Porodné 2011. Jak se počítá?

karmenta
10. črc 2010

porodné bude nově jen na první dítě a pouze pro rodiče s příjmy do 2,4násobku životního minima -------- můžete mi někdo říct jak si to vypočítat? Počítá se plat můj nebo i mého manžela?
Těch 13tis je tak na kočárek a základní výbavičku, proč to nenechají aspoň pro všechny prvorodičky? Zase na to dosáhne jen naše slavná menšina?? Tento systém mě už opravdu nebaví. Člověk je potrestaný za to že šel do práce. Nemám ani průměrný plat ale už téměř 3roky odvádím daně, můj manžel už 14let. Asi se přihlásíme na pracák a budeme se mít líp.

janets
20. zář 2010

@tmt Musela by jsi být tmavší pleti. V tomhle zas.... státu se mají dobře jen ti, kteří napracují, dělají bordel a mají 10 dětí. Já jsem na to skoro stejně. My v březnu čekáme první dítě a dostaneme hovno

karmenta
autor
20. zář 2010

@janets tak koukám že už sis odpověděla, pokud nemáš příjem do 2,4 životního minima tak nedostaneš nic 😢

holesov
21. zář 2010

Dobrý den a už je porodné schvíleno?

karmenta
autor
21. zář 2010

@holesov ještě ne, ale vzhledem k tomu že proti zrušení nikdo nelobuje a nestávkuje apod. tak to v pohodě schválí..

kaaatinka
22. zář 2010

@karmenta no...otázka je ....proč nikdo nelobuje a nestávkuje???????

karmenta
autor
22. zář 2010

@kaaatinka pač maminky jsou všem ukradený ☹

kaaatinka
22. zář 2010

@karmenta a proč to nedělaj maminky?
Ono pokud se opravdu nikdo neozve berou to jako tichý souhlas...pochybuju že si čtou na nějakých portálech jak si maminky stěžují

jajik25
22. zář 2010

holky pokud byste šly stávkovat tak dejte vědět......určitě se přidám!!!!!!!!!!! 😉

karmenta
autor
22. zář 2010

http://www.novinky.cz/ekonomika/212202-vlada-sc... - tak pro všechny ty co říkaly že jim nevadí zrušení porodného, že je to lepší než šahnout na rodičák - tady to máte, už zvažují i snížení 3leté varianty..
At se na mě nikdo nezlobí, ale za chvíli si fakt budou moct dovolit děti jen bohatí s nadprůměrnými příjmy. Chápu že dítě má živit rodič a ne stát, ale kolik let živíme stát my a kolik let živí on nás?? Co jsou 3 roky na rodičáku oproti těm 40letům co budeme odvádět daně?

j.a.n.i
22. zář 2010

@karmenta V tom návrhu je to od začátku... a nejsem proti, buď ať zvednou tu dvouletou nebo ať klidně sníží tříletou a čtyřletou na úroveň dvouleté... proč by každá měla být jinak.

beruska2x
22. zář 2010

@karmenta to nemuzes tak brat, znam zenskou co byla 20 let na MD, mela 5 deti a ted breci ze nema zadnej duchod, pak skoro nepracovala... to je jedno s druhym...

jinak jo, kazda mama bymela mit stejne, at je doma 2, 3 nebo 4 roky .. to je kazdyho vec..

klarysek1
22. zář 2010

@tmt souhlasím s tebou 😉 Bud nechat všem nebo sebrat všem.
Musím říct, že já bych to zrušila a peníze využila efektivněji. A řeči některých maminek, jak nemají a kolik je 13000 KČ peněz..ANO...je to dost...ale měli bysme myslet na budocnost našich dětí, pokud se stát bude takto zadlužovat, jak na tom budou naše děti???? X let jsme žili na dluh..do důchodu se chodilo v 45 letech, na vše se přispívalo...a to se nám čechům hroozmně líbilo...ale co ted..?? Já osobně..pracuji od 6 měsíců svého prvního syna na částečný uvazek, do toho podnikám....(začala jsem na MD) a tu šanci máme každá..
Takže místo brečení, že nemáte a nedostanete..zkuste pro to udělat něco sami..co vy na to?
Jasně TAKY ME STVE, že politici si nervou od huby sobě a že důchodcům furt přidávájí a nám berou..není to spravedlivé a mělo by se to změnit...stejná pravidla pro všechny!!!

