Porodné 2014, nechystají se nějaké změny?

sestrickajanulka
27. lis 2013

Ahojky. Nevíte náhodou jestli se nechystají nějaké změny v porodném na rok 2014? Jinak mi to přijde dost nespravedlivé, že porodné dostanou většinou jenom ti, kteří jsou na sociálce, nikdy nepracovali apod., ale člověk, který poctivě roky pracuje, ale o pár korun se nevejde do toho jejich směšného limitu, utře nos. Copak děti takových matek nepotřebují kočárek, postýlku a výbavičku? Podle mě by porodné mělo být na první dítě pro všechny ženy, které poctivě pracovaly a odváděly daně a ne jenom pro ,,vyvolené".

klami
6. led 2014

@kikilla podle různých kalkulaček na porodné se bere čistý příjem ve čtvrtletí předcházejícím narození dítěte. Teď jsem to taky řešila.. Termín bych měla mít 7.2.2014 (čtvrtletí: leden - březen, duben - červen, červenec - září, říjen - prosinec). Tudíž, jestli to chápu dobře, když se má prcek narodit v únoru, bere se čistý příjem rodičů za čtvrtletí říjen - prosinec a je jedno, jestli v tu dobu matka pobírala nemocenskou, mateřskou nebo plat. Já jsem minulý rok třikrát potratila, teď jsem tedy od začátku také na nemocenské a podle tohodle výpočtu mi porodné uteče o 1000kč. Taky mě to rozčiluje, protože tady člověk doplácí na to, že pracuje a ti, co jim je všechno u zadnice a vědomě parazitujou na státu, těm je podstrojováno, ti se tu mají nejlíp.

marketa11112
17. únor 2014

ahoj, planujeme miminko a předem se desim. prijem s manželem mame nyní asi 22500. takze porodne nam utece o kousíček, materska cca 5500 mesicne po dobu pul roku je desiva. nemarodim , od 19let pracuji --tedy uz 12 let, ted ještě i opet studuji (pedagogicke minimum) a škola také něco stoji. jsem na to zvedava. a planovani skolky? potebuji samozrejme zpet do práce co nejdříve, babicky jsou daleko, jesle snad uz ani neexistuji a do skolek je nastup z protekce ci s podstrcenou obálkou?no tak to se opravdu desim po druhé. navíc bydlime v nejblbejsim kraji ---v usteckem, mostecko a na praci za vyssi plat nenarazite. kdybychom zde nemeli vesnicky domek, hned bych se stehovala, ale kam a za co? no, tak toasi bude něco. jenze bude mi 31 let, doktorka me upozornila, ze nemam na nic cekat a o prcka se pokusit radeji co nejdříve. a zit bez deti opravdu nechci. kazdopadne tento svet, socialni davky, cikani ( a ne jen oni) to je obrovska nespravedlnost. nevite někdo o nejake praci na doma? dekuji

katulinecka18
19. únor 2014

@sestrickajanulka presne tohle rikam ja,je to docela nefer vuci lidem ktery makaji a stejne nic nedostanou...my s pritelem nedostaneme vubec nic pac dela v nemecku 😖 mas pravsu v tom ze aspon na prvni mimi by se to melo dostavat

marketa11112
9. bře 2014

@klami ano, tak to je. me také utece porodne o kousíček. mam takovou zkušenost, ze na nej dosahnou jen nemakacenka a socialove, nikdo jiny. pak mozna mlade maminky tesne po skole--ovšem tem to asi preji. sama myslim, ze by porodne mel dostat každý. jinak to zadna spravedlnost není.

lucinka0411
14. lis 2014

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda se vyplatí zkusit žádat na třetí dítě teď jsou malému 3 měsíce a slyšela jsem že mohu žádat do jednoho roku věku dítěte. Děkuji za radu
🙂