• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Studentka, manžel bez práce. Nárok na soc. příspěvky?

4. listopadu 2012 
Ahoj holky,

chci se zeptat, jaké možnosti mám jako studentka ohledně sociálních příspěvků? Manžel je teď bohužel bez práce a já taky žádný příjem nemám. Mám tedy nárok na porodné? A kde se o něj žádá?
A můžu si pak někde požádat o sociální příspěvek na dorovnání? (něco jsem zaslechla, ale vůbec se v tom nevyznám) :frowning2:
Máte s tím někdo zkušenost, můžete mi poradit?
Díky!
19. čer 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@finlay Ahojky, mám to podobne jsem studentka a můj přítel taky, čekáme ted miminko. Mužu se zeptat jestly uz bydlíte spolu? Jestly jo tak to budete mi jednodušší s příspěvkama. Byla jsem se ptát u jedné paní jak postupovat aa samozdřejmě že mě poslala na sociálku kde se musíš poptat na všechno. Podle vaší situace podobné te mojí, bys kromě mateřské což je blbých 7 600,- nebo nejak tak měla dostavat jeste hmotný příspěvek na nájem a jiné...Každý to má jinak takže na tu sociálku opravdu bež co nejdřív :wink: já mám v planu si tam zajít jak budu asi tak priblizne v 4-5mesici teh. :slight_smile:
17. srp 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj na porodne dosahnete .... to by jste museli mit vic jak 16 900 kč a to nemate že ? takže ano porodne dostanes ... ale jak tady na demnou pise slecna ty nemas moznost jit na 3 letou variantu,pokud jsi na pracaku a bez prace,tak se automaticky presunes na 4 letou variantu,kdy dostanes 7 600 kč prvnich 9 mesicu ditete a pak po zbytek materský dostanes 3500 kč :frowning2:
4. lis 2012 ve 14:09  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek