• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodné 2011. Jak se počítá?

19. ledna 2012 
@j.a.n.i děkuji :slight_smile:
1. led 2011 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i ještě dotaz. Ta průměrná mzda v hosp.sektoru je v hrubém, že ? Ale ta posuzovaná částka (příjem rodiny) má být v čistém, že ?
4. led 2011 v 00:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@sovicka_ Jojo, přesně tak, ale přepočítávat do čistého jsem si ji netroufla, nevím co se všechno přesně smí odečíst - jestli jen sociální, zdravotní a daň, nebo zda se odečítají i další věci, pokud byly uplatňovány v DP...
4. led 2011 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky prosím Vás,
kde se mám jít zeptat na to porodné? Propočítali jsme s manželem, že by jsme se do rozpočtu měli vejít, ale teď nevím, kde to nahlásit nebo zjistit, jestli jsme to propočítali správně :sweat_smile: ...
4. led 2011 ve 23:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak to tady čtu, tak se informovat asi na sociálce...jsme z manželem oba OSVČ a pokud jsem to pochopila správně tak by se to porodné mělo počítat z daňového základu pro rok 2009 ( termín porodu máme v únoru 2011). Jen jsem zmatená, když jsem od listopadu na nemocenské, jestli se to bude počítat z nemocenské nebo z mého daňového základu...každopádně jdu zítra na sociálku, ale bojím se, že mi řeknou asi tolik, kolik vím teď já :unamused: ...
4. led 2011 ve 23:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@camillka Určitě :slight_smile: a pak dej prosím vědět, jak to tedy je, snažila jsem se to z toho zákona vyčíst, ale moudrá z toho nejsem...
5. led 2011 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky
měla jsem taky problém s tím porodným...nevěděla jsem k tomu vůbec nic. Byla jsem na sociálce se optat. Paní mi řekla že se nám to bude počítat za čtvrté čtvrtletí roku 2010...takže říjen, listopad, prosinec. Termín máme v únoru.
5. led 2011 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@jitaf Jojo, u zaměstnance je to jasný - tam je to minulé kalendářní čtvrtletí :slight_smile: bordel je, jak se to počítá u OSVČ.
5. led 2011 ve 23:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak jsem dneska na tu sociálku nedošla, ale jak budu něco vědět, napíšu.
5. led 2011 ve 23:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Takže holky, kdo je OSVČ tak mám takovéto informace: dostala jsem spoustu papírů a zatím ani nevím kde všude s tím mám zajít...počítá se roční příjem ( Váš i manželův) pro rok 2009 plus se k tomu vypisuje papír s čtvrtletním příjmem -před porodem (taky Váš a manželův )...takže kdo je na nemocenské 3 měsíce před porodem (tak jako já) tak na to nedosáhne a bylo mi teda řečeno, že pokud nejsem svobodná matka tak u OSVČ na porodné dosáhné minimum lidí...pokud máte někdo jiné info, prosím pisněte...
24. led 2011 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, můžete mi poradit skrz porodne? Muj manzel je slovak, ja jsem ceska a nemame spolecne trvale bydliste (nechali jsme si zatim kazdy trvale bydliste ve svoji zemi, dokud neopravime byt a nenastehujeme se tam). Oba jsme nezamestnani na uradu prace. Mame narok na porodne? A co pro to musim udelat? Vubec nevim, kde to mam zjistovat. :frowning2:
3. zář 2011 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko jé buď v klidu, my taky nemáme stejné trvalé bydliště. Musíš jen vyplnit žádost na myslím pracák. Podívej se na web, někde tam mají formuláře, buď pracák nebo socka. Ale pracák, myslím že to je. A když jste manželé tak je to bez problému, my se ani ještě nevzali a máme už dva ďasíky :grinning:
3. zář 2011 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,já jsem Slovenka žijíci v ČR ale cca za 1měs. budu mít trvalý pobyt tady v ČR, partner je Čech, nejsme zatím svoji a v březnu čekáme přírastek do rodiny....jsem v prac.poměru,ale jsem na neschopence,zaujímalo by mě z jakého období mi budou počítat porodné.....četla jsem že píšete za poslední čtvrtletí: září, říjen, listopad, prosinec ....ale já v tom období budu na neschopence,jak se to tedy počítá?....a partnerův příjem se bude počítat za toto čtvtletí? Zaujímalo by mě jestli máme šanci na něj dosáhnout i když si myslím,že težko....je to hrůza,na Slovensku je to omnoho lepší..... :angry:
9. zář 2011 v 01:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Jde hodne o platy :( My bohuzel na to nedosahneme, za praci oba dojizdime a na to by nam fakt to co nam vypocitali, tj. 16 992 Kč čistého měsíčně sice stačilo, ale po zaplacení nákladů typu byt, povinné apod. snad nezbylo ani na jídlo :( takže my třeba nárok nemáme. Jsem kolem toho celý den dost vzteklá, dělám léta od nevidim do nevidim odvádím sociálce hodně a jsem na tom v závěru hůř než nějaký nemakačenko :( Tím pochopitelně nechci urazit nekoho z vas kdo praci hledal a nesehnal, ale víte jak to myslím :rolling_eyes:
13. zář 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrej, chtela jsem se zeptat jsem budouci maminka ziju ve Francii s Francouzm. A zajimalo by me porodne ve Francii. Predem dekuji
18. zář 2011 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
A take by me zajimalo, kde a jak si mam zazadat ve Francii o porodne? Jestli to nekdo vi tak mi prosim poradte dekuji :frowning2:
18. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nevíte jak to je když já jsem do loňského roku podnikala a od té doby jsem na pracáku, od září už nepobírám žádný peníze, přítel má přiznaných asi 23 tis....myslíte, že máme nárok na porodné?a kde se o tom žádá?jinak jsem z brna...
19. led 2012 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/porodne-zmeny-2012/

23 čistého? ale i kdyby to bylo hrubého, tak byste podle mě nárok mít neměli - těsně. spočítej si to v té kalkulačce, na té stránce je odkaz na kalkulačku mpsv. důležitý je čistý příjem.

jak to dopadlo s tou pojistkou?
19. led 2012 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek