• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - petulekl

25. listopadu 2012 
Ahoj všechny maminky. Jsem tu od včerejška nová, mám doma čtyřměsíčního chlapáka Marečka. Mám spoustu různých dotazů, tak budu moc ráda, když mi poradíte a dáte třeba svou inspiraci :slight_smile: Petra
22. lis 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky @petulekl Já mám chlapečka, kterému 4 měsíce budou, a pak ještě 10 letou dceru :slight_smile: Tak si když tak někdy můžeme poradit navzájem :slight_smile:
23. lis 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulekl
@lucie75
Ahoj holky,nám budou v neděli 4měsíce :slight_smile:
23. lis 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No super, tak to jsem ráda. Určitě si vyměníme nějaké rady a porady. U nás je zatím vše ok, očkování téměř za námi, ovšem stále nás trápí prdíky. Jinak je to usměvavé a hodné miminko, skoro nepláče, je fakt zlatý. Jenom kdyby chtěl víc spinkat, aby nebyla maminka tak hotová :slight_smile:
23. lis 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsme nejmladší, nám budou 4 měsíce až 7.12., ale velký je dost. Očkování taky snášíme v pohodě, ani moc nebrečel a horečky neproběhly. Jenže ještě nás čekají 2 dávky Symflorixu, tak to snad bude dobré i pak. U dcery to bylo bylo všechno daleko horší. Prdíky jsme měli jen jako novorozenec a to nám zabíral Infocol. Jelikož pořád kojím, tak si denně dělám kojenecký čaj a fenklový a zabírá nám to dobře. Jinak je taky zlatý mimčo, jen k večeru když už je unavený, tak je někdy protivný a chce se nosit na ruce. Se spinkáním to máme střídavě oblačno :slight_smile:
23. lis 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A můžu se zeptat, kolikrát denně spinká a jak vydrží vzhůru? U nás to funguje tak, že vstaneme mezi půl osmou a osmou, nabaští se a v deset jde do kočárku, vstane mezi půl a dvanáctou, zase kojím a hraje si 2 hodiny. Znovu do kočárku, další kojení okolo třetí. Pak si schrupne mezi pátou a šestou tak půl až třičtvrtě hodinky, nabaští se, pohraje si. Po sedmé vykoupeme, ještě mu dám napít a po osmé jde spinkat. V noci kojím kolem jedné a páté. No ale že by jinak spinkal v pohodě, to úplně ne. Občas se vzbudí, tak dám dudlík... No jak kdy. A pak začiná kroucení. Teď dávám asi 2 dny Baby calm, tak uvidíme. Večer je taky ofrněný, ale nosit se nechce. Stačí, když jsme u něj a věnujeme se mu. On je vůbec takový malý závisláček, co dost vyžaduje pozornost :slight_smile:))
24. lis 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Ti maličký spinká krásně :slight_smile: My vstáváme kolem deváté, napapá se, je tak 2 hodiny vzhůru a pak usnem na cca půl hodiny. Potom se vzbudí a hrajeme si, většinou usne zase na půl hodiny, dám najíst a kolem druhé chodíme ven. V kočárku vydrží spát i 3 hodiny. Pak se vzbudí, dostane napapat a hrajeme. A před koupáním už ho tatínek musí nosit, jelikož si ho tak naučil :slight_smile: Po šesté vykoupeme, je vždy tak unavený a protivný, že nevydrží déle. Většinou se mi ještě vzbudí a pak kolem deváté konečně usne na noční spaní. Budí se po druhé, po páté někdy po šesté... Ale nikdy to není pořád takhle pravidelný. Někdy spí víc, někdy míň. Kór když má nějaký růstový spurtík, tak se mi v noci budí i po dvou hodinách. Od té doby, co hodně kope nožičkama, tak nám naštěstí skončily i trable s prdíkama. Ale taky hodně záleží na tom co jím. Vlastně se už moc ani neomezuji, ale jisté je, že nemůžu mléko. To mě opravdu dost nadýmá. Jinak je to závisláček co vyžaduje pozornost taky. Teď se začal hodně smát a jakoby breptat, tak už je to veselejší. Jinak pořád máme v pusince ruce a nechceme je vůbec vyndavat a strašně slintáme :slight_smile: Už se ti malý překuluje ze zad na bříško? U nás ani náznak toho, že by se mu chtělo :slight_smile:
25. lis 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek