Máme nárok na porodné? Manžel vydělá 16 tis. čistého

coreprincess
28. kvě 2014

Jsem na nemocenské celé těhotenství až do porodu (ale to mi pak skončí). Ta nemocenská činí cca do 8 tisíc měsíčně. Na mateřskou nebudu mít nárok, ale jen na rodičovský příspěvek. Manžel vydělá 16 tis čistého. Máme nárok na porodné?
A žádá se o něj až když se mimčo narodí a nebo již dříve? To samé o ten rodičovský příspěvek taky až od narození mimča?

te_rez_ka
28. kvě 2014

Myslím, že nárok má jen ten, kdo nepřesáhne částku něco málo přes 18tis měsíčně.. Vy máte s manželem více.. takže bohužel ☹

te_rez_ka
28. kvě 2014

A k rodičovskému příspěvku, žádá se až po narození miminka. Ale papíry si můžete vyzvednout klidně dříve 😉

speedygon
28. kvě 2014

Je-li pobírán rodičák, aniž by předtím byla pobírána PPM, tak si zažádej již před porodem. Já to tak taky udělala, jelikož se počítá již od prvního dne a kdoví, jak po narození miminka budeš schopná někde něco vyběhávat....

j.a.n.i
29. kvě 2014

@speedygon A jak je možné požádat před porodem, když do žádosti musíš vyplnit dítko včetně jeho rodného čísla a přiložit jeho rodný list?

speedygon
29. kvě 2014

@j.a.n.i týjo, tak teď si mě dostala...že bych si to popletla a žádala až po narození?

anulilinkaaa
29. kvě 2014

@speedygon žádá se až po narození a peníze se dostanou zpětně.

te_rez_ka
29. kvě 2014

Před narozením 6 - 8 týdnů se žádá o PPM, o RP resp. o rodičovský příspěvek VŽDY až po narození. Jak píše
@j.a.n.i vyplňuje se tam datum narození a rodné číslo miminka 😉 ale papíry na vyplnění je možné si vyzvednout již před porodem. Ušetří to jednu cestu

salot
29. kvě 2014

To porodné se řeší i tady v poradně: http://poradna.aktualne.cz/rubrika/socialni-dav.... Je tam na to nějaký odborník.🙂

j.a.n.i
29. kvě 2014

@te_rez_ka Nebo je stáhnout z netu, to ušetří i tu cestu před porodem 😎

hankatrdlinka
3. čer 2014

Jakto, že nemáte nárok na mateřskou?? Vy jste před tím vůbec nepracovala??? jak to vlastně je? Já jsem dělala normálně a od března jsem doma, termín mám v září, ale cca 3,5 přd tím jsem byla normálně v práci???
Jako hrůza...člověk se v tom vůbec nevyzná???? A ještě dotaz.....když se pro pro porodné bere předchozí čtvrtletí, tak je to myšleno, že když se mi malý narodí v září, tak se bere kalendářní čtvrtletí tj. duben, květen, červen??? Jsem z toho jelen.....díky moc