• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodné 2014, nechystají se nějaké změny?

14. listopadu 2014 
@kikilla podle různých kalkulaček na porodné se bere čistý příjem ve čtvrtletí předcházejícím narození dítěte. Teď jsem to taky řešila.. Termín bych měla mít 7.2.2014 (čtvrtletí: leden - březen, duben - červen, červenec - září, říjen - prosinec). Tudíž, jestli to chápu dobře, když se má prcek narodit v únoru, bere se čistý příjem rodičů za čtvrtletí říjen - prosinec a je jedno, jestli v tu dobu matka pobírala nemocenskou, mateřskou nebo plat. Já jsem minulý rok třikrát potratila, teď jsem tedy od začátku také na nemocenské a podle tohodle výpočtu mi porodné uteče o 1000kč. Taky mě to rozčiluje, protože tady člověk doplácí na to, že pracuje a ti, co jim je všechno u zadnice a vědomě parazitujou na státu, těm je podstrojováno, ti se tu mají nejlíp.
6. led 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, planujeme miminko a předem se desim. prijem s manželem mame nyní asi 22500. takze porodne nam utece o kousíček, materska cca 5500 mesicne po dobu pul roku je desiva. nemarodim , od 19let pracuji --tedy uz 12 let, ted ještě i opet studuji (pedagogicke minimum) a škola také něco stoji. jsem na to zvedava. a planovani skolky? potebuji samozrejme zpet do práce co nejdříve, babicky jsou daleko, jesle snad uz ani neexistuji a do skolek je nastup z protekce ci s podstrcenou obálkou?no tak to se opravdu desim po druhé. navíc bydlime v nejblbejsim kraji ---v usteckem, mostecko a na praci za vyssi plat nenarazite. kdybychom zde nemeli vesnicky domek, hned bych se stehovala, ale kam a za co? no, tak toasi bude něco. jenze bude mi 31 let, doktorka me upozornila, ze nemam na nic cekat a o prcka se pokusit radeji co nejdříve. a zit bez deti opravdu nechci. kazdopadne tento svet, socialni davky, cikani ( a ne jen oni) to je obrovska nespravedlnost. nevite někdo o nejake praci na doma? dekuji
17. únor 2014 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sestrickajanulka presne tohle rikam ja,je to docela nefer vuci lidem ktery makaji a stejne nic nedostanou...my s pritelem nedostaneme vubec nic pac dela v nemecku :confounded: mas pravsu v tom ze aspon na prvni mimi by se to melo dostavat
19. únor 2014 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klami ano, tak to je. me také utece porodne o kousíček. mam takovou zkušenost, ze na nej dosahnou jen nemakacenka a socialove, nikdo jiny. pak mozna mlade maminky tesne po skole--ovšem tem to asi preji. sama myslim, ze by porodne mel dostat každý. jinak to zadna spravedlnost není.
9. bře 2014 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den chtěla bych se zeptat zda se vyplatí zkusit žádat na třetí dítě teď jsou malému 3 měsíce a slyšela jsem že mohu žádat do jednoho roku věku dítěte. Děkuji za radu
:slight_smile:
14. lis 2014 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek