Příspěvky, přídavky - o co všechno je možné zažádat?

rubetie
17. říj 2013

Ahoj holky, jsme v docela dost tíživé situaci - čekáme druhé mimi, jsem na nemocenské a manžel má příjem. Pouze 10300,-. Moje nemocenská je něco přes 8000,-. Nájem máme 13000,-. Když poplatíme složenky, zbyde nám cca 1000,- na měsíc ☹
O co všechno je možné si zažádat? Nemám vůbec přehled, doteď jsme to defacto nemuseli řešit.

mariekulis
17. říj 2013

zkusit se poptat na příspěvek na bydlení.ale v dnešní době stejnak nemáme na nic nárok.

zuny
17. říj 2013

jestli to není hypotéka,ale klasický nájem, tak byste měli na příspěvek na bydlení dosáhnout nebo na příspěvek v hmotné nouzi, a pak ještě příspěvek na dítě.....zeptej se na ÚP, nejdřív si můžeš na netu spočítat životní minimum.

laurital
17. říj 2013

@zuny A museli by mít v bytě trvalé bydliště popř. řádnou nájemní smlouvu.

blahova_andrea
17. říj 2013

pokud máte nájemní smlouvu a trvalý pobyt, na sebe všechny energie apod., tak máte nárok na příspěvek na bydlení a na dítě jistě taky. je to teda pakárna s papírováním, ale pokud ti přiznají víc jak pár korun, tak se to rozhodně vyplatí. fakt si spočítejte na netu na kalkulačkách životní minimum, to je základ. já našla kdysi i docela přesnou přímo na příspěvek na bydlení, abychom nelítali zbytečně. je teda dost blbé, že v takové situaci čekáte druhé, protože po jeho narození to asi lepší nebude, pokud se příjem nezvýší manželovi. ale možná mě to čeká taky, tak bude fajn vědět, že to lidi zvládají 😉

console
2. pro 2013

ezký den,. Poradí mi prosím někdo? Matka sama, na pracáku, rozvedená, příjem cca 4500 (podpora), alimenty na dítě 3000 Kč. Má nárok na přídavky na dítě? byla jsem dnes na úřadě, ale hrozná fronta, navíc jsem nepochopila, jestli budou chtít jako dokumentaci příjem za min.rok, tak jsem tam nečekala, ptž,jsem to s sebou neměla. Navíc tam psali kopii OP obou rodičů, ale nevím, zda musím i pokud jsem rozvedená a žijeme samy dvě. Děkuju za pomoc!!!

stuchlici
11. led 2014

ahoj holky, myslíte, že na něco budeme mít nárok? S přítelem nejsme oddáni, máme první mimčo. Já jsem bez nároku na mateřskou, marodila jsem ještě 6 týdnů po porodu, nárok na rodičák díkybohu mám. Chtěla bych zvolit 3letou variantu.Kamarádka mi řekla, ať si zkusím zažádat o příspěvky - nevim ale na co všechno ty příspěvky jsou a mám vůbec na něco nárok? Máme hypotéku, přítel je hasič, takže výdělek má vyšší.Každý máme ale jiné trvalé bydliště, nevím, jestli to v tom hraje nějakou roli. Malá má bydliště jako já, jmenuje se po tatínkovi. Zjišťovala jsem akorát porodné a to mi na úřadu práce rovnou řekli, že na porodné určitě nárok mít nebudu, že to bych musela mít příjem hodně nízkej, že to dostane málokdo...

taji13
20. led 2014

Ahoj holky, no jak pročítám veškeré debaty o tom na co je a na co není nárok trochu se děsím, abych to po porodu finančně zvládali. Nevíte jestli je někde souhrn toho oč je mozné si zažádat? Zatím mi to přijde že člověk musí běhat bod čerta bk ďáblu a nic z toho, dále nevíte jak to je když bych se ze zaměstnavatelem dohodla na Dohodě o prov.práce? Nepřijdu o rodič. Příspěvek případně když by se mi naskytla možnost polovič. úvazku je možnost mít jej i rod . příspěvek? Děkuji

vencina
11. únor 2014

Ahoj, doporučuji následující stránky. Je to tam všechno pěkně vysvětlené a jsou tam odkazy na kalkulačky a formuláře. Podle mě nárok mít budete. http://kalkulacka.org/kalkulacka-pridavky-na-de... a ještě tahle http://socialni-davky-2013.eu/pridavky-na-dite-... Držím palce, ať se životní situace zlepší. 😉

erikaaaa4
10. dub 2014

@vencina ahoj prosim ta prepac ze obtazujem nevies mi poradit kde by som nasla vzor vyplneneho formularu na rodinne pridavky? neviem si rady s tym...dakujem

vencina
10. dub 2014

@erikaaaa4 ahoj, nezlob se, ale to vůbec netuším. Nezlob se. Jana

beandy
17. dub 2014

Jak se prosím vás jmenuje ten odbor, kde se žádá o příspěvek na bydlení? Musím tam něco nechat na podatelně v obálce a nevím, zda jen podle jména tu paní najdou.

ruzich
17. lis 2014

Dobrý večer, poradí někdo? Jsem vdaná máme dvouletou dcerku a manžel je osvč.Mateřskou jsem si dala na dva roky a měla jsem jít do práce jenže se něco změnilo a do práce jít nemohu až za 10 měsíců.Ale ted jsem uplně bez příjmů a jsem závislá na manželovi .Mám nebo máme na něco nárok ? Děkuji za radu ;)

uzivatelkalucie
17. lis 2014

Pokud vám skončí rodičák a do práce nenastoupíte, měla byste se zaevidovat na ÚP. Kdy přesně vám rodičák skončí?

verunka1990
10. pro 2014

1.prosince jsem nastoupila mateřskou a bydlím s mamkou,kde mám trvalé bydliště.(předtím jsem byla ubytovaná na hotelu,kde jsem pracovala)
Chci se zeptat,pokud bude s námi bydlet můj přítel,zda budeme muset uvádět jeho příjem do žádosti o příspěvek na bydlení.Nebude zde hlášen k trvaléu pobytu.
Děkuji.

uzivatelkalucie
10. pro 2014

@verunka1990 Pokud jde o dávku SSP - příspěvek na bydlení, tak se zkoumají příjmy pouze osob, které tam mají trvalý pobyt. U hmotné nouze - doplatku na bydlení záleží kdo v bytě bydlí fakticky a trvalý pobyt se nezkoumá.

verunka1990
10. pro 2014

@uzivatelkalucie -děkuji,nebyla jsem si jistá.

uzivatelkalucie
11. pro 2014

@verunka1990 Není zač 🙂

verunka1990
11. pro 2014

@uzivatelkalucie Měla bych ještě jeden dotaz,nevíte jak je to u OSVČ,jaký příjem a jak se vypočítá při žádosti o porodné?

verunka1990
11. pro 2014

Někde na netu jse četla,že se počítá jako 50% z průměrné mzdy.To je cca 13000.

uzivatelkalucie
11. pro 2014

@verunka1990 Teď si nejsem jistá, ale pokud nedoložíte příjem z výdělečné činnosti, tak lze ještě příjem dohledat/sehrát v systému dle platby pojištění, které se uvádí u daňového příjmu. Na SSP se vás budou ptát, jestli jste si vy, nebo váš partner dělali sami daňové přiznání.
U hmotné nouze se počítá 50% z průměrné mzdy, což vychází cca na 12500,- Kč.

kopacka01
3. led 2015

ahoj holky,před zhruba měsícem jsem odešla od manžela,zařizujeme si byt a chtěla sem se zeptat jestli bych měla nárok na přídavky a jestli si o ně můžu zažádat už teď když ještě neproběhl soud ohledně svěření dětí do péče?A jak často se o ně musí žádat?Díky

renatalatifi
8. led 2015

ahoj, muze mi nekdo poradit ? Ziju v Anglii mam 2leteho syna a jsem tehotna a chci se vratit do Ceska v tuhle dobu ale nepracuji myslite ze mam nejake naroky na pridavky v Cesku pokud se vratim jsem v Anglii 11 let a neplatim si socialni ani zdravotni v cesku dekuji

verusky
8. led 2015

@renatalatifi ja myslim, ze porodem Ti nastartuje rodicovsky prispevek. a to musi poradit druzi- asi 7600 prvni pulrok a pak asi budes mit narok na ten nejdelsi rodicak, coz je 3800. stat Ti na dite dava 220 000, jsi-li trvale bydlici v nasi zemi. jen se to ruzne mesicne rozklada. kdo hodne vydelal, muze zvolit dvouletou variantu po 11 000 mesicne, kdo nevydelaval, ma tu nizkou pres 3000. ale dostanes, prece jen v necem jsme porad socialni stat, jen si toho malo vazime.

tarra27
8. led 2015

@renatalatifi myslím si,ze si musíš na hlásit trvaly pobyt a jít na pracak plus na pojišťovnu.....ale nevím. Pouze se domnívám.....a proč jdeš z UK pryč?

renatalatifi
8. led 2015

tak uvazuji chybi mi rodina a je snadnejsi jit do prace protoze mam babicku 🙂 jenom se tak poptavam jestli to ma vubec nejakou sanci bez penez byt nemuzu a tehotnou me nikdo nezamestna