Mám nárok na porodný, i když pracuju?

bergina
9. dub 2014

Zdravím všechny, chci se zeptat. Mam nárok jako prvoridicka na porodny, i když pracuju? A co všechno mi proplaci MV. Rada bych chodila na plavání pro těhotné a cvičení na míči pro těhotné a nevím kde si vše mám zjistit. Dekuju moc

speedygon
9. dub 2014

@bergina porodné závisí na příjmu rodičů...příjmy v kalendářním čtvrtletí předcházejícím narození dítěte musí být nižší než 2,4násobek životního minima rodiny. Výše porodného činí 13 000 Kč na první živě narozené dítě.
Ohledně proplácení plavání atd. se podívej na web pojišťovny nebo si zajdi na pobočku

blackeye
9. dub 2014

co se týče porodného, tak moc šancí člověk, který před těhotenstvím normálně pracoval, mnoho nemá ...

mlufka
22. dub 2014

já se dnes ptala na socce a paní mi řekla,že příjem obou rodičů nesmí přesáhnout 16tisíc čistého za poslední čtvrtletí, ale všude na netu píšou 2.4 násobek živ.minima což je 18504,- tak mi nejde do hlavy proč mi říkala 16 tisíc, buď nemá o tom přehled nebo mě to řekla schválně anebo na internetu jsou milný informace... nevíte někdo jak to vlastně teda je??

blahova_andrea
22. dub 2014

@mlufka paní ti to řekla špatně, je to 2,4násobek a opravdu je to kolem 18500,-

mlufka
23. dub 2014

A nevíte jestli se do příjmu v žádosti o porodné započítává vrácená daň? vím, že například příspěvek na bydlení se do toho nezapočítává, ale daň mě zaskočila

vecernibludicka
9. kvě 2014

@mlufka tech 18504 ,-je hrubý příjem

suzanna123
9. kvě 2014

@blackeye výstižně řečeno 🙄

lasicka46
19. kvě 2014

ne, kdokoliv v této zemi pracuje nemá nárok na nic ! 🙂

lasicka46
19. kvě 2014

a plavání a cvičení bych spíše řešila přes pojišťovnu já mám nárok u VZP na 1000 kč čerpání na plavání, nebo cvičení pro těhotné, případně na předporodní kurz. Každá pojišťovna to má určitě nastavene jinak. Ale nikdo jiný na toto nepřispěje, leda bys to mojla zkusit přes praktického kvůli rehabilitaci na záda ....

bernardyna
23. kvě 2014

Zdravim, chtela bych poprosit o radu pokud se nekdo vyzna,jak to ted je s vyplacenim porodneho pro Cesky v zahranici. Momentalne pracuji na castecny uvazek v UK, a partner to same. Ja jsem Ceska a partner je Australan/Anglican. Budu rodit v Anglii, ale dozvedela jsem se, ze se vyplacelo porodne i Ceskam zijicim v zahranici. Svuj trvaly pobyt jsem nezmenila,takze bych stale mela byt Ceska, i kdyz se v zahranici pohybuji 10 let, na ruznych kontinentech. Do lonska jsem si neustale platila ceske zdravotni pojisteni, ale uz jsem to nemohla financne utahnout, tak jsem po najiti prace pozadala o preruseni. Jelikoz v UK porodne neni, a materska take neni zadny zazrak, tak jsem si rikala ze kazda koruna navic by se hodila. Nevi nekdo jake dokomenty se na to musi vyplnit, zda to porodne pro Cesky v zahranici stale plati, a co jineho se posuzuje, prosim? Treba jak je to s tim prijmem. My bychom urcite meli prijmy vetsi nez 2.4 ceskeho minima diky vysokemu kurzu libry, ale kdyz se zvazi, ze vse vydame za platby za najem a jidlo, tak to je pak o necem uplne jinem. Budu vdecna za kazdou radu. S pozdravem L

marketa11112
2. srp 2014

@bernardyna myslim, ze opravdu rozhoduje vyse prijmua naklady na ivot nas eurady nezajimaji. pracujici clovek nemá nárok v cr na téměř nic. bohužel.

blahova_andrea
2. srp 2014

@bernardyna při určování nároku na porodné opravdu nikoho nezajímají vaše výdaje, pouze ty příjmy. takže pokud máte příjem jasně vyšší než 2,4 násobec českého životního minima, tak nemá smysl se pracně pídit za dalšími podmínkami vyplácení porodného do zahraničí, protože to, že jsou tam příjmy vyšší, ale náklady na život třeba taky, není relevantní 😉