Porodné 2011. Jak se počítá?

karmenta
10. črc 2010

porodné bude nově jen na první dítě a pouze pro rodiče s příjmy do 2,4násobku životního minima -------- můžete mi někdo říct jak si to vypočítat? Počítá se plat můj nebo i mého manžela?
Těch 13tis je tak na kočárek a základní výbavičku, proč to nenechají aspoň pro všechny prvorodičky? Zase na to dosáhne jen naše slavná menšina?? Tento systém mě už opravdu nebaví. Člověk je potrestaný za to že šel do práce. Nemám ani průměrný plat ale už téměř 3roky odvádím daně, můj manžel už 14let. Asi se přihlásíme na pracák a budeme se mít líp.

rek
14. srp 2010

Ten kdo dělá by mohl dostat něco na víc a ne , že člověk bude sedět na UP a ještě brát prachya ještě bude dělat na černo tak hned by jsem mu nasolil pokutu alespoň 50000Kč ať se má stát lepší a ti co jsou na UP ať se lépe snaží zhánět práci ,které je tu dost

lenkavano
14. srp 2010

@rek s tím pracákem máš úplnou pravdu.ale neoháněj se že se mi to kecá když už mám 4 děti.když jsme si je pořizovali tak jsem nikdy nepřemýšlela nad porodným to tě můžu ujistit.navíc já vždy celkem vyžrala ty nejmenší dávky,vždy když se něco zvyšovalo tak mi končila mateřská.například po třetím ditěti když jsem končila mateřskou tak se zvyšovala na jednou tolik a zvyšovalo se i porodné pomalu o 9000.a když jsem otěhotněla počtvrté tak se porodné snířilo na 12000 a udělali 3 druhy mateřské.a taky si neztěžuji.

lenkavano
14. srp 2010

ale zase se mi celkem nelíbí názor že budu mít raději jen jedno dítě jen abych mu mohla dát všechno.takovej názor měl můj švagr který by si nechal pro pěták vrtat koleno.i vícečlená rodina může být štastná a spokojená ikdyž nejede každý rok k moři například.a děti musí být vychovány ke skromnosti a né že musí mít všechno na co ukážou.

dadous
14. srp 2010

ja jsem byla vždycky zastancem toho, at se zruší porodny a radši se to rozdělí do rodičaku, ale s prominutím mě sere to že zase na tom vyděla ta slavna menšina 😠 nedavno byl v tv Kocab a jen tak tam řekl že ví o tom, že romsky babičky si adoptujou svoje vlastní vnoučata a berou na ně dost slušny peníze 😠

lenkavano
14. srp 2010

@dadous tak tomu i věřím.nehledě na to že stačí když je hlídají a jejich mámy jdou do práce...no ikdyž ......s tou prací.....ale je fakt že tohle je umožněno i ostatním.

dadous
14. srp 2010

@lenkavano obdivuju všechny matky, ktery maj dvě děti třeba po dvou letech za sebou 😕 ja osobně bych na to neměla psychicky 😅

lenkavano
14. srp 2010

@dadous jo to taky obdivuju 😉

weri1
14. srp 2010

@lenkavano špatně to chápeš. já vím, že si nemůžeme 2 děti dovolit. Finančně si je prostě dovolit nemůžeme. A já chci taky trochu žít ne jen přežívat. Můj názor, nikomu ho nevnucuji

dadous
14. srp 2010

@lenkavano 😀 😀 tak to si mě pobavila s tou prací 😀 😀 tam jde o to že zas přišly na to jak ze statu vymamit peníze, a my si myslíme jak jsou hloupy , když některy z nich nedodělaly ani zakladku 😀

dadous
14. srp 2010

@weri1 je to taky o tom , že dnes nemame nikdo jistotu, co se tyče prace atd. taky bych dvě děti neuživila, teda asi uživila ale bylo by to hodně o omezovaní 😵

lenkavano
14. srp 2010

@dadous oni právě nejsou hloupí a všechno hážou na diskriminaci....my máme jedny u nás v domě,práce se bojí jak čert kříže ale věčně se tu rozebírají auta a vše se prodává a nebo se šmelí s čímkoli.....

@weri1 já nechci nikoho napadat ale prostě takhle já nepřemýšlím.samozřejmě chci aby se moje děti měli dobře,aby nestrádali ,ale to bych jim taky mohla jednou říct a víš proč nemáš brášku nebo sestřičku ,protože bysme ho neuživili a ty bys neměl co bys chtěl.já nevím jak to napsat...

lenkavano
14. srp 2010

@weri1 ještě takhle jako já to chápu když jsou fakt vážné důvody ,když člověk neví co bude.....taky nevím co bude ale zatím vše vychází a jsme štastní.kdybych měla takto přemýšlet tak snad zůstanu bezdětná.ale vím jak to myslíš a určitě nemáš svůj názor ze sobectví.

rek
14. srp 2010

chápu vás docela všechny já chci ještě narazit na to , že při prvním jsme měli porodné nějakýchh 6000Kč při druhém nějakých 12000Kč .Klidně beru ať to sníží ,ale neruší už zrušily toho dost tak ať to sníží třeba na polovinu ,ale bude

dadous
14. srp 2010

no a chudak prezident bude mít o 60 000kč nižší plat 😀
@rek nejhorší na tom všem je , že oni si to stejně udělaj tak jak potřebujou. takže my s tím nic moc nenadělame 😵

rek
14. srp 2010

myslím , jak se naráží , že by někdo neuživil dvě a více dětí tak je na omylu . Prostě vařit se musí a to je jedno jestli máš jedno nebo dvě to samé prát a to samé i oblečení jedno nosí po druhém i po třetím a myslím si , že tak jsou děcka vychovávány . budou si peněz vážit víc , když budou mít sourozence 😀

rek
14. srp 2010

chápu jenomže nevím odkud jste ,ale u nás na Valašsku je to katastrofa ☹

weri1
14. srp 2010

@lenkavano každej ať má tolik dětí na kolik má. Chcí abychom si s manželem svýho dítěte užili. Když jsem byla těhotná, tak manžel měl dvě práce, viděla jsem ho půl hodiny denně, jsem ráda, že to takhle není teď a malýho si může užívat dýl jak ty půl hodinky a mít dvě děti, tak to bude zase jen o tý půl hodince denně. K čemu by to pak bylo, kdyby dítě neznalo tátu?
Takhle je to finančně náročné a když vím že na to nemáme, tak to prostě nejde a já nezastávám názor, že se to vždycky nějak udělá. Ale já to takhle nechci.... to nějak

weri1
14. srp 2010

@rek je jedno jestli 2 nebo 3 děti???? takže náklady pro 3 lidi nebo 4 nebo 5 jsou stejný??? to snad nemyslíte vážně

weri1
14. srp 2010

@rek my jako děti jsme měli vše co jsme chtěli a nemyslím si že bychom byli rozmazlený nebo si něčeho nevážili. Znám moc dobře hodnotu peněz i věcí

lenkavano
14. srp 2010

@weri1 ok neberu ti tvůj názor.navíc nikde není psáno že jednou třeba nebudeš mít tři děti. to opravdu nikdo neví......a co se týče vídání se s otcem,můj muž jezdí kamionem je víc pryč než doma a dá se to. 😉 ale to je fakt věc názoru.

rek
14. srp 2010

@weri1 Ono pocházím také z chudé rodiny , kde rodiče neměli na to aby jsme jezdily po výletech , ale na dovolenou vždycky bylo sice ne k moři , ale pod stan myslím , že romantiky už se v dnešní době opomělo. Ještě narazím na to jestli mít jedno nebo dvě je to tak musí se šetřit , ale možná na důchod se budu mít lépe zase já pokud mě nehodí do domova důchodců

weri1
14. srp 2010

@lenkavano když vám to takhle vyhovuje. Já vím na 100% že zůstanu u jednoho dítěte. Já fakt nechci zažít tu dobu jako byla v těhotenství. Manžel přišel v 17 h. z jedné práce, najedl se, osprchoval a šel do druhé avracel se v jednu v noci, včetně víkendů. to mi nepřipadá jako život. Tohle nechci zažít už

weri1
14. srp 2010

@rek když uvažuješ takhle, tak to jo

lenkavano
14. srp 2010

@weri1 o tom jestli dnes děti znají hodnotu peněz a jestli jsou skromné když mají vše na co si vzpomenou o tom bych celkem i polemizovala.

@rek tvůj příspěvek ve 22.46 se mi líbí.já když čekala třetí dítě tak moje známá čekala již čtvrté.tenkrát jsem se ji ptala jak to zvládá a ona no co udělám omáčku ve větším hrnci a o šišku knedle víc 😀 😀 😀 😀 ted mám sama 4 děti a vím že měla pravdu.ale to je o jídle ,v těch ostatních věcech je opravdu větší vydání.

lenkavano
14. srp 2010

@weri1 já tě chápu,někdo na to prostě není....rozumím ti.

weri1
14. srp 2010

určitě i v tom jídle musíš koupit víc surovin. Nebo se pletu?

lenkavano
14. srp 2010

musíš ale ne o moc jak by se mohlo zdát 😉

weri1
14. srp 2010

takže jednomu dítěti dáš třeba 1 kousek masa a druhýmu 2 kousky? a co ovoce? je rozdíl koupit jeden banán nebo dva atd. Snad umím ještě počítat. 😒

dadous
14. srp 2010

no ja myslím že to není jen o jídle a o oblečení, co až pujdou do školy školky, ruzny kroužky atd 😕 vím že bych dvě děti uživila a ošatila, ale nechci aby jednou přišly domu , a ptaly se proč nemužu mít to a to 😅 ale to se mi vlastně muže stat i s jedním žejo 😀

weri1
14. srp 2010

@dadous mám stejnej názor.