• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Radosti a starosti života nevidomé maminky

10. března 2011 
Je mi 45 let a v únoru čekáme s nevidomým přítelem holčičku Dianku.
Moc se těšíme chystáme. Budu sem tedy postupně psát, jak nám dvěma nevidomým rodičům běží život, jaké hvězdy naděje rozsvítil nebo jaké kříže nám na záda naložil.
29. lis 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, strašně moc Vám držím palce, ať všechno vyjde. Já si nedokážu představit, že bych s takovým handicapem měla mimčo, už teď ho zvládám tak tak., Strašně Vás obdivuju! V TV jsem nedávno viděla dokument, kde byli také dva nevidomí rodiče a měli dvě děti, zvládali to super, takže Vám fandím, ať Vám to taky jde tak skvěle :wink:
29. lis 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nejstarsinevidomamaminka
Všem přeji hezký den a začnu hned těmi starostmi. Do Prahy Řep jsem se k příteli přestěhovala nedávno. Nemám zde příbuzné ani přátele a i přítel zde žil poněkud samotářsky. Jak to udělat, abych se v okolí s nějakou paní seznámila ráda bych se i trochu prošla procházkou aspoň po okolí, sama bloudit po sídlišti se mi nechce. Pokud bych našla nějakou ochotnou osobu, od jara bychom mohly spolu malou Dianku i vozit v kočárku. Možná by takové přátelství přijala i nějaká bezdětná paní, které chybí realizace svých mateřských nebo babičkovských snů a potěšila by jí účast na růstu mé holčičky. Mám ale obavu, že se mi to asi nesplní, dnes každý má moc starostí což chápu. Pokud někoho něco napadne, napište.
29. lis 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co zkusit nějaké občanské sdružení, které by Vám pomohlo v seznámení? Já tedy z Prahy nejsem, ale myslím, že je tam docela dost možností.
29. lis 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Občanská sdružení máme zmapovaná ,ale ta nezaručí každodenní možnost dobrovolníka. Asi mám najivní představu, že někomu naplním přání věnovat se dítěti a sama se i s dítětem projdu bez stresu a mapování cest bílou holí @zvirka
29. lis 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nejstarsinevidomamaminka Ahoj a moc držím palečky, ať vše bezvadně zvládáte. Jsem na tom trochu podobně, co se přátel týká. Přestěhovala jsem se za manželem přes celou republiku. Manžel má jen jednoho svobodného a nezadaného kamaráda, takže mi taky chyběla společnost. Nakonec jsem si našla dvě skvělé kamarádky, které mají stějně staré chlapečky jako já a kde? Na těhu kurzu. Tak jestli to není úplně vyloučené, tak zkus nějaký navštívit a třeba se tam seznámíš s nějakou budoucí maminkou. :wink:
29. lis 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 Super nápad, mně taky nic nenapadne...
29. lis 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nejstarsinevidomamaminka na sidlisti Dedina, coz mate kousek, je centrum pro nevidome, nedalo by se najit nejake pratele tam? Ja vim jen o jednom panovi, ale ten ma uz syna 6ti leteho. Jeho pani teda vidi.
30. lis 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, doporučovala bych Ti, obrátit se na Tyfloservis - určitě jsi o tom už slyšela.. V Tyfloservisu Tě bezplatně naučí trasy, o které bys měla zájem, nabízejí i jiné služby:slight_smile: V mateřství by Ti mohla pomoct také dula - ale to už bezplatné bohužel není.. Přeji hodně štěstí!!
4. pro 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli to ještě platí, zakončila jsem konzervatoř pro zrakově postižené a mám tam spoustu známých, mimo jiné mladých maminek s různými stupni zrakového postižení. :slight_smile:
10. bře 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek