Nárok na sociální příspěvky-otec v rodném listě ano x ne?

kyrynka1
20. říj 2013

Dobry den. Chtela bych zjistit jestli mam zapsat pritele jako otce do rodneho listu. Bydlime spolecne v podnajmu kde jsem hlasena jen ja. Mam zde trvale bydliste, ted si budu zadat o prispevek na bydleni a pritele nebudu uvadet jako osobu zijici ve spolecne domacnosti. Jen nevim jestli ho mam uvadet v rodnem liste. Co by to obnaselo a jestli bych pak mela na neco narok nebo ne.

luciebx
20. říj 2013

jen nezapomen ze lidi jsou svine a pritele muze klidne nekdo udat s tim ze u tebe bydli... znama to tak mela.. a pak musela vracet.. lidi maji oci.. hlavne ti zaclonaci..
jestli se rozhodujes jen kvuli penezum zda pritele napsat do rodnyho listu nebo ne.. tak mi to prijde dost ubohy..
dost me zarazi co dneska lidi jsou schopni udelat kvuli par stovkam.. 😒

evitaa
20. říj 2013

@luciebx Někomu se třeba líbí mít v RD otec neznámý,alejá bych propadla hanbou. Nemluvě o tom, že není nárok na žádné dávky.

luciebx
20. říj 2013

@evitaa znam jednu... co ma takhle dve deti.. a dalsi ceka.. a zase otce nenapise... pritom vsichni vi kteri chlapi jsou otcove.. taky rika ze ma diky tomu lepsi pridavky. me to prijde taky nechutny.. 😝

laurital
20. říj 2013

@kyrynka1 Jestli na dítě nemáš, tak si ho nepořizuj, ale ždímat stát na dávkách a lhát je nechutné.
Jsi normální asociál a je mi líto, že i takové "charaktery" mohou mít děti.Co se od tebe to dítě naučí?? 😠
Já bych tě bez pardonu udala, díky takovým vykukům jako jsi ty pak nejsou peníze pro ty skutečně potřebné.Z takových "vyčůránků" se mi zvedá žaludek.

llluckaaa
20. říj 2013

Ráda ze svých daní přispěju potřebným, ale aby takto někdo očůrával stát a podváděl, to se mi fakt nelíbí 😠
@luciebx No ani to nemusí být "svině", prostě to může být někdo poctivý, kdo nemá rád lži a podvody.

kyrynka1
autor
20. říj 2013

@laurital Nenecham si od nekoho nadavat do asocialu a podobne.Nic o me nevis. Nevis v jake jsem situaci. Nikdy jsem nebrala zadne davky ani podporu. Vzdycky jsem si na sebe vydelala,vsechno poctive platila. A to ze nas nekdo podvedl a diky tomu jsme se dostali do spatne financni situace a do toho jsem otehotnela se snad stat muze ne?To jsem podle tebe mela jit skoro ve triceti na potrat? A ze cely zivot platim statu i ja a platim na ostatni tak ted kdyz ja potrebuju tak toho nesmim vyuzit? A vy vsichni co me soudite by jste se meli nejdriv zamyslet a pak teprv nekomu nadavat

j.a.n.i
20. říj 2013

@kyrynka1 Pokud si na tom tak špatně, že na dávky dosáhneš bez podvádění, tak si o ně samozřejmě požádej, pokud hodláš podvádět, abys dostala nějaké, na které jinak nedosáhneš, tak si nic jiného než nadávání (a napadají mě i horší slova než asociál) nezasloužíš.

kyrynka1
autor
20. říj 2013

@j.a.n.i Nehodlam uz se tady s nikym hadat a ospravedlnovat se. Jste nechutne a hnusne. Asi jste se nikdy nedostaly do tak spatne situace. Jinak by jste mluvili jinak.

laurital
20. říj 2013

@kyrynka1 Ve skoro třiceti letech, jak píšeš, bys měla mít něco našetřeno.A být tebou tak se zamyslím, něco na tom asi bude, když tu máme všechny stejný názor.
A když čekáte dítě, tak má partner přemýšlet, kde na to vydělá a makat i po večerech jako šroub, ne podvádět a vozit se na solidaritě ostatních.Mmch můj muž by se studem propadl, kdybych v RL uvedla, že otec je neznámý.Tvůj chlap nemá žádnou hrdost, když mu to nevadí.

ninive211
20. říj 2013

@kyrynka1 Moc nechápu důvod, proč vůbec uvažuješ o tom, že přítele (pokud tedy on je otcem tvého dítěte) do rodného listu nezapíšeš. Víš o tom, že si následně může na to dítě uplatňovat v práci (za předpokladu, že pracuje) zdanitelné zvýhodnění (slevu na dani nebo daňový bonus) na dítě ve výši 1 117 Kč měsíčně? Podmínkou je právě to, aby byl zapsán v rodném listu jako otec, pokud nejste manželé, a abyste prohlásili, že spolu žijete ve společné domácnosti. Pokud by uveden v RL nebyl, tak na to samozřejmě nárok nemá. Mimochodem taky dost nechápu člověka, který se dobrovolně vzdá otcovství dítěte kvůli nějakým momentálním dávkám...to je vyčůranost a nic jiného, navíc představ si situaci, kdy by se na tebe nedej bože vykašlal a ty bys od něj neměla nárok ani na Kč alimentů, protože není zapsán jako otec (musela bys ho leda tak dohnat na testy DNA a pod, což by asi nebylo úplně příjemné)

Jinak teda musím souhlasit s holkami - pokud máš nárok na dávky při splnění zákonných podmínek, tak si o ně požádej, pokud ale chceš při žádosti o dávky podvádět a prohlašovat, že spolu nebydlíte, když bydlíte (ono fakt stačí jediná dobrá duše, která vás "bonzne"), tak to bohužel schvalovat nemůžu.

madrilena
21. říj 2013

no, pokud s ním žiješ a nebudeš ho uvádět jako společně žijící osobu, tak si pěkně koleduješ; myslím si, že pro úřady není problém si zjistit pravdu....stačí pár telefonátů, poptat se v okolí 😖 pokud na tebe přijdou, budeš muset všechno vrátit a ještě odhaduju, že to bude hodnocené jako trestný čin /podvod, neoprávněné čerpání dávek.../; a jestli jsi naivní a myslíš si, že na tebe nepřijdou, tak hodně zdaru

plesk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
plesk
23. zář 2014

@plesk ale podvádět se samozřejmě nemá, oni na to stejně přijdou a pak se to dopláýci to je fakt, ale urážet tady někoho je fakt ubohé...........

nellygray
23. zář 2014

@plesk zklidni projev a přečti si, co píše zakladatelka. Je v úplně jiné situaci, s otcem dítěte bydlí a žije, jen ho z vyčůranosti nechce uvádět v rodném listě, aby podvedla a vydojila erár. Tvoje situace je jiná, tam se to dá při troše dobré vůle pochopit.

zdenula002
23. bře 2015

@kyrynka1 DOBRY večr chtěla bych se zeptat jaky narok mam jako samoživitelka z dvěma detmy ktere mi chodi do skoli holka chodi do sedme , a kluk do druhe třidy, a mam udelane ocostvi a otec neni udany tak že v rodnem liste maji napsane otec neznamy jaky mam narok na socialny davky pro třenou rodinu ? a ajke vihody mam ? a včem ?dekuji za vaši rychlou pdpovet

vendularuzickova
30. bře 2015

já se chci zeptat otce v RL uvedeného mám ale žít spolu momentálně nebudeme mám i tak nárok na nějaké davky nebo nebudu mít nárok.Děkuji za odpověd

vendularuzickova
30. bře 2015

já se chci zeptat otce v RL uvedeného mám ale žít spolu momentálně nebudeme mám i tak nárok na nějaké davky nebo nebudu mít nárok.Děkuji za odpověd