karmenta
autor
23. zář 2010

@beruska2x
@j.a.n.i no jo, ale mě třeba tu dvouletou nedají. Musím na 3 roky a nic s tím dělat nemůžu

j.a.n.i
23. zář 2010

@karmenta Tak to záleží jaký si měla plat... nový návrh je naopak volnější v tom, že pokud někomu utekla dvouletá varianta o třeba 10,- v denní dávce, tak musela na tříletou, teď si bude moct vybrat místo těch 11400,- na které o kousek nedosáhl třeba 11200,- a už mu to příjmově vyjde... Takže pro lidi s platem mezi 12000,- a 16500,- je to lepší, protože jim to umožní volbu kratší varianty na kterou dříve nárok neměli.

deni1304
24. zář 2010

@klarysek1 - naprosto souhlasim 😉 , je pravdou, ze se mne to netyka 😉 , ale mohu jen rici, ze CR je snad unikatni na celem svete s dvo, tri nebo ctyrletou materskou dovolenou.Chapu, ze vsechny odvadite dane, ale jak rikal klarysek1, opravdu se to tyka budoucnosti nasich deti. Ja osobne take cely pracujici zivot platila dane 😉 , materskou jsem mela 6 tydnu, rodicovsky prispevek jen 39 tydnu, takze nezbyva nic jineho, nez zpet do prace, platit uver a ucty. Zni to smutne a chapu, ze prvni roky s ditetem jsou ty nejdulezitejsi, ale co jineho zbyva ☹ ☹ Preji, aby vam materske a rodicovske vysly podle vasich planu a krasne tehulkovani a maminkovani 🙂

deni1304
24. zář 2010

a doplnuji, samozrejme porodne 😉

hanina67
30. zář 2010

My čekáme čtvrté dítko a teda termín máme na 30 ledna 2011,Porodné mě samozřejmě mrzí,nemuseli to řešit takhle,vždyť nemusí být porodné 13000,dobrých by bylo aspoň 5-7tis.ale to je prostě naše vláda,Už teď nám sociálka nic nedá,prý jsme moc bohatý,ale už teď máme problémy děti uživit,je to fakt na palici,čím víc dětí tím víc jste bohatí.Pak že se budou podporovat rodiny s dětma!!!!!!!!Samozřejmě hodně lidí nás kritizovalo že si další dítě necháme,ale nedokážu dát mimčo pryč,to prostě neumím.Je krásný mít 3 děti,je fakt doma veselo a to další taky nějak uživíme,prostě se musíme snažit.Bude to fakt těžké ale musíme....,Hold někdo to na sociálce umí a dostane prachy na vše o co si řekne ☹ Tak holky musíme prostě porodit i bez těch penízek,všem maminkám přeji ať vše dopadne dobře,pa.Jo a ještě bych dodala,že bych při mateřské do práce šla,ale prostě nemáme nikoho kdo by nám děťátka pohlídal,Manžel jezdí na celé týdny pryč a samotné tři malé děti doma nechat nemůžu,držím všem palečky

beruska2x
30. zář 2010

@hanina67 nezlob se na me ale 4 deti mi nadstandart v dnesni dobe docela prijde, mozna bych vic premYslela uz pri jejich porizovani 😅

blandik
30. zář 2010

Taky si myslím, že se tady u nás zatím máme velmi nadstandartně a když slyším nadávat lidi na poměry, tak mi je smutno...Většina lidí v Evropě si nemůže dovolit zůstat doma s miminkem, jelikož musí platit účty a tak maj aupair..Já si nedovedu představit, že by první roky s naším dítětem trávila slečna o věkovém průměru 20-25 let...takže jsem opravdu ráda, že toto vůbec jde a že dostanem alespo'n nějaké peníze a že zaměstnavatel musí držet místo do tří let věku dítěte...Samozřejmě to není jednoduché vyjít...já si dala dvouletou variantu, že budem mít druhé dítě do té doby...a dítě na cestě není, malý má příští týden dva roky, takže budu bez RD doma, babičky nemají prostor, dělají a manžel má nejistý příjdem....Přesto si myslím, že náš systém je velmi štědrý

