Porodné 2011. Jak se počítá?

karmenta
10. črc 2010

porodné bude nově jen na první dítě a pouze pro rodiče s příjmy do 2,4násobku životního minima -------- můžete mi někdo říct jak si to vypočítat? Počítá se plat můj nebo i mého manžela?
Těch 13tis je tak na kočárek a základní výbavičku, proč to nenechají aspoň pro všechny prvorodičky? Zase na to dosáhne jen naše slavná menšina?? Tento systém mě už opravdu nebaví. Člověk je potrestaný za to že šel do práce. Nemám ani průměrný plat ale už téměř 3roky odvádím daně, můj manžel už 14let. Asi se přihlásíme na pracák a budeme se mít líp.

vercaberca
10. zář 2010

@editah222 přesně to si myslím. školek je málo. teda aspoň tady u nás. a tím pádem jsou mamky na pracáku a ne v práci. ale zase, kdyby kritéria pro vytvoření nové školky (třeba soukromé) byla o něco mírnější (= levnější), tak by to taky bylo řešení.

vercaberca
10. zář 2010

@brusinka.pusinka raději bych upřednostila školku před babičkou. ve školce mají děcka kolektiv a opravdu to je hodně důležité. nehledě na to, že babičce budeš muset být vděčná, ikdyž bude zaplacená. a taky babičky už mají svá léta, své zdraví. ve školce omarodí jedna učitelka, ale mají záskok. omarodí ti babička a jsi nahraná.

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@vercaberca zlatíčko já babičku využívám a můžu říct že nemusím bít vděčná a školku využijeme až přijde čas ta babička je myšlená místo jesliček.Já pracuji celou dobu sice z domu ale musím i odjíždět do práce několikrát měsíčně a tak vím že kdybybych musela mám hlídání u Babi. ale Jesliček je tak strašně málo a berou tak strašně málo děti že bychom neměli šanci 😉 Takhle jsem to myslela školku ano ale až ve 3 letech 😉

vercaberca
10. zář 2010

@brusinka.pusinka a to nemluvím o programu pro děti. babička bude dopoledne vařit - takže dítko se musí zabavit samo, max. může pomáhat babičce. kdežto ve školce se učitelka věnuje jenom programu dětí. jídelníček je ve školce pevně daný. děti jeden od druhého okoukávají. takže tříletí cvrčci se učí od předškoláků. já teda rozhodně bojuju za školky. babičky jsou super príma na prázdniny a budou si to užívat i dítka i babičky. a mně osobně vyhovuje rozmazlovací babička než babička vychovatel. maminka s tatínkem jsou ti nejbližší, ale vychovatelé zároveň. babičky s dědama jsou ti spojníci na lumpárny. 😉

beruska2x
10. zář 2010

to jo to problem je skoro vsude.. jsem zvedava jesteli se rozbehne to domaci hlidani... my mame babickujen jednu a mladou 😀

beruska2x
10. zář 2010

@vercaberca jj presne 😀

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@vercaberca zase píšeš o školce já píši po dobu co by bylo dítě v jesličkách tak já osobně bych dala přednost Babičce , a školku jo tu ale ve 3 letech né v roce či dvou to si myslím je lepší babička 😉 no hold můj názor a já si za tím stojím naše prababi už hlídala syna a ve třech letech šel do školky a bylo to pro něj myslím vyhodnější než jesle

beruska2x
10. zář 2010

@brusinka.pusinka tak do tech 3 let urcite, je to super kdyz to jde.. 😉 a pak kolektiv deti. to je asi idealni stav... 😵

akcijy
10. zář 2010

Tak to já byla na porodě skoro před dvěma roky a za dcerku jsem již neplatila.....Ale mohlo se to samozřejmě změnit, když berou peníze kde můžou, tak je musí zase někde nahrabat sobě, aby měli dostatečně velké platy ☹ ....No já koukala taky na jesle, ale zjistila jsem, že je lepší dát malou nebo malého, ještě nevím co to bude....musíme si počkat 😀 strašný to čekání 😎 až od jednoho roku, jesle u nás stojí 1700 Kč na pracovní dny tedy na 21 dní...což je v dnešní době přijatelná cena....Provozní doba je od půl sedmé do půl páté, takže taky parádička 😉 ale možná ji půjčím na hlídání sestře....práci nemá, co skončila střední školu, takže bych brala rodičák a nějaké ty penízky z práce.....uvidíme

vercaberca
10. zář 2010

@brusinka.pusinka aha, byla jsem zahleděná do věku kolem třech let 😉 . já mám práci jenom okrajově, ale i ten luxux dvou babiček, takže u takhle malinkých dětí jsem nad jesličkama ani neuvažovala. ale to zase mám posazené vnitřně jinak. mám pocit, že tak malé dítko bych do jesliček dávat nechtěla, protože úplně nejlíp se postarám já 😀 😀 😀 - ale to neodsuzuji rodiče, co jesličky využívají nebo chtějí využívat. nejsem v jejich situaci a nemůžu a ani nechci soudit a hodnotit. 😉

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@beruska2x však tak jsem to myslela místo jeslí třeba rok babička teta sousedka kamarádka no osoba vám blízká co dítě zná a třeba hlídá a od 3 let školka 😉
@akcijy no my byli v nemocnici tak jsem platila za obě a u porodu také je to hnus ale bohužel za miminko by se platit nemělo za tu trochu vody a pár kousku špinavého prádla ale co v dnešní době naděláš nic prostě zaplatíš 😉

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@vercaberca konečně jsme se pochopili 😀 😵 No já jesle né ale babičky jo a mám 3 jednu prababičku a babičku a mojí tetu co je jako babička pro mé děti 😀 😀 😀 protožo já už rodiče nemám 😝
Ale musím říct že jesle se moc zlepšili co se tíče urovně neboť si pamatuji jak jsem cjhodila pro bratranka a oni je tam brali jako věci a né jako děti 😉

beruska2x
10. zář 2010

tak jsme holky zmatena, ja za maleho v porodce neplatila 😅 ani u pediatricky se neplati poplatky ale na pohotovosti jo 😀 proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite ne? 😀

akcijy
10. zář 2010

brusinka.pusinka...tak to slyším poprvé, že i u porodu se platí za mimčo....sou to s prominutím sviňě...nejdřív se jim nelíbilo, že se nerodí dětičky a teď když se to zvedlo, tak dělají vše proto, aby to zase ustalo....no jo co naděláme...jen kvůli idiotům si dítko pryč nedám..... 😎

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@beruska2x
@akcijy manža byl také v šoku ale je to tak bohužel, a i teď v červenci jsme za dítě normálně platili ale to beru už tak zblajzla vše co ji přichystali 😀 😀 😀 😀 A nebojte zase klesne porodnost 😉 budou dorůstat slabší ročníky, Husákovi děti už stárnou a já s nimi 😀

lenkavano
10. zář 2010

holky já to nechápu jak jste jako u porodu platili za mimčo? 😕

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@lenkavano bylo to vysvětleno tím že pobývá v nemocnici čerpá vodu a používá postel a odpafdy jsou také v pladbě jako prý u dospělého 😒 no tak jsme dostali příkaz zaplatit 2x180kč a bylo to. ☹

akcijy
10. zář 2010

lenkavano...no já za mimčo neplatila a to sem tam ležela ještě před porodem, pak mě šoupli na čekárnu a cpali mě pilulkama 😀 😀 😀 takže jsem v nemocnici byla skoro dva týdny, ale platila jsem jen za mě...ale tak po Vašich zkušenostech už mám docela strach, co mě tam příští rok čeká 😠 ...ale já se nedám 😎

lenkavano
10. zář 2010

@brusinka.pusinka jo takhle jako myslíš hospitalizaci po porodu...jo to jsem platila taky,navíc jsem ležela měsíc po komplikovaném porodu v nemocnici a malá byla na dětském,takže jsme platili též dvakrát.ale tak brala jsem to ,že ji dávali výživu,nemohla jsem kojit kvůli atb a plínky....ale stejně je to děs.alespon ty dětičky by to fakt měli mít zdarma ,a ne jen miminka ale všechny děti.

lenkavano
10. zář 2010

@akcijy tak to jsi měla fajn 😉 oni to pak v naší nemocnici změnili,ale ne jako že platba za hospitalizaci,ale poplatky k lékaři a na pohotovost hradil kraj.ale ted jsme byli minulý týden s Kubou na pohotovosti A UŽ SE TO ZASE PLATÍ.

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@lenkavano no hold nemají a je to hrůza opravdu by sepřinejmenším do 6 let nemělo platit 😉

lenkavano
10. zář 2010

@brusinka.pusinka jj to máš pravdu je to děs.

beruska2x
10. zář 2010

@lenkavano kamoska je ted v porodce v Praze tak se ji pak schvalne zpetam 😀 jinak my jsme plinky do porodky museli mit svoje...

akcijy
10. zář 2010

No jo holky....ale s tím hnusným systémem nic neuděláme 😠

beruska2x
10. zář 2010

no jo, tak zase to neni tolik...

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@beruska2x my měli plenky v porodnicijsme také museli mít svoje na dětském už né tam byl příděl 6 plenek na den 😉

macina_k
10. zář 2010

Ahojky, přidávám se do diskuze. To co dávaji v porodnici se dost liší podle konkrétní porodnice. 😖

beruska2x
10. zář 2010

😀 no jo, Sima neni nemocnej, on olize kazdej hnus venku tak ma imunita jak skala tak ja jsem v tomhle trosku mimo info 😀
@brusinka.pusinka

lenkavano
10. zář 2010

@beruska2x jo my měli na příděl po porodu plínek asi 5 od nemocnice a pak jsme taky museli mít svoje.ale tím jak ji dali na dětské tak ji tam dávali od nich.alespon mi o ně nikdo neříkal.akorát mi dávali silně najevo jak jim tam malá překáží ,přitom já ležela s otevřeným břichem na kapačkách.vůbec nebrali v potaz jak se cítím a přitom ženská po porodu je dost citlivá...prostě byl to děs.

brusinka.pusinka
10. zář 2010

@beruska2x zatím 60 a pak 100 a co bude další rok 😉 Já jsem ze severu moravy a tady prostě není práce pro mladé lidi natož pro starší ročníky je to tady na lidi moc peněz. Já si praci držím i když bych si měla užít mateřství ale nějak jsem to zkloubila a prostě o tu práci nechci a nemůžu přijít 😉 Je to hold těžké ale musí se to udělat aby se naše děti a jejich děti jednou měli líp 😉