Přídavky na děti

pavca1965
30. srp 2017

Dobrý den,prosím o radu. Četla jsem že je nějaká změna u žádostí o pridávky na děti. Musi se dokládat příjem za předchozí 3 měsíce. Za předchozí rok už ne?? Jsem teď na MD, nikdy jsem na přídavky nedosáhla. Prý se spuluposuzuji příjmy všech členů domácnosti. Máme 3 děti a trvalý pobyt s námi mají tchýně a manželova dcera z předchozího manželství. Bohužel vztahy s nimi jsou tak mizerné,že už vidím tchýni jak je celá žhavá mi sdělit,jak vysoký má důchod,to samé u nevlastní dcery,která je OSVČ. Obě prizpivaji tak mizernou částku,vše táhneme sami. Poradíte mi prosím někdo,má li nase situace řešení?Dekuji

j.a.n.i
30. srp 2017

@pavca1965 Tchýně se tam určitě nepočítá, u dcery si jistá nejsem, protože je manželova...

vanule
3. led 2018

prosím o radu, za jaké období se žádá (na přídavky na děti) Moc děkuji za informaci

pavca1965
autor
3. led 2018

Teď v lednu se dává potvrzení o příjmu za poslední čtvrtletí 2017.

weri
29. led 2018

@j.a.n.i Mohla bych mít taky dotaz? Momentálně přídavky na děti nepobírám. Když bych chtěla podat žádost v únoru, za jaké období máme dodat potvrzení o příjmu? Říjen - prosinec nebo listopad - leden? Děkuji.

lucifervlkova
29. led 2018

@pavca1965 Dává se doklad za 4.čtvrtletí to je říjen,listopad,prosinec

lucifervlkova
29. led 2018

@weri Za říjen,listopad,prosinec

weri
29. led 2018
koliotte
29. led 2018

Dobrý den,
ještě jsme o přídavky nikdy nežádali, ale chtěli bychom to zkusit. Já jsem na rodičovské a manžel pracuje. Máme čtyři děti. Dokládá se nově potvrzení za předchozí čtvrtletí, takže za říjen, listopad, prosinec 2017. Tolik teorie. Prakticky to je, že se započítává můj rodičák, co mi přišel na účet v říjnu, listopadu a v prosinci a manželovi výplata, co mu přišla na účet v listopadu, prosinci a v lednu? Protože jemu výdělek chodí vlastně o měsíc později ve výplatě ... Je to tak? Chápu to dobře?
Děkuji moc za radu.
Katka