Porodné 2011. Jak se počítá?

karmenta
10. črc 2010

porodné bude nově jen na první dítě a pouze pro rodiče s příjmy do 2,4násobku životního minima -------- můžete mi někdo říct jak si to vypočítat? Počítá se plat můj nebo i mého manžela?
Těch 13tis je tak na kočárek a základní výbavičku, proč to nenechají aspoň pro všechny prvorodičky? Zase na to dosáhne jen naše slavná menšina?? Tento systém mě už opravdu nebaví. Člověk je potrestaný za to že šel do práce. Nemám ani průměrný plat ale už téměř 3roky odvádím daně, můj manžel už 14let. Asi se přihlásíme na pracák a budeme se mít líp.

lenkavano
14. srp 2010

@weri1 kupuju všeho prostě víc ale vím na co mám.....já nevím jak to napsat.určitě nepočítám dětem masíčka v omáčce 😅
@dadous takové otázky jsem od dětí nikdy neslyšela.
ale asi nemá smysl se tu o tom bavit.každý jsme jiný a jinak náročný v tom bude ten zakopaný pes.nechci se tu dohadovat.

rek
14. srp 2010

ono já už to trošku znám dcera chodí do školky nestalo se nám , že by jsme na něco neměli , když jsme měli i první dítě tak u toho druhého bylo o hodně více potřeba peněz ono když to někdo ví tak to pochopí ,ale kdo nezkusí tak bohužel nebude vědět nic

rek
14. srp 2010

@lenkavano ok souhlasím sváma

weri1
14. srp 2010

@lenkavano já to neberu jako dohadování jen se bavíme a máme každý svůj názor a to je správný.Píšeš že kupuješ to na co máš, tak to máme stejný. Já taky vím, že máme jen na jedno dítě a víc to nejde. a nemysli si, já vždy chtěla 2 děti nechtěla jsem jedináčka, ale prostě je taková doba, kdy si to nemůžeme dovolit

dadous
14. srp 2010

@lenkavano ono to je jedno, ja už mam splníno a další děti stejně už neplanujem 😀 ale brala jsem to tak , kdybych byla ted mladší a měla bych první dítě, tak bych se prostě v dnešní dobe hooodně rozmejšlela jestli si pořídit další 😅 leda kdybych byla z bohaty rodiny a čekalo mě nějaky velky dědictví 😅 je to o tom že někdo touží po velky rodině a někomu prostě stačí jedno dítko, kterymu da vše 😵

weri1
14. srp 2010

@rek když rodina má dost financí, tak jde vše. a to je dobře.

weri1
14. srp 2010

@dadous mluvíte mi z duše.

dadous
14. srp 2010

@weri1 😀 ja zas nejsem tak stara abys mi vykala 😀

lenkavano
14. srp 2010

ale zase takhle nevím kdo jaký platíte nájem,my nemáme hypotéku a nájem za 3plus 1 platíme necelých 800kč.kdyby jsme měli platit nájem třeba 10000 někde v Praze tak to by bylo něco jiného.

rek
14. srp 2010

jo finanční stránka není na prvním místě i když se peru o to porodné na prvním je vždycky láska a rodina teprve je zbytek ono je někdy pěkné když se děti mají rádi na vzájem

rek
14. srp 2010

@lenkavano docela levné a kde jestli to není tajné ?

weri1
14. srp 2010

@rek když nejsou finance na prvním místě tak neřeš porodné 🙂
jinak bez peněz se fakt nedá žít.

@lenkavano my platíme za nájem 12 tis.

dadous
14. srp 2010

@lenkavano a vo tom to je , každej prostě ví na co ma a na co ne 😵

weri1
14. srp 2010

tomu se fakt musím smát, že peníze nejsou na prvním místě. ach jo.

rek
14. srp 2010

já platím nějakých 3000 dalších 3000 hypotéka

dadous
14. srp 2010

@rek ale třeba ja bych si bez peněz rodinu nikdy nepořídila 😅

rek
14. srp 2010

@weri1 řešíme porodné proč ho nemít ? ono dá se ušetřit někde úplně jinde ,ale ne na tomhle tom . to raději si půjdu sednout na UP a budu delat jen tak na černo a bude mi nejlíp a ono se to tak dělá prostě člověk pracuje tak dobře mu tak nedostaneš nic ,ale ten kdo nic nemá tak tomu stát pomůže toto je pro smích

lenkavano
14. srp 2010

@rek na Jičínsku....ale ted bydlíme jinde kvůli manželově práci a platíme 4000kč,ale tamten byt si stále držím 😉

lenkavano
14. srp 2010

no s penězma je život hlavně pohodlnější takhle bych to řekla 😉

rek
14. srp 2010

ono nebylo by na škodu , když se trošku člověk zamyslí co bude za dvacet let až děti naše vyrostou a my budeme chtít jít do důchodu a potom se to bude brát podle dětí měly jste děti máte nárok na důchod neměli tak dělejte dál žádnou hranici to by bylo taky takové řešení jak ušetřit

rek
14. srp 2010

ono v Čechách se zase jinak žije jak na východě ČR

dadous
14. srp 2010

@rek to jako že ted si nadělame hodně dětí, budem žít z ruky do huby a v duchodu se budem mít dobře? 😀 😀

lenkavano
14. srp 2010

@rek za komančů bych se měla dobře to bych šla už za chvíli do důchodu dle počtu dětí,ale ted se tomu musím smát.to jsem ještě ani nezjistila jestli se něco takového ještě ted počítá 😀 😀 😀 😀 asi ne 😉

lenkavano
14. srp 2010

@dadous 😀 😀 😀 😀

weri1
14. srp 2010

já pocházím z chudého kraje na severu Moravy, takže vím o čem je řeč.
s tou myšlenkou důchodu se taky musím smát.
platit za byt se vším všudy 6 tis, tak to by se nám žilo jinak

lenkavano
14. srp 2010

@weri1 jj ten nájem dělá hodně...to jsou šílený pálky 😖

dadous
14. srp 2010

@lenkavano no za komanču byla jedna velika vyhoda, muselo se makat, a to všichni, kdo ne, tak šel sedět, a dneska? plno lidí neděla a stat jde do haje 😵

weri1
14. srp 2010

že si tu vyměníme názor na způsob života každého to beru, prostě je to tak, každej jsme jinej, ale názory některé co se týče úspory státu atd, to je vážně ujetý

weri1
14. srp 2010

@dadous já to vidím trochu jinak, sice musel každej dělat, ale zase se dělalo jako že se dělalo, v kolika fabrikách dělalo víc lidí než muselo, to by taky dlouho nevydrželo

dadous
14. srp 2010

taky platíme hypoteku, a jen co se doplatí tak jdu do duchodu 😅 teda doufam 😀 budu mít jen dvě děti 😀