Peněžitá pomoc v mateřství po rodičovské

klarka711
23. lis 2017

Dobrý den maminky, mám dotaz...jelikož jsem se toho nikde nedočetla a nikdo z mých známých toto neví jistě, potřebovala bych vědět, jak to je s peněžitou pomocí v mateřství hned po mateřské. Plánujeme s přítelem 2. miminko a tak nevím, zda bych na tento příspěvek měla nárok, když bych do té doby, než mi skončí mateřská s našim 1. dítětem měla nárok. A nebo po jaké době bych na tento příspěvek měla nárok když bych po mateřské nastoupila zpět do práce a otěhotněla později? Snad mi některá z vás poradí 🙂 děkuji Klára

rebe
24. lis 2017

@j.a.n.i Dobře, tak máš pravdu, můžeme už skončit? Věřím, že každý, kdo v takové situaci bude, se poradí na sociálce.

j.a.n.i
24. lis 2017

@rebe Ano, pokud přestaneš tvrdit, že po 4 roce při nepřetržitém trvání pracovního poměru musí znovu odpracovat = odchodit do práce 270 dní, tak skončit můžeme.

rebe
24. lis 2017

@j.a.n.i 😀

somalicats
24. lis 2017

@rebe @j.a.n.i má pravdu. Dokud trvá pracovní poměr (a ten trvá, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, i když jsi na RD, pak PPM a zase RD a neplaceném volnu, pořád), tak se to bere jako účast na nemocenském pojištění, i když se dávky neodvádí.

kika266
29. lis 2017

@rebe Ja jsem si to myslela, dekuji 🙂, tak smele do prace 🙂

nupta
22. únor 2019

@klarka711
@kika266
Ahoj děvčata, jak vám to s tou PPM nakonec dopadlo? Jsem nyní v podobné situaci, ale druhou PPM mi vypočítali z menšího úvazku než první, je tedy nižší. Stejný zaměstnavatel, smlouva na neurčito, první dítě nemá zdaleka 4 roky.