Budu mít nárok na porodné a příspěvek na dítě?

betikap
24. led 2014

Chtěla bych se zeptat jak to vlastně je. Kdo všechno se bude počítat to životního minima? S manžele totiž máme trvalé bydliště u mých rodičů v bytě kde je navíc hlášen můj bratr, ale opravdu bydlíme spolu jen mi dva jinde (majitelé nechtějí aby jsme si sem nechali napsat trvalé).. Společně s manželem nepřesáhneme 2,4 násobek životního minima. Ale nevím jestli máme sehnat prohlášení že s nimi nežijeme ve společné domácnosti a nebo jestli na to nemá trvalé bydliště vliv.. Děkuju moc za odpovědi.. 😀

blahova_andrea
25. led 2014

Pokud se jedná o porodné, tak je důležité, aby jste ty a manžel (rodiče dítěte) za čtvrtletí před narozením dítěte nepřesáhli měsíčně čistý příjem 18,500,- Adresa v tomto případě není důležitá.

fifina86
25. led 2014

@betikap jen k tomu trvalemu bydlisti,majitel bytu nemel ze zakona narok vam zakazat nahlaseni trvaleho bydliste (dle obcan.zakoniku platneho do konce lonskeho roku) a vzhledem k tomu,ze novy zakonik posilil spis prava ajemce,myslim,ze se to nezmenilo.Kazdopadne vic Ti reknou na matrice MU 😉

blahova_andrea
25. led 2014

@betikap @fifina86 má pravdu. ze zákona ti stačí k nahlášení trvalého bydliště pouze platná nájemní smlouva, se kterou zajdeš na úřad a prostě se tam přihlásíte. druhá věc je ta, že když tak učiníš přes nesouhlas majitele, tak ti to může dát sežrat jinak. zákon je sice na vaší straně, ale já bych tedy problémy s domácími neriskovala.

betikap
autor
25. led 2014

@fifina86 @blahova_andrea no já vím že mi to zakázat nemůžou, stačilo by mi dojít si na matriku se smlouvou ale bohužel bývalá nájemkyně si sem nahlásila trvalé bydliště a nadělala si dluhy a jim sem pak ještě rok chodil exekutor, tak se jim ani nedivim. Až se malej narodí tak by jsme se stejně chtěli někam přestěhovat takže by to ani nemělo smysl všechno předělávat kvůli pár měsícům.. 😖

betikap
autor
25. led 2014

@blahova_andrea děkuju, no to mi dva nepřesáhneme, jen sem měla strach aby se o toho nepočítali i naši.. 😀

blahova_andrea
25. led 2014

@betikap to je pravda, lítat na 2x a pořád měnit doklady a všechny adresy všude je nesmysl. já se stěhovala měsíc a půl před porodem, abych už pak nemusela nic řešit. naštěstí nám domácí trvalý pobyt schválili, takže bydlíme opravdu "legálně" se vším všudy 😀 ale taky je to dočasné, že? je to prostě nájem.

fifina86
25. led 2014

@betikap aha, to jsem nevěděla, psala jsem to jen jako dobrou radu 😉

betikap
autor
25. led 2014

@fifina86 jo já to taky tak myslela.. 😀 😀 Já děkuju za každý info... 😎