• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mé porody

20. října 2011 
ahoj jsem tu nová a htěla bych vám popsat moje porody,takže první adámek se narodil 18.11.2007.v 18 40 a jak to začalo-v 6 ráno jsem se vzbudila sednu si a v tom podemnou bylo mokro ,jsem si myslela ,že jsem jsem si ucvrkla,tak jdu na zachd a porad tece a byla za mnu pekna cesticka tak si rikam ,ze jsem se nepočurala ,ale ze to bude asi plodovka tak jsem si dala vanu nic me nebolelo tak jsem ješte uklidila uvařila a sedla si v klidu k pc a v to se vzbudi přítel,tak mu ríkám,že mi praskla voda a ten začal šílet a lítal po bytě jak trefenej :grinning: a pod jeho nátlakem jsme jeli doporodniceto byla tak 1 hod,me se ješte nechtělo,jelikož jsem neměla bolesti ,ale jen me bolelo břicho jako bych to měla dostat.do porodnice jsme dorazili v půl 2 tak mě zkontrolovali a otevřená na 3 cm ,tak jsme sepsali papíry a na monitor ,pak mě ubytovali na pěkným pokoji z vanou,a že zavolají přítele měl ýt se mnou u porodu,ale jak uviděl tatínka jak byl zelenej tak mi utekl,no nic tak jsem byla sama a to už se rozeíhali kontrakce po 3 min a to už začalo bolet tak jsem zlusila balon ale nepomohl a tak přišla na řadu vana a v té mi bylo nejlíp, tam jsem trávila celou dobu,teda krom monitoru a vyšetření no abych to zkrátila tak kolem 6 byly už bolesti veliké už se nedalo ani stát aani pořádně prodýchat a začalo se mi chtít tlačit tak jsem zavolala pa ta mě zkntolovala a otevřená na 9 cm a vylezla jsem si na lehatko nastanili oběrky a šlo se na to na to na jednou se tam seběhlo lidí a že mám začít tlačit.tlačila jsem jak o život aĺe malej nějak nešel ven tak mě nastřihly to jsem vůec necítila a zatlačila jsem a byl venku hned mi ho dali na břicho to byl ten nejhezči pocit :slight_smile: a vážil 2920 g a 48 cm, pak přišla na řadu placenta ta byla hned venku a pak šití to bylo pro mě horši než porod .a ted 2 porod samíka ,který se narodil 27.3.2011.ten den jsme byli se sérou na nákupech koupit si na sebe něco pěknýho,a povedlo se domů jsem si donesla 2 plný kabele domů jsem drazila v 7 večer,udělala večeri vykoupala malýho pak jsem se nalozila ja do vany ,pak jsem šla koukat na telkua zase mi začali ty blbý poslícči kolem 11 ustaly a šla jsem spát no asi za 2 hod me zase vzbudili ale usla jsem a pak jseště 1 a to jsem si řekla a dost dám vanu at se rozeženou a můžu v klidu spát vlezu do vany a p chvili začali sílit tak jsem si řekla to asi začina porod tak vylezu a pujdu vzbudit přitele,ale došla jsem jen do kuchyně ke sporáku a to se mi ctělo strašně tlačit tak řvu od tama na prítele ten dolítne ptá se co je, já že rodím a ten letí pro telefon tam volá záchranku,ale dovolal se k hasičům ty ho hned přepojují, sthne řict jen ,že rodíme a kde bydlíme a to už na něho řvu že tlačím at de chytat malího odhazuje telefon chyta malího byl hned na 1 zatlačení venku vzápětí bere bere zas tel a dostáva instrukce než dojedou ja si sednu na židli a balím malího do deky aby mu nebyla zima a čekám na příjezd záchranky, která dorazí do 15 minut přijíždi 2 jedna normálni 2 s dětskou lékařkou zkontroluji a všechno je v porádku a přestřihují pupeční šnůru a hystáme se do sanitky a berou mi malího ,abych s nim nezpadla slízám 3 patra s ručníkem mezi nohama)mám ještě nevytáhlou placentu) nakádají nás do sanitky a vyrážíme směr porodnice, mezitím pordím placentu.jsme v porodnici kontrolijí malího vše v přádu váži 2370 g a 44 cm v 4 45 dle záznamu voláni, byl menši jsem neměla 2 měsíc vodu a chdila jsem každý 3 dny na pásy a 1 za týden ultrazvuk ,vzdy vše ok akorát .že bude menši miminko.oa 2 se narodili v 39 týdnu těhotenství a oba v neděli.tak to je vše a omlouvám se za román a chyby a přeji vám taky takove pohodové porody jako jsem měla já :slight_smile:
