Nežiju v ČR, ale mám tu prý nárok na porodné

sandra81
31. črc 2006

Dnes jsem se od mamky dozvedela ze i presto ze ziju v Holandsku mam narok na vyplaceni porodneho 17.000 kc v CR. Takze super ne? Holky kdo zijete v jine zemi a hodlate tam i rodit jako ja tak si urcite po narozeni ditete o to porodne zazadejte!!!

markeeta
19. čer 2007

Pises, ze v CR neodvadis soc a zdrav pojisteni, ale pritom mas v Cr trvale pojisteni. Tomu nerozumim.

giorgina
21. čer 2007

katze mela na mysli trvaly pobyt.

andrea84
6. črc 2007

ahojte chtela bych se zeptat ohledne materske..ziji v cizine a v CR nejsem pojistena,jen mam ceske obcanstvi a malemu budu zarizovat ted v srpnu ceske obcanstvi,mam sanci dostat nejake penize od ceske republiky,tady jsem dostala jen porodne a materskou zadnou,protoze tu nepracuji a v cesku jsem jen studovala,mam totiz jen 23let a na praci jela do anglie ale na cerno,zadny pojisteni nic...takze jsem jako student.mam sanci na neco ne ze bych byla v tisni ale dobra korunka se hodi.

andrea84
6. črc 2007

cau katze jsme asi na tom podobne, ale ty jsi pracovala v cesku predtim neb
o v nemecku???

markeeta
26. črc 2007

andrea: to nevim, tedka se zmenil zakonik prace a podle neho materska nalezi jen zamestnankyni. Jsi studentka tak urcite muzes pozadat o rodicovsky prispevek, ale materskou nikoliv. Doporucuji ti, zeptat se na uradu prace a socialce v miste tveho trvaleho bydliste.

mishandbaby
13. lis 2007

ahojte vsichni,
vidim, ze se tu kdysi resily davky na mimi, i kdyz zijete v jine zemi. Ja ziju v USA, cekam prvni dite(HOLCICKU!!)v lednu 2008 a jsem porad ceska. Otec je american. Psala jsem si na konzulat a pni mi rekla, ze pokud mam stale trvale bydliste v CR, zadat muzu. 🙂 🙂 Prvni pry ale malicka musi mit vystaveny cesky rodny list, coz muze byt az po jejim narozeni. Ja to vsechno chtela vyridit pred jejim narozenim. Nemate nektera zkusenost?
Nevite taky, jestli potrebuji i obcanku nebo pas, nebo staci muj rodny list, abych prokazala, ze jsem ceska!! 😒
Dekuju predem..teda, jestli tu jeste nekdo chodi. 😉 😉

kristynaw
13. lis 2007

misha,ja to taky resim,staci rodny list male prelozeny do cestiny a opatreny apostilou, ty musis mit trvaly bydliste v CR a nesmis tady v USA pobirat zadny davky a dostanes porodny i rodicovsky prispevek,pokud jsi pracovala v CR tak materskou

vikvik
20. lis 2007

Andreo podle me bys mela narok jen na socialni davky a ne materskou. a ty bych neriskovala, pokud v Cechach nezijes (muze na tebe prijit kontrola a docela casto to delaji..)
misho pred narozenim to fakt nevyridis... padz pak musis prokazat, ze nepobiras zadne davky v USA. a hadam, ze obcanku k tomu potrebovat budes - kvuli trvalemu bydlisti. vis jaka je to byrokracie....

vikvik
21. lis 2007

holky kdyz tak o tom premyslim, tak je to cele nejake divne, protoze pokud jste v cechach v poslednich letech nepracovaly a nemate zaplacene zadne pojisteni, tak asi nemate narok na vubec nic, ne? jinak by CR mohla platit vsem moznym matkam, ktere kdy emigrovaly a 20let v Cechach nezily... mne osobne by teda bylo trapny si o ty 3500Kc rict 🙂

jarca
9. led 2008

Ahoj maminky, jen jsem se chtela zeptat zda je tu nektera, ktera uz ma vyrizene porodne a rodicovske prispevky v CR. Ja to u meho prvniho nezadala (nevedela jsem ze mam narok) ale ted u druheho si o to chci pozadat. Mamca mi dneska volola ze mam konecne vyrizeni cesky rodny list a tak to chci ted na konci ledna vsechno doma vyridit jak tam budu. Mam ale mensi problem. Na socialce po mne chteji potvrzeni ze tady zadne z techo pridavku nedostavam. Ja jsem dneska telefonovala na child benefits, departmen of work and pensios a take job centre, ale nikdo mi to nechce vystavit. Muzete mi nekdo poradit jak jste tohle potvrzeni ziskaly vy? Diky moc.

jarca
9. led 2008

Jeste jsem chtela dodat ze se jedna o Anglii 😉

ibag
11. led 2008

Ahoj holky nemete nektera informace jak je to s rodicakem ? Driv to bylo automaticky pro kazdou matku s trvalym pobytem v CR a pokud melo dite ceske obcanstvi. Ted jsem slysela ze se o to musi zadat v zemi kde pracuje manzel,(druh) . Jenze nam tu nic nedaji,nemam narok.Nevite jak to je?

muf01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ibag
20. led 2008

muf01-hele ty pindo,nevim o co Ti jde asi zavist,vid? Asi budes dost uboha,kdyz Ti stalo za to kvuli rekci,kterou od tebe nikdo nezadal zridit si PAS 🙂) .Me zase pripada naprosto normalni zadat si o to na co ma clovek pravo,kdyz od svych 20 plati dane a pracuje jako vseichni ostatni v CR. Tak proc jen kvuli tomu ze se pak zenska vda za cizince,by se mela vseho vzdat? Socka budes nejspisi ty a asi hodne velka,jinak by Te to naprosto nemohlo rozhodit. ZDAR DEBILKO

mishandbaby
30. pro 2008

vikvik- ty uz ses kdysi navazela do lidi, co se takhle bavili o pridavcich...kdyz by ti neco "bylo trapny", tak to nedelej!! 😉 nikdo te nenuti... 😀 a kazdeho zvlast cloveka situaci osobni neznas, tak nemuzes posuzovat. zakony jsou zakony a ty nemusis ztracet cas nad rozcilovanim se nad nimi! 😎

skurinka
3. led 2009

ahoj chci se jen zeptat.muj syn je narozen 2004 a dcera 2006 v nemecku myslite ze mam na neco narok z ceska?dekuji za odpovet

simba2008
1. únor 2009

NEDAVNO SOM SA DOZVEDELA ZE NAPRIEK TOMU ZE SOM RODILA V UK MAM NAROK NA PRSPEVOK PRI NARODENI DIETATA PLUS RODICOVSKE DAVKY NA SLOVENSKU, NO MOJE DIETATKO MA UZ 2 ROKY A CHCELA BY SOM SA OPYTAT CI SA TO DA VYBAVIT NAPRIEK TOMU SPETNE.V UK NEPRACUJEM A NEDOSTAVAM ZIADNE DAVKY

magisa
1. únor 2009

SIMBA2008: zkus se mrknout do diskuze SOCIALNI SYSTEM V UK je tam toho hodne popsane ohledne porodneho a rodicaku...Mne se zda ze porodne muzes zadat jen do pul roka ditete ale nevim to presne 😉

simba2008
3. únor 2009

jarca- ja som sa o tom tiez dozvedela neskoro ale u nas na svk na to petrebujes iba trvaly pobyt,teda rodny list a z Uk by ti malo stacit potvrdenie ukoncenie prac.pomeru,pretoze v UK tieto davky neexistuju.mozno ze ti to uznaju

czechzuzana
9. črc 2009

Holky, pokud nekdo vite, prosim poradte mi 🙂 Ziju na slovensku, tu platim i vsechny odvody. Obcanstvi mam ceske, manzel je slovak. Trvaly pobyt mam v CR i tu na slovensku. Rodit budu taky na slovensku. A ted otazka: Mam narok na porodne v CR ci ne? Diky za kazdou radu 🙂

t.g.milena
17. črc 2009

ahoj holky,hlavně ty z česka a žijící v Irsku,hledám taky všechny možný rady ohledně mateřské a porodného z česka,já jsem teď v Irsku a před odjezdem jsem se ptala v místě trv.pobytu v Brně a tam mě řekli že nemám nárok na nic,a tak to nechápu,když vás plno si to dokázalo vyřídit.Děkuji vám všem za radu a prosím jestli jste některá teď v Irsku v Dublinu,tak bych se i ráda sešla,pokecat a tak.Ještě jednou díky.Jo a jinak jsem psala ještě na porod v Irsku a tam se mě nikdo ještě neozval.

