Studentka, manžel bez práce. Nárok na soc. příspěvky?

finlay
19. čer 2012

Ahoj holky,

chci se zeptat, jaké možnosti mám jako studentka ohledně sociálních příspěvků? Manžel je teď bohužel bez práce a já taky žádný příjem nemám. Mám tedy nárok na porodné? A kde se o něj žádá?
A můžu si pak někde požádat o sociální příspěvek na dorovnání? (něco jsem zaslechla, ale vůbec se v tom nevyznám) ☹
Máte s tím někdo zkušenost, můžete mi poradit?
Díky!

adelajn555
17. srp 2012

@finlay Ahojky, mám to podobne jsem studentka a můj přítel taky, čekáme ted miminko. Mužu se zeptat jestly uz bydlíte spolu? Jestly jo tak to budete mi jednodušší s příspěvkama. Byla jsem se ptát u jedné paní jak postupovat aa samozdřejmě že mě poslala na sociálku kde se musíš poptat na všechno. Podle vaší situace podobné te mojí, bys kromě mateřské což je blbých 7 600,- nebo nejak tak měla dostavat jeste hmotný příspěvek na nájem a jiné...Každý to má jinak takže na tu sociálku opravdu bež co nejdřív 😉 já mám v planu si tam zajít jak budu asi tak priblizne v 4-5mesici teh. 🙂

noskova
4. lis 2012

ahoj na porodne dosahnete .... to by jste museli mit vic jak 16 900 kč a to nemate že ? takže ano porodne dostanes ... ale jak tady na demnou pise slecna ty nemas moznost jit na 3 letou variantu,pokud jsi na pracaku a bez prace,tak se automaticky presunes na 4 letou variantu,kdy dostanes 7 600 kč prvnich 9 mesicu ditete a pak po zbytek materský dostanes 3500 kč ☹