Porodné v roce 2014

simirek1
7. led 2014

Ahoj 🙂 Nevíte, zda už je opět schváleno porodné ebz ohledu na celkovou výši přijmu manželů? A od kdy má porodné platit? Děkuji za odpověď!!!

martina_81
7. led 2014

ahoj, taky mě to zajímalo a našla jsem tohle http://socialni-davky-2013.eu/socialni-davky-po... ,kde jsou změny v sociálních dávkách na rok 2014. co se týče porodnýho, žádná změna, takže pro normální lidi bohužel. 😖

simirek1
autor
7. led 2014

🙂 Děkuji za jasnou odpověď! Zrovna jsem si článek dočetla a z toho opět vyplývá, že máme smůlu a pro začínající a slušné rodiny není podpory státu...myslím, že je to škoda a každá korunka navíc potěší každou rodinu i jejich finanční situaci!
Myslela jsem si, že se porodné obnoví bez ohledu na výši jejich společného příjmu, ale holt je to jinak....

martina_81
7. led 2014

@simirek1 jj, taky vím, že se o tom mluvilo, tak jsme v to tajně doufali, ale bohužel, zas to bude jen pro cigány a největší socky, normální pracující lidi mají smůlu, i když ten příjem taky nemají kdovíjakej. 😒 Jsem celý těhu na neschopence, takže příjem nám o několik tisíc klesl, ale stejně na to nedosáhneme, mají to dobře nastavený, zmetci. 😠

blahova_andrea
7. led 2014

a to jsou i některé co doufaly ve sliby, že znovu zavedou porodné i na druhé dítě 😅 třeba ty další roky budou mít štěstí jiné maminky ☹

soleilll
7. led 2014

@simirek1 @blahova_andrea @martina_81 On někdo sliboval, že zavede porodné bez ohledu na příjem rodiny? To jsem nějak nepostřehla. Mluvili jen o návrhu zavést porodné i na druhé dítě, bez udání podrobných podmínek. Navíc nová vláda letos nic moc dělat nemůže. Rozhodně nečekejte změny v 1. pololetí, snad od příštího roku. Jinak od 1.1.15 by se snad měl zvýšit daňovej odpočet na dítě, mluvilo se asi o dvojnásobku současné výše a to se týká jen pracujících (žádný "zvýhodnění" pro nepřizpůsobivé). Takže vy, co je mine porodné, můžete doufat ještě v tohle. (Nestačí, že se už neplatí polatek za pobyt v nemocnici?)

blahova_andrea
7. led 2014

@soleilll já slyšela to samé co ty. ve volebních slibech bylo porodné i další dítě. o příjmech se nic neříkalo, ale tak nějak to je jasné, že pokud to zavedou časem, tak ne plošně ☹ no mě už se to týkat nebude. já letos s porody končím 😀

martina_81
7. led 2014

@soleilll jj, mluvili o tom, že by bylo porodné pro všechny na 1.dítě, bez ohledu na příjmy. Žádný pozitivní změny nečekám, ale porodný by určitě přišlo vhod všem s "průměrným" příjmem. A zrušení poplatku za pobyt v nemocnici je sice fajn, ale těch pár stovek by mě nevytrhlo, ještě když mám pojištění, že za každou noc v nemocnici dostanu 500.

lenka27
7. led 2014

No ono to má být, ale četla jsem, že tento rok už to nestihnou :| a to taky vzhledem k tomu, že pořád nemáme pořádnou vládu.

marukm
7. led 2014

@soleilll Nikdo tady nevyjádřil, že souhlasí se zrušením poplatku za pobyt v nemocnici (já ho třeba chápu a nerušila bych ho), takže, možna ne úmyslně, ale mně to vyznívá trochu zbytečně útočně.🙂 Já jsem třeba pro porodné jen na 1. dítě, protože do toho se podle mého názoru investuje nejvíc.

A podle mě z toho nic nebude. Nemyslím, že ho vrátí pro všechny.

j.a.n.i
7. led 2014

@marukm Tak já bych třeba porodné zrušila úplně... a vůbec bych tedy minimalizovala co nejvíc dávek a převedla to na slevy na daních a na sociálním a zdravotním. Prostě aby to zvýhodňovalo rodiny, kde je alespoň jeden pracující. A s rušením poplatku v nemocnici taky nesouhlasím - člověk tam dostává jídlo, oblečení, perou mu... to jsou prostě náklady, které se zdravotní péčí jako takovou nemají nic společného.

martina_81
7. led 2014

@j.a.n.i souhlas, taky bych minimalizovala všechny dávky a zvýhodnila pracující. 😉

pisisvori
7. led 2014

@j.a.n.i promiň, ale třeba vězni ve vězení taky nic neplatí a taky tam mají kde spát a dostanou jídlo a spousta z nich nikdy toho státu na rozdíl od ostatních lidí ležících v nemocnici moc na daních...nedala🙂. Jen postřeh🙂. Mě poplatky nijak extra nevadili, protože na ně mám, ale na druhou strany všechny ty státní zákazky předražené o miliony a miliardy, všechny ty úspěšné podnikatelské firmy žijící už 20 let na státu na státu a jejho zakázkách a milion jiných podobných věcí by bohatě poplatky v nemocnici uhradilo🙂.

Samozřejmě s tím, že se mají snížit radši daně pracující než dávat dávky nepracujícím souhlasím.

j.a.n.i
7. led 2014

@martina_81 Jojo a ono by pak zbylo více pro lidi, kteří je fakt potřebují, tj. pro postižené a ty, kteří se o ně starají. Ale i tady by to chtělo čistku, protože pokud je v oblastech s vysokou nezaměstnaností i vyšší procento invalidních důchodců, tak je někde něco špatně 😒

j.a.n.i
7. led 2014

@pisisvori A kde si dospěla k názoru, že vězni nic neplatí?

pisisvori
7. led 2014

@j.a.n.i ano máš pravdu našla jsme platí 50kč na den, ale i tak vězení je srovnatelné v něčem s nemocnicí????

pisisvori
7. led 2014

@j.a.n.i souhlas takovéhle kontroly by to chtělo. Stejně jako to, že maminy jdou na neschopenku , když pracují třeba s chemikálie místo aby je platil zaměstnavatel a podobně. Ale nebude ten vyšší počet invalidních důchodců daný i tím, že v oblastech s vysokou nezaměstnaností převažuje těžší průmysl a vůbec manuální práce, což sebou nese vyšší riziko nemocí a také menší možnost při nemoci se do práce vrátit????
Prostě kdyby se chtělo a "nekradlo" a "nezneužívalo" kde se dá tak by se těch peněz našlo🙂.

pisisvori
7. led 2014

nepatří to sem, ale mě přijde třeba dost smutné, že se doktoři tváří, že žijí na 30- ti korunovém poplatku od pacientů a je to mnohdy to hlavní a první co je zajímá při každém vstupu do ordinace☹. Přijde mi to otřesné.

marukm
7. led 2014

@j.a.n.i Já taky nepodporuju pracující. Jen, že i když jde o pracující, tu počáteční investici udělat musíš. A někdy i když oba vydělávají, stejně to není jednoduché...

marukm
7. led 2014

@pisisvori Já jsem si dneska přečetla výpis pojišťovny, a to mě vždycky porazí....:D Ale to je taky OT.

j.a.n.i
7. led 2014

@marukm No, pokud je pro někoho problém ta počáteční investice, tak kde budou brát peníze pak?

j.a.n.i
7. led 2014

@pisisvori V něčem ano, v obojím jsou tzv. hotelové služby...

marukm
7. led 2014

@j.a.n.i Takže když nejsem boháč, nemám mít děti?🙂

soleilll
7. led 2014

Myslím, že je škoda tady řešit naše politický názory. Letos prostě s porodným nepočítejte (pokud nejste nízkopříjmová rodina) a doufejme v ty daňový slevy (pokud partner pracuje), který by se nás všech týkaly a mají dlouhodobej efekt. (Ohledně porodnýho a jeho změn určitě vedly debaty i ty matky, který rodily v březnu a dubnu 2006.)
@marukm Ten poplatek v nemocnici jsem zmínila jen jako jedno "dobro", co se od novýho roku změnilo.

martina_81
7. led 2014

@j.a.n.i jenže s tím my bohužel nic neuděláme. 😖 Peněz by se v tomhle státě určitě našlo dost, o tom není pochyb, jen kdyby se šetřilo tam, kde má a podporovali se pracující a ne paraziti, co jen zneužívají systém, dojí stát, kde můžou a ještě se normálním lidem vysmívají, jací jsou pitomci, že to nedělají taky. 😠
@pisisvori jéé, s tím doktorem a 30ti korunama, mám úplně toho samýho, jen otevřu dveře, už sestra volá na doktora (jeho manželka), jestli to bude s poplatkem nebo bez. No málokdy je to bez. 😠 No a proto mají luxusní barák a jezdí 2x ročně na dovolenou... Takže, proč si neříct o 30 Kč???

