Mám nárok na porodné? Náš společný příjem byl 30 500 Kč

mekyen
22. kvě 2014

Ahojky mam prvni miminko a narodilo se 2014 a chtela bych vedet zda mam narok na porodne.Pritel vydelava 17000kč v cistem a muj prijem byl 13 500kč.dekuji za odpovedi

blahova_andrea
22. kvě 2014

nemáš. museli by jste mít příjem do 2,4 násobku životního minima. my měli nižší příjmy a taky jsme nic nedostali ☹

zuhra
22. kvě 2014

asi vazne ne, vypada to, ze musite mit prijem max 18 OOO

dotinka
22. kvě 2014

Bohuzel s timto prijmem....podle jejich tabulek by vas jeste oznacili za nadstandart :/

mekyen
autor
22. kvě 2014

dekuji za odpovedi.

zuhra
22. kvě 2014

pro jistotu si to over. zavolej si na socialku - sprava socialniho zabezpeceni. mno, taky koukam, ze budu nadstandard, haha. jen kdo zaplati najem, nevim🙂

kvetina22
23. kvě 2014

holky a můžu se zeptat, když tam zadáváte ten příjem, tak to je asi nás obou, že? a když jsem celý těhotenství na neschopence, tak se tam píše to co mi posílá sociálka???

zuhra
23. kvě 2014

jo, je to des. u obou a vcetne vsech davek a podpor, mmnt, najdu to

zuhra
23. kvě 2014

Do limitu příjmů se přitom počítají nejen výdělky ze zaměstnání nebo podnikání (čisté, tj. po zaplacení daní a pojistného), ale také sociální dávky, podpora v nezaměstnanosti či třeba důchody./Matka a otec žijící ve společné domácnosti (bez dalších osob kromě narozeného dítěte) dostanou porodné jen tehdy, jestliže jejich měsíční čistý příjem nepřesáhl 18 504 korun.

zuhra
23. kvě 2014

radsi si ale brnknete na CSSZ - jistota je jistota, kazda koruna fajn!!!!

12martinka
26. kvě 2014

Nemáte. Příjem rodiny nesmí přesáhnou 18504,-kč.

marecekavendulka
9. čer 2014

@mekyen ježiš,takový dotazy sem nepiš,nebo tě tu určité koníkařky ukamenují,že chceš somrovat od státu!!! 😀 😀 😀 😀

blahova_andrea
9. čer 2014

@kvetina22 do kalkulačky zadáváš vás společný příjem za čtvrtletí předcházející narození dítěte myslím. takže pokud jsi na neschopence, tak sečteš neschopenku a plat otce. pokud se dítě narodilo např. v únoru, tak příjem udáváte za říjen, listopad, prosinec minulého roku apod. 😉

karolinafm
22. čer 2014

@blahova_andrea nevíte náhodou jak se to dokládá, když je manžel živnostník? Když jsme byli žádat o hypotéku, nedali nám nic, protože má manžel nulové daně a tudíž je braný jako nevýdělečný...mám ale takové tušení, že v tomhle případě bude určitě výdělečný až až :(

gepe
22. čer 2014

@marecekavendulka tohle byl normalni dotaz 🙂 nevidim duvod, proc by ji mel nekdo kamenovat.

j.a.n.i
22. čer 2014

@karolinafm Cca 11 tis. měsíčně, možná o malinko více, tohle je údaj asi 2 roky starý, nový jsem nezjišťovala.

lu777
30. čer 2014

@marecekavendulka hele tak já to zase chápu, jsou reálně bohužel lidi, kteří si život plánují podle dávek.... 😖 😖 a občas je člověk těžko rozezná od "normálních" maminek, protože to je nejen o barvě pleti...

jinak myslím,že nárok na porodné není (30 tisíc čistého na 2 lidi je i od oka podle mě vcelku dobrý příjem, samozřejmě záleží na výdajích, ale na 2 lidi to jde, mnoho lidí na tuhle hranici nedosáhne ani)

marketa11112
2. srp 2014

dle mého nedostanes vůbec nic. minimalni hranice je o moc niz. je to dle mého také nespravedlive --- clovek, který pracuje ma v tomto state smulu. my také nedostaneme ani přídavky, ani porodne --- jedine, o co budete moci ,,tento stat ochudit´´ budou pak odecty z dani --- na dite tusim 1100 mesicne a pak na manželku to je přes 2000 mesicne ( nesmí si však přivydělat vic jak 68000 za rok, do tohoto prijmu se pocita i materska, rodicak ale uz ne. ). jde to nechat odečítat každý mesic nebo jednou za rok. lepsi nez nic, ne? ale samozrejme jsem také nastvana....

mamkazvysociny
5. lis 2014

Pokud nejsi socka a tmavé pleti k tomu,normálně pracuješ,tvůj muž či přítel taky tak nemáš nárok na nic.Protože z těch daní co celej život platíš to hradíš ty jim,víš.Já mám 9000, přítel 14000,platíme hypotéku a vycházíme tak akorát a i tak jsme pro stát nadstandartně zajištěni.Neříkám podvádět a lhát ale myslím že je to nastavené tak že příspěvky berou jen ti co do státního fondu nikdy nic nevložili.

monikukuk
6. lis 2014

Maminky prosím poraďte, snažíme se vyplnit žádost o porodné, ale mám v tom trochu nejasnosti, myslela jsem, že se tam uvádí příjem, který dostaneme na ruku, po srážkách ze mzdy (pohledávkách vůči státu), ale naše mzdová účetní nám vystavila potvrzení před sražením těchto pohledávek, nemáte s tím některá zkušenost? děkuji mnohokrát

happylenulka
7. lis 2014

holky buďte rády... můj manžel pracuje na Slovensku pro slovenskou firmu a nemůže si z daní odečíst ani manželku (když jsem byla studentka, nevýdělečná) :D to jsme na tom v Česku ještě dobře...
tak snad si bude moci odečítat aspoň dítě a úroky z hypotéky...

mamkazvysociny
7. lis 2014

No to je tak to jediné z čím počítám.S vrácením daní za hypotéku a že si manžel na výplatě polepší o srážku na dani za dítě-1117kč.........A to se dycky ještě modlím abysme elektriku přepláceli 🙂
Fajn je taky že na mě manžel může uplatnit slevu na manželku,ta je až 24000,tak doufám že to vyjde.
S tím porodným si to zkus najít v nějakém článku nebo zákoníku.Já vím že se to počítá nějak čtvrtletně a mělo by to být z čistého příjmu....ale úplně jistá si nejsem.Na netu jsem si našla kalkulačku na porodné,mateřskou,rodičovskou a ta mi to všechno spočítala.