kalimerko
18. črc 2009

t.g.milena
záleží na tom kolik máš odpracovaných dnů v česku. Nevím to přesně, ale myslím si, že musíš mít za poslední 2 roky odpracovaných 270 dnů (tedy být 270 dnů pojištěná v ČR) a pak nárok máš.. Tedy aspon to tak bylo před 2 roky když jsem si to vyřizovala. Pobírala jsem jak mateřskou, tak ted pobírám rodičák.... akorát nevím jak to bude ted u druhého miminka, myslím, že budu mít nárok jen na rodičák....I tak pokud máš trvalý bydliště v čr, myslím si, že by jsi měla brat rodičák...

foresta
25. pro 2009

Ahojte, moze mi niekto poradit ako je to s vybavovanim porodneho prispevku na SK. Viem ze sa da ziadat otento prispevok 25000sk ak nedostanem v UK Sure start naternity grant. Je na to nejake tlacivo v anglictine alebo slovnecine? Ako sa na SK preukazem ze som tento grant nedostala? Dakujem

prunella
8. pro 2011

Ahojte, plánujeme s manželem miminko, žijeme v UK a manžel je Angličan. Jsem v Anglii pět let a těch mám i odpracováno a nepobírám žádné benefity. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na porodné nebo jiné dávky z ČR, když budu dostávat dávky v UK. Moc děkuji 😉

j.a.n.i
8. pro 2011

@prunella Ne, nemáš, na rodičák je podmínkou že nesmíte žít v jiné zemi EU, právě z důvodu dvojího pobírání dávek a ohledně porodného, tam nevím zda tahle podmínka je, ale zas nesmíš překročit definovaný příjem rodiny, takže to je taky pasé.

andreakusa
30. črc 2012

Zdravim vsechny maminky! Chtela bych toto tema znovu otevrit. Nemate nahodou nektera zkusenosti s prevodem materske z Irska do CR? Planuji se totiz na pul roku vratit domu, tam porodit, zustat s mimcem tri mesice doma a vratit se zpet do IRL.. Ale nikde jsem bohuzel nenasla zadne info, zda je to mozne.. Prosim tedy o radu. Dekujiii 🙂

helehe
7. bře 2013

ahoj holky mozna to bude troska od temy ale taky potrebuji poradit,jsem slovenka zijuci v cechach uz tri roky,ted mam pritele cecha a cekame dite,nemam tady trvaly pobyt,ale da se rict ze prechodny protoze bydlim v najmu.mam dve otazky,kdyz ho porodim tady,budu mit nejaky porodny? co k tomu budu potrebovat a kde si mam o to zadat? a druha otazka,prej je mozny,ze vecsi pravo tympadem bude mit na dite muj pritel a kdykoli mi ho prej muze vzit,protoze sem cidzinka,a malej bude cech,je to pravda?

suchohribek
10. bře 2013

Chci se zeptat žijeme s přítelem v baráku s jeho rodičema, ale máme svoji domacnost sami...mám nárok na porodné, když mám nemocenskou 6tis a přítel je momentalne na UP?

85linda
4. dub 2013

Prosim Vas potrebovala bych poradit..Ziju v Italii a za mesic budu rodit tady,pritel je Ital.Mam narok na rodicovsky prispevek u nas v cesku?Pokud ano co k tomu budu vse potrebovat? Moc dekuji za kazdou radu

mataharyy
4. dub 2013

@85linda žádáš tam kde žiješ, tedy v itálii a pokud ti v ČR trvá prac. poměr, tak máš nárok na případný doplatek z ČR, pokud ti prac. poměr v čechách netrvá, nemáš nárok 😉