Neuplatnení si nároku na príspevok pri narod. dieťaťa

andrejka77
3. zář 2009

caute baby...nepotreboval niekto toto potvrdenie ak si vybavoval pri narodeni babetka davky?dostavam s ciech matersku a preto si mam tam potvrdit ze si nenarokujem prispevok pri narodeni dietata a tak potom vsetko dostanem na slovensku.len zial neviem kde o to mam zaziadat . 🙂 ak sa v tom niekto vyzna nech poradi dakujem pekne 🙂 😉 😵

evi21
7. zář 2009

Ahoj Andrejka, to ti povedali na SR na úrade , že chcu pisomné vyjadrenie, nestačí im len tvoje čestné vyhlásenie v rámci tej žiadosti, že si podobný príspevok v inej krajine nepobrala ?
Potrebuješ na vybavenie tých prídavkov pri narodení dieťata aj potvrdenie od zdravotnej poistovne / predpokladám , že českej, že si pracovala v ČR/ , že si bola rok poistená ?
Kde mieniš prihlásit trvalý pobyt dietata a ako ?
Ja som taká zvedavá..... 😅

andrejka77
autor
8. zář 2009

ahoj evi ...tak po tuhom zistovani som zistila ze si o tu ziadost o neuplatneni naroku musim zaziadat na urade prace -pracoviste statni socialni podpory v meste bydliska mojho v prahe alebo sidla zamestnavatela.
niekomu to potvrdenie netreba ,niekomu staci cestne prehlasenie a niekto musi mat potvrdnie z ineho statu ako napr. ja .zavysi to podla mna na danej doticnej osobe na urade.
babo sa narodilo na slovensku takze ma vsetko vybavene na SK.lebo uz sa nemienime vratit do ciech.
ja som na slovensku od 4.mesiaca tehotenstva takze som tu chodila aj do poradne ,takze s ciech potrebujem iba to potvrdenie o neuplatneni si naroku.
zo zdravotnej poistovne s ciech to nepotrebujem,akurat kym este poberam matersku tak mam zdravotnu karticku euro poistenca.tak asi vsetko co som zistila uvidime ako dopadnem po 28dnoch ked pojdeme vybavovat porodne . 🙂 🙂 😉

evi21
8. zář 2009

Ahoj Andrejka , tak díky za odpoved, však uvidíme čo za problemy sa este vyvrbia.... 😕