí, není to o tom, co doma.
18. črc 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek