Nežiju v ČR, ale mám tu prý nárok na porodné

sandra81
31. črc 2006

Dnes jsem se od mamky dozvedela ze i presto ze ziju v Holandsku mam narok na vyplaceni porodneho 17.000 kc v CR. Takze super ne? Holky kdo zijete v jine zemi a hodlate tam i rodit jako ja tak si urcite po narozeni ditete o to porodne zazadejte!!!

85linda
5. dub 2013

Ja mam trvale bydliste v CR a platim si i zdravotni pojisteni..V italii nepracuji uz druhym rokem.V Lednu jsem volala na socialku a ptala jsem se jestli mam narok a pani mi rekla ze ano,jen ze mam na to 3mesice od narozeni ditete..Ja pojedu po narozeni do ceska a budu tam nejakou dobu tak snad budu mit narok..Nemate nekdo podobnou situaci prosim?

lenulice
5. dub 2013

Holk, ja teda necetla celou diskuzi a nevim, zda to tady uz nekdo psal. Kazdopadne ja jsem Ceska zijici a pracujici na Slovensku, momentalne na materske. Pri prvnim diteti jsem dostala porodny ze SR i CR, pri druhym uz jen ze SR. Ani dvoji materskou jsem pri prvnim nestihla, zrovna to rusili ;(Hodnoti se to, kde se clovek zdrzuje, kde chodi k pediatrovi atd. (stredisko zajmu), to dvoji pobirani je uz bohuzel zruseny v ramci cele EU;(((

bernardyna
23. kvě 2014

Zdravim, chtela bych poprosit o radu pokud se nekdo vyzna,jak to ted je s vyplacenim porodneho. Momentalne pracuji na castecny uvazek v UK, a partner to same. Ja jsem Ceska a partner je Australan/Anglican. Budu rodit v Anglii, ale dozvedela jsem se, ze se vyplacelo porodne i Ceskam zijicim v zahranici. Svuj trvaly pobyt jsem nezmenila,takze bych stale mela byt Ceska, i kdyz se v zahranici pohybuji 10 let, na ruznych kontinentech. Do lonska jsem si neustale platila ceske zdravotni pojisteni, ale uz jsem to nemohla financne utahnout, tak jsem po najiti prace pozadala o preruseni. Jelikoz v UK porodne neni, a materska take neni zadny zazrak, tak jsem si rikala ze kazda koruna navic by se hodila. Nevi nekdo jake dokomenty se na to musi vyplnit, zda to porodne pro Cesky v zahranici stale plati, a co jineho se posuzuje, prosim? Treba jak je to s tim prijmem. My bychom urcite meli prijmy vetsi nez 2.4 ceskeho minima diky vysokemu kurzu libry, ale kdyz se zvazi, ze vse vydame za platby za najem a jidlo, tak to je pak o necem uplne jinem. Budu vdecna za kazdou radu. S pozdravem L.

j.a.n.i
25. kvě 2014

@bernardyna Jak je to s nárokem neporadím, ale každopádně, i pokud ho máš, tak by se prostě tvoje příjmy přepočítali, na nějaké vyšší náklady nikdo nekouká. Takže bych to vůbec neřešila.

nonnni
25. kvě 2014

@bernardyna nemas.

me79
25. kvě 2014

@bernardyna ahoj. Ja žiji v Itálii, kde jsem nyní vic jak 6. Mesic bez prace, těhotná- takže nemam vubec zadny nárok na mateřskou či rodičovskou tady a v cr mi nyní řekli, jelikoz uplynulo vic jak 6. Měsíců od poslední prac. Smlouvy, nemám nárok ani v cr! Nechápu, ze jsme v E U, mam odpracovano 10 let plus placené soc. I zdravot. Pojištěni...a ani jedna země me nepodpoří žádným příspěvkem. Zkus se spíše poptat v Anglii, zda mas nejaky nárok. Vím jen, že nemůžeš čerpat příspěvky v onou zemích .

bernardyna
26. kvě 2014

dekuji moc za odpovedi. No ja jsem uz moc nedoufala, ale tak kazda koruna je dobra kdyz je momenalne akorat na jidlo a ubytovani.....Osobne si myslim,ze EU by se mela zamyslet nad tim,jak pomahaji svym lidem, jeikoz to neni poprve kdy jsem ja a mi znami skoro zkoncili na dlazbe diky tomu ze jsem pred tim pracovala jako dobrovolnik za prace ktere jsou mimo EU dobre placene.....Kolik takovych slecen asi existuje. Jinak @ me79: moc doufam,ze se na tebe usmeje stesti a nekdo te podpori. Nenechej se odbyt! Hodne stesti

ozzyn
25. zář 2014

Ahojky, mám dceru Danu, která žije od prosince 2012 v Holandsku s přítelem, v prosinci 2013 porodila dceru, rada bych se zeptala, zda moje dcera /trvalý pobyt má v České republice, tedy u nás/ má nárok na porodné, mateřskou dovolenou a další mateřskou/rodičovskou dovolenou/myslím tím finanční podporu ? Má odpracováno 8,5 roku. Dotazovala jsem se na pracovním úřadě a ten mě poslal na sociální úřad, takže si mě přehazovaly jako horký brambor, nikdo mi nebyl schopen poradit ! Po dvou měsících jsem zavolala na pracovní úřad a pracovnicí úřadu mi bylo sděleno, že dcera nemá na nic nárok neboť nežije v ČR. Tak jak to vlastně je, kde se mohu dopátrat pravdy, když mi úřednice není schopna odpovědět. Kde si to mohu nastudovat ? Díky za odpověď !!!!!

catcha
2. zář 2016

Dobrý den potřebují vědět zda mám nárok na porodne když sice jsem rodila třikrát,ale poprvé ve španělsku a syn vyrůstá také tam když jsem tady v cechach porodila poprvé uz dávali pořádný jen na první dítě me ho dali s tím ze se to vytahuje na porod v ČR.mam druhou holčičku měsíc starou a uz me porodne ně daň a to sem sem a s detmi a mám životní minimum tak me ta sama úřednice řekla ze nemam nárok jelikož sem rodila 3x řekla jsem ze v ČR podruhé můžete mi poradit zda mám nebo nemam nárok předem moc dekuji

lendulka212
4. říj 2016

Ahoj já rodila první dítě ve španělsku a porodné jsem dostala tenkrát vyplaceno v ČR. Ale bohžel, dál ti neporadím. Jen bych se se vší slušností nedala odbít a zeptala bych se na více místech na úřadech.

majovasnazilka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daaram
9. pro 2016

Ahojky
Fakt máme nárok na porodné z Cr? ŽIJÍ nyní v Anglii a jsem těhotná. Kde se na to mám ptát? NA SVÁTKY jedeme domu nějaké bližší info prosím? Děkuji holky 😉😘

tessamimi
9. pro 2016

@daaram myslim, ze zalezi kde jsi pojistena. Take ziju v UK, ale my se zatim snazime

daaram
9. pro 2016

ahojky holky.. Nevíte jak je to,když žijí v anglii měla bych asi brát rodičovský příspěvek nebo mateřská nebo jak to teď je ale pobírá se tu jen rok
Mám taky nárok na nějakou rodičovskou z Cr když tam mám trvalý pobyt?
Nevíte nějaké info děkuji Vám moc 🙏 😉

daaram
9. pro 2016

@tessamimi
Ták pojištěna jsem pouze v UK žijí tu skoro 3 roky
Jsem zatím v 5 tém měsíci teho.
Tak se ptám jak to je... Když tam holčina psala že nárok je..
Když tak se pozeptam teď v Cr. ☹

tessamimi
10. pro 2016

@daaram
kamaradka je tehotna, zije a je pojistena v UK. Rodit ale bude v cesku, proto musela vyplnit nejake formulare aby ji NHS proplatilo porod v CR, ale materska ji urcite pujde z UK. Takze jsem si skoro jista, ze na ceskou potom narok nema. Snad jsem ti aspon trosku pomohla ;)

daaram
10. pro 2016

@tessamimi
Ok děkuji moc

xivetax
10. led 2017

Ahoj 😊 chtela jsem se zeptat ohledne toho porodneho .... vycetla jsem.tu ze narok na to je ale malemu jsou uz 3 roky ma na porodne narok? 🙂)

daaram
12. led 2017

Ahoj já jsem právě četla že v UK má na porodné nárok ten kdo pobírá nějaký benefit a kdo vydělává nějakou určitou částku Tk že ne.
A

daaram
12. led 2017

Jestli máš nárok 3

daaram
12. led 2017

Omlouvám se blbne mi signál.
Netuším 3 roky zpětn
Hezky den