Co se zahrnuje do porodného?

hankaa11
21. pro 2013

Ahojky,
chtěla jsem ze zeptat s manželem čekáme první dítě a nevím zda mám požádat o příspěvek na bydlení...Nárok na něj určitě mám jelikož manžel přišel o práci a teď je jen na dohodě...Já jsem na PN s příjmem 10500čistého... Porodné je jen pro ty kterí mají příjmy menší pod 18500...což bych teď splňovala,ale pokud bych požádala o příspěvek na bydlení a hmotnou nouzi tak by ta částka byla větší než těch stanovených max. 18500kč...jde mi tedy o to Počítá se to jako příjem nebo se mi porodné bude počítat bez těch přídavků od státu(jako že by se nezapočítavali do toho maximálního průměru.)? Prosííím moc o radu zda mám si ty přídavky vyřítit nebo nee nechci totiž přijít o porodné...Děkuji

blahova_andrea
21. pro 2013

já si myslím, že se tam zahrnují všechny příjmy za dané období - čtvrtletí před porodem, takže pokud budeš pobírat dávky od státu, tak se přičtou k ostatním příjmům. nezbývá ti než si spočítat, jestli se ti víc vyplatí dostávat různé dávky nebo jednorázově porodné.

kikimaruska
21. pro 2013

Podlě mě se to naopak nepočítá, protože je to sociální dávka a ne příjem... Alespon mě to tak bylo řečeno, že i rodičovský příspěvek je sociální dávka a nepočítá se do příjmu.

klaire22
22. pro 2013

podle mě se sociální dávky také nepočítají do příjmu, tudíž by jsi na to měla mít nárok. Ale doporučuji si raději zajít na sociálku, tak ti to poví přesně 🙂

leejlaa
29. pro 2013

Ale podpora v nezaměstnanosti se do příjmů počítá a také je to sociální dávka. Takže myslím, že jako příjem se berou i ostatní příspěvky od státu ;)

marukm
29. pro 2013
chris_n
29. pro 2013

nedokážu uplně odpovedet na otázku co se týče zahrnovaní či nezahrnovaní... ale teda porodné je jednorázová dávka, která se vám nemůže vyplatit oproti měsíčně dostávat příspěvek na bydlení. Navíc myslím, že ta částka není tak vysoká, jak píšeš. Ale je okolo patnácti tisíc ne?