12. říj 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamullaka ahojky, myslím, že je to dobrý nápad popsat sem svůj porod..jak jsem to tak pročítala, tak si měla pěknou pohodičku...a vlastně úplně jiný porod než jsem měla já..hlavně teda luxusnější....já za prvé od prasknutí vody měla okamžitě bolesti jak kráva...naivně jsem si myslela, že jak mi odteče voda, tak jdu hned na sál... :slight_smile: samozřejmě že jsem chcípala v bolestech než jsem se pořádně otevřela(což ale byly jen 4 hoďky, takže oproti jiným paráda..)takže nějakou vanu nebo něco takovýho jsem opravdu nebyla schopná vykonat...jen jsem volala každých 5 minut sestru, že už to nevydržím, ať mi udělaj císař :grinning: když jsem pak za 2 hoďky dolezla po svých na hekárnu, tak mě tam nechali ležet ještě další dvě hoďky ať si ňák s bolestma porádím..aby mi dali balon, to je ani nenapadlo, přesto, že jsem je o to prosila...o nějaké vaně nemůže být ani řeč... :sweat_smile: a když už jsem mohla konečně tlačit, tak jsem si navíc musela držet nohy sama, i přesto že jsem byla totálně vysílená. Takže držet si kolena u hlavy a přitom tlačit,byl docela zážitek...a když byl malej venku, tak mi ho na bříško vůbec nedali..hned mi ho odnesli zvážit atd. a přinesli ho už zabaleného a zachunlanýho rovnou vedle mě do postýlky...ale to bylo možná tím, že jsem měla těžkej porod...byla jsem hodně potrhaná(malej 4,130kg a 56 cenťáků) a ztratila jsem fakt hafo krve, takže jsem byla totálně bez sil....no tak buď ráda, že jsi to měla s veškerým luxusem a tak parádní... :wink:
12. říj 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky jo porody byly super hlavně ten druhý to bylo jako kdybych nerodila takvý byh přála všem všichni mě stašili před prvním porodem ,že to bude štrašný jako kdýbych umírala tak mi to každý popsal proto jsem to tu dala ,že to vždy takové není :slight_smile: to je mi líto ,že si měla takový těžký porod i když rychlý a malýho mělas teda pořádný kus :slight_smile: a že sis musela držet nohy to je blbý ti je měli dát aspon do tych třmenů nebo ti měli pomoct sestřičky to naše zdravotnictví je otřesný a vůbec se mi teda nelíbí že ti ho ani neukázali t bych se asi ozvala tak ti přeju jesli budeš rodit po 2 lepší a pohodovějši porod tak jak já :slight_smile: a hotnější peronál jo a ještě jsem si vzpoměla že jsem pred 2 porodem pila maliníkový čaj tak možmá že i ten temu pomohl :slight_smile:
12. říj 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já pila maliník, jedla lněné semínko, baštila pupalku, otevřená jsem byla od 32.tt a stejně jsem rodila 30h :confounded:
12. říj 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo...bylo to těžký, ale hlavně že je malej zdravej...ten druhý porod, to je teda fakt síla..to tě hrozně obdivuju a i tvého přítele, že jste to takhle zvládli.... :slight_smile: no to zdravotnictví je fakt síla...ale já hlavně rodila tady u nás v Mostě a to je prý vyhlášená nemocnice....ale jako OTŘESNÁ NEMOCNICE abych to upřesnila... :angry: možná že kdybych si dala říct a jela jinam, tak by to bylo o něco lepší...ale bolesti by to stejně nezmírnilo....možná že jedině v té vaně mno.... :grinning: tak máš alespoň pěkný zážitek...a taky ste hlavně nemuseli nikomu platit, že byl otec u porodu ne? :grinning: děkuji mockrát, ale nevím nevím zda ještě někdy do druhého půjdu..dneska je hrozná doba....
12. říj 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 pááni 30h jo? Tak to je vážně sííla...vůbec nezávidím a lituju... :frowning2:
12. říj 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pissskotka Hm, mela jsem rizikove tehotenstvi i porod, takze to nechali "na prirode". Vsechno to bylo ok, akorat teda 30h kontrakci bylo silenych, fakt na tu bolest a vycerpani nikdy nezapomenu. A jeste ke vsemu, 8 tydnu po porodu horecky, z niceho nic 40... a byla to sepse z abscesu, nejspis po nejakem stehu na hrazi. Takze uz tyden jezdim rezat a cistit na chirurgii :confused:
12. říj 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíši marjáá...to zní opravdu šíleně...jak už jsem tady psala, já měla od rupnutí plodovky jen 4 hoďky šílený bolesti než jsem mohla tlačit a to mi opravdu bohatě stačilo...tohle si vůbec nedokážu představit..raději ani druhé dítě nechcuu... :unamused:
12. říj 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pissskotka no, my uvazujeme nad tretim :sweat_smile: , ale vymyslim, jak se vyhnu porodu. Nejspis budu mit takovou hruzu, ze budu mit hypertenzi a skocim cisarem. Hura.
12. říj 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veruska007 30 hodin to je hrůza tě nechat tolik hodin trápit to měli udělat císaře,kor když si to měla tak rizikový to je t naše zdravotnictví, když tam nemáš známýho tak to stojí za prd tak to tak nehají ,pak až de do tuhýho tak az potom zakroči a ještě to takhle skoní že mělas i po porodu takový probémy :frowning2: to by je mohlas zažalovat nebo aby to aspon prošetřili a mluvili se
12. říj 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pissskotka jo děkuji zvládly jsme to i když přitel byl z toho tak 2 měsíce špatnej no oni ty vyhlášený stojí za prd je tam moc rodiček a málo personálu a pak na nihoho nemají čas tak jak by měli podle mě je lepší nějaká menší kde nebude takový frmol a bodou se ti věnovat i když mě už to nečeká už mám odrozeno a další už nebude :slight_smile:
12. říj 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 O třetím jo? páni...seš silná povaha...já jsem asi moc rozmazlená...navíc ani nevím jestli bych chtěla holčičku, kdyby to přišlo nečekaně...možná jen kdybych věděla, že to bude znova kluk a bude to do hoďky venku :sweat_smile: moje švagrová ani nevěděla, že rodí...měla to během hoďky a půl venku,bez bolestí a to oba porody....opravdu nechápu...a navíc vdnešní době mít víc dětí..to znamená velké finance...
12. říj 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamullaka tak to se mu vůbec nedivím, člověku pak postupně dochází co se vše mohlo přihodit...já bych z toho taky měla trauma :sweat_smile: jinak s tou nemocnicí jsem to blbě napsala....ona je opravdu vyhlášená, ale jako NEJHORŠÍ nemocnice! takže já věděla do čeho jdu, ale stejně jsem to riskla...ale zase musím říct, že jsem chytla mladého sympatického a hlavně velmi šikovného doktora za kterého jsem byla ráda...sice jsem mu dala čoudy, protože jak jsem byla hodně potrhaná, tak mě dlouho zašíval což nebylo taky vůbec příjemné i po dvou injekcích, ale asi už to bral s rezervou :grinning:
12. říj 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamullaka Já rodila tak dloho asi právě proto, že to bylo "ze známosti". Všichni se tak báli něco udělat, že to nechali přirozeně, jak to dopadne. A narodil se zdravý chlapeček, bez komplikací, všechno v pořádku... akorát fakt to bylo strašně dlouhý. Ale dřív to prý bylo normální, že se rodilo 2 dny, na oxytocin jsem minule špatně reagovala, císaře mi nechtěli dělat kvůli zvýšenému riziku krvácení... tož tak :frowning2:
13. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
můj první porod 18 hodin a říkala jsem už nikdy a druhý porod 40 minut porodila jsem ani nevím jak a málem v autě :slight_smile: takže se nebojete druhého porodu :slight_smile:
20. říj 2011 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek