Mám nárok na porodné? S partnerem nejsme vzatí

simculinek
12. kvě 2012

Ahoj holky 😉 , žádám o radu. Když s partnerem nejsme vzatí, žijeme spolu, budu mít nárok na porodné? Nevím, asi je to pro někoho hloupá otázka, ale já se v tom přestávám orientovat.... 🙂 Děkuji

eficenka
12. kvě 2012

pokud bude uvedený v rodném listu a příjem vás oboud bude myslím nad 18 000 tak nemáš... pokud bys byla samoživitelka a neměla nikoho uvedeného v rodném listě, tak nesmíš mít více jak 10 000
http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/porodne...

oksik
1. zář 2012

Ahojky,mam ve vsem zmatek....tak se chci zeptat jestli mam narok na porodne kdyz bude psany otec v rodnem liste a otec je osvc,nejsme svoji jen spolu bydlime,ja jsem po skole a pracovala jsem 7 mesicu a ted jsem byla 4 mesice doma na neschopence,protoze jsem delala ve fabrice.Nekdo rika ze kdyz nejsme svoji tak na porodne mam narok a nekdo zase rika ze ne,a kdyz nemam pry odpracovany 1 rok tak mi daji automaticky 4 roky materskou dovolenou.Uz nevim co jak je,porad se vse meni....predem dekuji za odpovedi 🙂

noskova
4. lis 2012

ahoj no to nejde takhle rict , pokud oba dva nemate plat vyssí jak 16 900 kč tak dosahnes na nej . pokud oba dva platy jsou vyssí jak tahle castka tak nedosahnete ------- oksik : jak pisu tady hraje role vase společne prijmy za posledni 3 mesice pred porodem