mataharyy
30. zář 2010

Nesoudila bych co je nadstandard, je na každém kolik dětí si pořídí a jen na jeho uvážení je kolik jich je schopen zabezpečit, ale uznávám když si chce člověk pořídit hodně dětí, tak musí počítat i s tím že se něco změní a může se stát že prostě od státu nic nedostane.
Na jednu stranu souhlasím s blandik, jsme na tom velmi dobře s délkou rodičáku, finance jsou věc druhá, asi je jasný že rodičák plat nenahradí, ale s tím do toho člověk jde. Ale na druhou stranu je na pytel když člověk nastoupí na rodičák s tím že je takovej a makovej a za tu dobu mu ho x krát změní a nejvíc mě točí to že po každé změně trvá sto let než se drazí úředníci vzpamatují a naučí se co a jak... A ohledně porodného, nevadí mi že je jen na první dítě, ale vadí mi že ho dostanou jen někteří... Mělo by to platit pro všechny stejně... 😉

beruska2x
1. říj 2010

@mataharyy ale jo, at ma kdo chce deti klidne 50 ale kdyz mam problem uzivit deti 3 tak si asi rozmyslim poridit si ctvrty 😅 a myslim ze ani 13 ani 5 nebo 7 tisic jednorazoveho porodneho na tom nic neresi.. pokud na tomhle zavisi uziveni ditete v rodine, tak to v poradku asi moc neni 😅 spis smutny, jediny kdo na to doplati jsou deti ac za to nemuzou.. 😒

mataharyy
1. říj 2010

@beruska2x O tom se nepřu a je asi velmi naivní ten kdo si myslí že ho porodné na osmnáct let vytrhne z financování dětí 😉 Ano pokud někdo spoléhá na to že mu jednorázová dávka zachrání rodinu tak je to nezodpovědné. Porodné se hodí asi každému, ale každý by taky měl počítat s tím že ho nedostane, na první bodlo, koupilo se dost věcí, ale kdybych věděla že ho nedostanu, tak to pořeším jinak, jen mi opravdu vadí že je to ohraničené příjmem, proto jsem toho názoru že buď pro všechny, nebo pro nikoho... Tolik můj názor, ale ne každý to vidí takto 😉

mana3
4. říj 2010

@veveruska0504 A co takhle tu petici vytvořit a poslat?

spimira
4. říj 2010

Já by porodné zrušila úplně, protože zase na to doplatí poctivě pracující lidé, protože z jejich daní to půjde. Na tuto dávku budou mít nárok opět jen obyvatelé snědé pleti a sociálně slabí, kteří nechtějí do práce a mají stát jako dojnou krávu 😠
Normální fungující rodina nebude mít šanci porodné získat. Mohli to dát každé rodině (ženě), která by měla své první narozené dítě.

j.a.n.i
4. říj 2010

@spimira Tak s tímhle naprosto souhlasím.

vojtisek2007
4. říj 2010

@spimira 😉 jo přesně tak !

beruska2x
4. říj 2010

tak co udelat petici za uplne zruseni 😉 😀 to by koukali 😀

neumisa
4. říj 2010

@beruska2x wow, to by bylo něco 😀 😀 😀 😀 a věřím tomu, že tato "žádost lidu" by prošla tak rychle, jako ještě nikdy nic 😀 😀 😀

betuse
4. říj 2010

@beruska2x ........taky bych souhlasila 😉

mircisek
4. říj 2010

Já bych porodné taky zrušila. Plošné dávky jsou většinou k ničemu a pokud to pomůže našemu státnímu dluhu... Hlavně ať nesahají na rodičovskou, nebo si spousta lidí ty děti opravdu nebude moci dovolit. Většinu lidí těch 13.000,- stejně nevytrhne. Samozřejmě je lepší mít 13.000 než je nemít - blbej kdo dává, blbější kdo nebere. Já se jen děsím toho, že na náš rozhazovačný systém jednou doplatí právě ty naše děti. Někdo to totiž zaplatit musí. ☹