Kdy zažádat o porodné? Kdy přijdou peníze?

key25
24. únor 2013

Milé maminky chtěla bych se optat narodila se mi 14.2.dcera a nestihla jsem si oběhat jěště úřady. Když zažádám o porodné + mateřskou až v březnu tak peníze dostanu tedy v dubnu ? a nebo pokud to stihu tento měsíc jěště myslíte že mi peníze příjdou v březnu? děkuju všem za odpověd

j.a.n.i
24. únor 2013

@key25 Myslím, že spíš ne, ale zkusit to můžeš.

speedygon
24. únor 2013

@key25 pokud to stihneš tento měsíc, tak v březnu bys mohla...my dostali v r.2009 porodné ještě v msíc podání žádosti...na úřadě si pospíšili...o mateřskou sis měla žádat už před porodem...nástup na MD je 8(někdy 6) týdnů před TP, tak se má požádat ještě předtím...nevím, jak moc zpětně Ti to mohou vyplatit...

veri25
24. únor 2013

při podání žádosti na to mají měsíc aby ti bud schválili porodné nebo ne, počítám ale kdyby jsi tam začla ještě do konce února, to znamená že už je konec měsíce a mají na to měsíc než to vyřídí, což by bylo na konec března, tak ti ty peníze přijdou až v dubnu..ale určitě tam zajít co nejdříve...a o mateřskou sis sice měla zažádat před porodem, ale i já žádala když byl malýmu asi týden a měla jsem s tím ještě další komplikace, takže mi peníze přišli až o tři měsíce později, ale vše zpětně doplatili 🙂

key25
autor
25. únor 2013

děkuju moc za odpovědi 🙂