Dostanu porodné? Ještě jsme se nedohodli na alimentech

bydzov1988
4. čer 2014

ahojky holky , tedkom v červnu se mi má narodit první dítko ,jsem rok na UP, otec přiznal otcovství a bude se jmenovat po něm .
Problém je ten, že snáma není a ani nebude . Bydlím sama a vůbec jsme se ještě nedohodli na alimentech
dostanu v takovém případě porodné? A co mám dělat abych je dostala ? A co vše mám žádat na SSP?
Vůbec se v tom nevyznám ,pomůžete mi? Díky L.

mydvaapes1
4. čer 2014

Já myslím, že určitě ano 😉 posílám kalkulačku pro info: http://www.penize.cz/kalkulacky/narok-na-porodne
Ale kde žádat, to netuším, my nárok nemáme :(, zkus si to najít na webu.

j.a.n.i
5. čer 2014

@bydzov1988 Dokud nemáš oficiálně udělané svěření dítěte do tvé péče a určené alimenty, tak se posuzujete dohromady, to že spolu nebydlíte nikoho nezajímá.

hanulkapal
5. čer 2014

@j.a.n.i Já myslela, že pokud bydlím sama a otec na miminko nijak nepřispívá, tak že nárok mám? Jak tak vidím, tak získat porodné dneska není tak jednoduché.

j.a.n.i
5. čer 2014

@hanulkapal No, ale těžko ho někomu dají, když přijde a řekne "bydlím sama a otec nic nepřispívá", to by mohl říct každý 😉 musí to být nějak podložené.

hanulkapal
5. čer 2014

@j.a.n.i Jasně no, to chápu 🙂

blahova_andrea
5. čer 2014

porodné lze myslím žádat nejdéle rok po narození dítěte. holt je potřeba co nejdříve si pořešit všechny papíry, aby se skutečnosti, jako nefungující otec daly doložit a úřady mohly porodné vyplatit. do té doby opravdu nikoho nezajímá, jak to doma kdo má, když nemá "důkazy"