Porodné 2011. Jak se počítá?

karmenta
10. črc 2010

porodné bude nově jen na první dítě a pouze pro rodiče s příjmy do 2,4násobku životního minima -------- můžete mi někdo říct jak si to vypočítat? Počítá se plat můj nebo i mého manžela?
Těch 13tis je tak na kočárek a základní výbavičku, proč to nenechají aspoň pro všechny prvorodičky? Zase na to dosáhne jen naše slavná menšina?? Tento systém mě už opravdu nebaví. Člověk je potrestaný za to že šel do práce. Nemám ani průměrný plat ale už téměř 3roky odvádím daně, můj manžel už 14let. Asi se přihlásíme na pracák a budeme se mít líp.

lolelole
1. led 2011

@j.a.n.i děkuji 🙂

sovicka_
3. led 2011

@j.a.n.i ještě dotaz. Ta průměrná mzda v hosp.sektoru je v hrubém, že ? Ale ta posuzovaná částka (příjem rodiny) má být v čistém, že ?

j.a.n.i
4. led 2011

@sovicka_ Jojo, přesně tak, ale přepočítávat do čistého jsem si ji netroufla, nevím co se všechno přesně smí odečíst - jestli jen sociální, zdravotní a daň, nebo zda se odečítají i další věci, pokud byly uplatňovány v DP...

camillka
4. led 2011

Holky prosím Vás,
kde se mám jít zeptat na to porodné? Propočítali jsme s manželem, že by jsme se do rozpočtu měli vejít, ale teď nevím, kde to nahlásit nebo zjistit, jestli jsme to propočítali správně 😅 ...

camillka
4. led 2011

Jak to tady čtu, tak se informovat asi na sociálce...jsme z manželem oba OSVČ a pokud jsem to pochopila správně tak by se to porodné mělo počítat z daňového základu pro rok 2009 ( termín porodu máme v únoru 2011). Jen jsem zmatená, když jsem od listopadu na nemocenské, jestli se to bude počítat z nemocenské nebo z mého daňového základu...každopádně jdu zítra na sociálku, ale bojím se, že mi řeknou asi tolik, kolik vím teď já 😒 ...

j.a.n.i
5. led 2011

@camillka Určitě 🙂 a pak dej prosím vědět, jak to tedy je, snažila jsem se to z toho zákona vyčíst, ale moudrá z toho nejsem...

jitaf
5. led 2011

Ahojky
měla jsem taky problém s tím porodným...nevěděla jsem k tomu vůbec nic. Byla jsem na sociálce se optat. Paní mi řekla že se nám to bude počítat za čtvrté čtvrtletí roku 2010...takže říjen, listopad, prosinec. Termín máme v únoru.

j.a.n.i
5. led 2011

@jitaf Jojo, u zaměstnance je to jasný - tam je to minulé kalendářní čtvrtletí 🙂 bordel je, jak se to počítá u OSVČ.

camillka
5. led 2011

Holky, tak jsem dneska na tu sociálku nedošla, ale jak budu něco vědět, napíšu.

camillka
24. led 2011

Takže holky, kdo je OSVČ tak mám takovéto informace: dostala jsem spoustu papírů a zatím ani nevím kde všude s tím mám zajít...počítá se roční příjem ( Váš i manželův) pro rok 2009 plus se k tomu vypisuje papír s čtvrtletním příjmem -před porodem (taky Váš a manželův )...takže kdo je na nemocenské 3 měsíce před porodem (tak jako já) tak na to nedosáhne a bylo mi teda řečeno, že pokud nejsem svobodná matka tak u OSVČ na porodné dosáhné minimum lidí...pokud máte někdo jiné info, prosím pisněte...

nasekuratko
3. zář 2011

Ahoj holky, můžete mi poradit skrz porodne? Muj manzel je slovak, ja jsem ceska a nemame spolecne trvale bydliste (nechali jsme si zatim kazdy trvale bydliste ve svoji zemi, dokud neopravime byt a nenastehujeme se tam). Oba jsme nezamestnani na uradu prace. Mame narok na porodne? A co pro to musim udelat? Vubec nevim, kde to mam zjistovat. ☹

timbouctou
3. zář 2011

@nasekuratko jé buď v klidu, my taky nemáme stejné trvalé bydliště. Musíš jen vyplnit žádost na myslím pracák. Podívej se na web, někde tam mají formuláře, buď pracák nebo socka. Ale pracák, myslím že to je. A když jste manželé tak je to bez problému, my se ani ještě nevzali a máme už dva ďasíky 😀

jana8
8. zář 2011

Ahoj holky,já jsem Slovenka žijíci v ČR ale cca za 1měs. budu mít trvalý pobyt tady v ČR, partner je Čech, nejsme zatím svoji a v březnu čekáme přírastek do rodiny....jsem v prac.poměru,ale jsem na neschopence,zaujímalo by mě z jakého období mi budou počítat porodné.....četla jsem že píšete za poslední čtvrtletí: září, říjen, listopad, prosinec ....ale já v tom období budu na neschopence,jak se to tedy počítá?....a partnerův příjem se bude počítat za toto čtvtletí? Zaujímalo by mě jestli máme šanci na něj dosáhnout i když si myslím,že težko....je to hrůza,na Slovensku je to omnoho lepší..... 😠

cacenka_d
13. zář 2011

@nasekuratko Jde hodne o platy :( My bohuzel na to nedosahneme, za praci oba dojizdime a na to by nam fakt to co nam vypocitali, tj. 16 992 Kč čistého měsíčně sice stačilo, ale po zaplacení nákladů typu byt, povinné apod. snad nezbylo ani na jídlo :( takže my třeba nárok nemáme. Jsem kolem toho celý den dost vzteklá, dělám léta od nevidim do nevidim odvádím sociálce hodně a jsem na tom v závěru hůř než nějaký nemakačenko :( Tím pochopitelně nechci urazit nekoho z vas kdo praci hledal a nesehnal, ale víte jak to myslím 🙄

gunarova
18. zář 2011

Dobrej, chtela jsem se zeptat jsem budouci maminka ziju ve Francii s Francouzm. A zajimalo by me porodne ve Francii. Predem dekuji

gunarova
18. zář 2011

A take by me zajimalo, kde a jak si mam zazadat ve Francii o porodne? Jestli to nekdo vi tak mi prosim poradte dekuji ☹

yesu
19. led 2012

Holky nevíte jak to je když já jsem do loňského roku podnikala a od té doby jsem na pracáku, od září už nepobírám žádný peníze, přítel má přiznaných asi 23 tis....myslíte, že máme nárok na porodné?a kde se o tom žádá?jinak jsem z brna...

lenka5731
19. led 2012

http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/porodne...

23 čistého? ale i kdyby to bylo hrubého, tak byste podle mě nárok mít neměli - těsně. spočítej si to v té kalkulačce, na té stránce je odkaz na kalkulačku mpsv. důležitý je čistý příjem.

jak to dopadlo s tou pojistkou?