blahova_andrea
7. led 2014

@j.a.n.i většina z nich nepracuje a neplatí. pak se to po nich zpětně exekučně vymáhá, bohužel s velmi malou úspěšností. v tomto souhlasím...vězni mají servis a standard o jakém se spoustě pracujících rodin na hranici chudoby ani nezdá

dora13
8. led 2014

@martina_81 zadna podpora od statu? Na materskou a nasledne rodicovskou, kterou ti bude stat tri roky posilat jsi zapomnela? Nerikam, ze to jsou nejaky extra prachy, ale je to asi tak milionkrat vic, nez stat dela dela pro lidi v jinych zemich -- v USA se zensky vraci do prace po sestinedeli, aby neprisly o praci, v singapuru maji narok na tri mesice neplaceneho volna, pak museji pekne naklusat zpatky do prace a dite hlida filipinska chuva. Nerikam, ze v socialni politice naseho statu je nastaveno uplne nejlip, ale tyhle reci me fakt iritujou...

martina_81
8. led 2014

@dora13 ? já jsem nenapsala, že žádná podpora od státu. Fajn, já dostanu mateřskou a rodičák, ale předtím jsem 14 let dělala. Co státu odvedli všichni ti cigáni a nemakačenka, co mají každý měsíc desetitisícové dávky a jen parazitujou???
A co se týče délky mateřské v jiných státech, mám třeba kámošku v Německu, mateřskou měla taky jen "pár" týdnů, a teď je doma zadarmo, ale její přítel má takový plat (na Německo není vysoký), že si z toho královsky žijou a ještě letí 2x ročně na dovolenou! A nebo by z toho mohli zaplatit i tu chůvu a mohla by jít do práce. Což u nás nehrozí, protože kdybych zaplatila tu chůvu, tak dělám zadarmo, protože by mi z výplaty nic nezbylo. Takže asi takhle je to u nás nastavený...

dora13
8. led 2014

@martina_81
ty to vidis strasne cernobile 🙂 jako, ja uznavam, ze neni uplne fer, ze rodicak se dostava bez ohledu na to, kolik mas odpracovane. kdybys to ale brala takhle, tak zase zeny, ktere vydelavaji rekneme nad 50,000 mesicne by se mohly rozcilovat, jaktoze maji rodicak stejny jako ty, ktere berou 10,000, kdyz odvadi na danich mnohem vic. zivot proste neni fer, ja nevim, proc lidi porad maji pocit, ze je.
a co se toho nemecka tyce, taky to neni tak jednoznacne. ano, obecne je tam vyssi zivotni uroven nez u nas, s tim souhlasim. ale i tam jsou lide, co ziji od vyplaty k vyplate, z ruky do huby. kazdy v nemecku si opravdu nezije kralovsky. tady v cesku ma spousta lidi pocit, jak si na zapade vsichni ziji skvele a blahobytne, ale ja nejakou dobu zila v UK a v USA a to co sem kolem sebe videla, opravdu nebyla zadna sranda. v UK se stat jeste relativne postara, tam nejake naroky na davky a podobne veci jsou, ale ve Statech se s tebou nikdo nepare, nemas prachy, nezajem. dosla jsem tam k doktorovi s brutalni anginou a protoze jsem mela jen zakladni pojisteni, nemela jsem narok na antibiotika a dostala jsem doporuceni, at si koupim bonbony Halls a piju hodne caje. v restauraci se mnou pracovala kocka, co delala do posledniho dne pred porodem, protoze proste potrebovala prachy. a to bylo, prosimpekne, San Francisco, jedno z nejbohatsich americkych mest...

martina_81
8. led 2014

@dora13 nevidím to černobíle,jen mě štve ta nespravedlnost! 😒 Je mi jasný, že všude jsou chudí a bohatí...

dora13
8. led 2014

@martina_81 nenadelas nic, svet proste neni fer a spravedlivy -- par rezimu se uz o to snazilo a nikdy to nedopadlo dobre 🙂 decky v africe a asii by si zase mohly stezovat, jak je to nefer, ze my vyhazujeme jidlo, splachujeme pitnou vodou, mame vsechny koncetiny, protoze jsme v detstvi neslapli na minu a nemusime pracovat od sesti let setnact hodin dene v tovarne na boty. to taky neni fer.
ale ted uz slovickarim a zachazim do extremu, chapu, jak to myslis 🙂 fer to neni, ale budme rady, ze dostavame aspon neco.