Budu mít nárok na porodné?

miselinka2
20. led 2012

mám otázku : jak dopadnu když sem nezaměstnaná pobírám pouze nejake penoze ze sociálky bydlím v pronajatem bytě sem tu hlašená sama a pritele do rodneho listu jako otce uvadet budu .. budumit narok na porodne?

katerinanov
20. led 2012

@miselinka2 Za sebe bych ti snad přála abys porodné nedostala. Jak k tomu přijde rodina... třeba naše?? Jsem nezaměstnaná, manžel vydělává - uživí nás ale na nějaké vyskakování to není. Máme úvěr na byt takže malé peníze taky neplatíme. Manžela samozřejmě do rodného listu uvádět budu (jinak to ani nejde) ale uváděla bych ho i kdybysme nebyli svoji. A porodné?? O tom si můžu asi nechat zdát a nelíbí se mi, že ho může dostat někdo, kdo vychcaně svého přítele neuvede do rodného listu jen kvůli penězům a dokonce to otevřeně to přiznává. Jak k tomu přijde to malé?? Co kdyby se ti něco stalo?? To na něho otec nebude mít žádný nárok.
Pěkné, a my se divíme, proč je ten náš stát tak v háji. Řekla bych že díky lidem, kteří přemýšlí takhle.

miselinka2
autor
20. led 2012

@katerinanov četla si co sem psala ? otce do rodneholistu uvadet budu ! a to ze platim pronajem a veci okolo? to nevidis?

zr.ska
20. led 2012

@katerinanov miselinka2 píše, že otec bude uveden v rodném listu, takže jsi se asi překoukla...

katerinanov
20. led 2012

@miselinka2 Ježiš tak to se ti opravdu moc omlouvám. Přehlídla jsem se. Mám pocit že každá druhá diskuze je tady o tom jak odrbat systém. Takže ještě jednou velká omluva.

miselinka2
autor
20. led 2012

@katerinanov ja s epráve divila otce samozřejmě uvadet budu !hlavne bude mit po nem jmeno obchazela sem jeste matriku atd noje ale v zadny nemuzu najit tenmuj pripad :(

katerinanov
20. led 2012

To fakt nevím. Já mám třeba trvalé pořád u rodičů a taky jsem přemýšlela, jestli to nebude problém. Ale asi na něj stejně nedosáhnem tak ani tak takže to moc neřeším.

maruja
20. led 2012

@miselinka2 posílám něco z webu, podle mě pokud nepřesáhnete těch 18něco tisíc tak máš nárok
http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/porodne...

miselinka2
autor
20. led 2012

@maruja no a budou posuzovat i pritele ktery s emnou nebydli a sem tu sama v byte hlasena nebo ne ?
@katerinanov ja bych rekla ze se tam pocita prijem domacnosti :(

pmelani
20. led 2012

Opravdu nechápu proč by porodné mělo být jen za první miminko ☹ bože ten náš stát...

maciik
20. led 2012

@miselinka2 myslím, že je nezajímá, co všechno člověk platí, jenom příjmy... a ty nesmí přesáhnout, teď nevím přesně kolikatinásobek životního minima ☹ nám to takhle nevyšlo o 100kč 😔

mamkamarketa
20. led 2012

@pmelani proc kvuli mensinam,co rodi deti kvuli davkam 🙄

maruja
20. led 2012

@miselinka2 na to se budeš muset zeptat na ÚP, kde je teď i sociálka, ale přítel bude v RL a tak budou zjišťovat jak přispívá na dítě a to se tam počítat bude. Asi bych to oběhala ať víš na čem jsi 😉

miselinka2
autor
20. led 2012

@maciik no ja mam jediny prijmy davky v hmotné nouzi :( a sem sama v byte :(

maruja
20. led 2012

@mamkamarketa no jistě my teď čekáme dvojky a nějaká kačka porodného by nám pomohla 😉

miselinka2
autor
20. led 2012

@maruja jj musim co nejdriv at vim na cem jsem

mamkamarketa
20. led 2012

@maruja to ja chapu,jenze proste porodne zrusili prave kvuli zneuzovani. holt berou jeden metr na vsechny...

pmelani
20. led 2012

@mamkamarketa a na jejich dluhy ☹ kůli schodku rozpočtu ...to za chvilku zruší i mateřskou pokud to půjde takhle dál...na dětech,zdravotnictví by se šetřit nemělo ☹

maruja
20. led 2012

@pmelani zvlášť když naše děti pak budou dělat na naše důchody, tak by to chtělo dětí co nejvíc a podporu od státu na jejich výchovu, že

pmelani
20. led 2012

@maruja chudáci naše děti,občas si říkám,že to nebudou mít vůbec lehké...☹ už mluvím jak moje mamka,ale opravdu je to postavené na hlavu tady u nás.

maruja
20. led 2012

@pmelani taky si někdy říkám do jakého světa je rodím 😒

evuna
27. únor 2012

@miselinka2 jestli si prvorodička,tak ano za jakýchkoli okolností,máš nárok...jinak ne

eficenka
27. únor 2012

@evuna každá prvorodička nemá nárok... pokud bere více než 2,4 násobek životního minima, nárok nemá....
A na to dosáhne opravdu málokdo - viz naši chudí utlačovaní obyvatelé většinou ano....

evuna
27. únor 2012

@eficenka faakt?já myslela že jakákoli prvorodička to porodné dostává automaticky....

andy80
27. únor 2012

Dneska jsem četla někde, jak se zase bude škrtat, zvedat DPH a chtějí porodné zrušit úplně. Zda-li a kdy to projde se necháme překvapit.

andy80
27. únor 2012

Jinak, pokud otce uvedeš do rodného listu bude se posuzovat i jeho příjem, popř. by si musela napsat čestné prohlášení, že otec dítěte s vámi nebydlí, ale on by ti musel platit alimenty.

patulak
4. dub 2012

Dobrý den..Chtěla jsem se zeptat ..Jestli mám nárok na porodné když uvedu otce v rodném listě ...A nejsem zaměstnaná ..Ale zase studuji .. ..A potřebovala bych vědět jak to probíhá když matka dítěte se učí ..A otec chodí do zaměstnání ? Děkují za rady ....

petrufa86
4. dub 2012

@patulak na porodné má nárok prvorodička, za předpokladu že jejich příjmy (matka+otec) jsou nižší než 2,4 životního minima-tzn - nesmíte mít dokupy více jak 18 508 Kč. A bere se to za poslední ukončené čtvrtlletí než se mimčo narodí. Pokud otec dítěte pracuje může si matka dítěte volit délku rodičáku přes něho a on si může zažádat o PPM.

kamino
11. dub 2012

Je to přesně tak, bohužel se příjmy sčítají, nám to nevychází o pár korun... opravdu neznám příklad v mém okolí, kdo by na porodné dosáhl.. bohudík nemám v mém okolí nepřizpůsobivou menšinu. Pro nikoho jiného to snad ani není myšleno.

kamila12345678
30. kvě 2019

Dobrý den chtela jsem se zeptat jestli budu mit narok na porodne? Pritel pracuje za minimalni mzdu cc12 tisic a ja sem těhotná na nemocenske a mam taky tech 12 budu mit narok?