• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem tady nová - veronika44

25. listopadu 2011 
Ahojky,jmenuju se Veronika a do Modrého koníka jsem se dostala tak,že jsem hledala někoho kdo má stejný problém jako já.To znamená,že žiju s mužem,který trpí depresemi,a já,ač ho nesmírně miluji ,už nevim jak dál,...proto jsem chtěla poznat někoho kdo má stejné zkušenosti.
25. lis 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mám pocit,že můj život je jedno velký mínus,je mi 40 a mám 3 děti. Ted mám přítele s kterým jsem dva roky,ale bydlíme spolu teprve od září.To že má deprese vím už dávno..tedy chvíli mi trvalo,než jsem na to přišla,a taky jsem asi jediná kdo to o něm ví...když jsme spolu ještě nebydlely,tak se to dalo vydržet,ale ted.....peklo na zemi.Měly jsme spolu sny jak si budem krásně žít,ale ouha,všechno je uplně jinak.Chtěly jsme spolu miminko,alespon on si to strašně přál,protože ještě dítě nemá.tak se povedlo a já přišla do jiného stavu,následně mě vyhodily z práce,ale tak moc nám to nevadilo,byla jsem přeci těhotná...ale ve 4 měsíci jsme o miminko přišly....krátce na to jsem dostala výpověd z domku kde bydlím už 10 let,a týden na to můj synáček s kamáradem si dělaly ohýnek v kůlně,tak že mi kompletně schořela garáž,dům naštěstí ne.....a všechny tyto vlivy samozřejmě na něj působí,a jeho deprese se projevují tím,že je na mě,pouze na mě zlý,chová se jak blázen,vyčítá mi uplně nesmyslné věci,pak to přejde,on se mi omluví,dva dny je třeba v klidu a pak to jede nanovo.Nejhorší je ,že on před lidma se chová normálně,ale schytám to doma jen já,vysvětluje to tím,že já o jeho stavech vím,tudíž to vydržim.Chci podotknout,že jsem člověk naprosto klidný,nekonfliktní,doma dělám vše aby neměl sebemenší záminku mi za něco nadávat,ale on si vždycky nějakou hloupost najde aby se mohl vyventilovat.Pořád mi říká,že ho nemiluju,že je k ničemu,že nic neumí,a já ho donekonečna přesvědčuju o opaku.Já vím,že jediná možnost je ho dostat k doktorovi,ale to je absolutně nemožné,on se přece nebude ponižovat. Nechce se mi ho opouštět,kvuli depresím,miluju ho,a vím,že jo skvělej chlap,ale já bych aspon chtěla vědět jak se kněmu mám chovat,když má ty svoje stavy,poradí mi někdo??????
25. lis 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika44 a leci se? nejsem odbornik,ale to,ze by se deprese projevovala jen vuci jedne osobe se me zda pofiderni...nezkousi to jen na Tebe?
25. lis 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verčo, souhlasím s moudivlackem, také nejsem odborník, ale má-li člověk deprese, projevuje se to i vůči jiným lidem nebo v celkovém chování. To, co tady píšeš, mi spíše připadá (a omlouvám se za ta slova, vím, že ho miluješ), že jde buď o člověka s velice nízkým sebevědomím nebo skvělého manipulátora, v nejhorším o obojí. Mám s tím částečně zkušenost, ale možná se taky mýlím. Chtělo by to zajít spíše do poradny, začít tam, to by nemusel cítit jako ponížení, prostě si jít jen k někomu popovídat s tím, že se Vám v poslední době nedaří atd...A třeba by šel trošku do sebe. Vždyť to jsi Ty, která by potřebovala oporu, a pokud chlap není oporou, k čemu pak je? Musíš to řešit, pokud s ním chceš být. Takhle Tě to potáhne totálně dolů. Smůla a negativní myšlení přináší jen smůlu a negativní myšlení. Musíš (nebo nejlépe musíte) začít přemýšlet úplně jinak. Pozitivně. I přes tu veškerou smůlu, co zažíváš. Ono to opravdu funguje. Věř mi. A jen tak mimochodem, měla bys být svá a nejen se podřizovat. Žena má obstarat domácnost, tak je to správně, ale nebýt otrokem. Zkus si najít práci, třeba jen za pár korun něco z internetu (lepení obálek atd), hodně Ti to pomůže...Vím, že 3 děti zvládnout musí být opravdu kumšt, nedovedu si to představit, ale Ty nesmíš zapomínat na sebe! ty jsi na prvním místě, protože jakmile nebudeš v pohodě Ty, nebudou ani děti ...atd.
25. lis 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju....,možná jsem to špatně popsala,když má dobré období, o těch depresích si povídáme,řekne mi všechno co cítí a on sám to nedokáže zvládnout,on si uvědomuje jak se chová,ale nechce jít k doktorovi,pozná i to když to na něj přichází,já to poznám taky přestane jíst,nespí...nevim,jeho maminka(užasná ženská) to měla taky ale léčila se a je v pohodě.
25. lis 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek