Už chodí do školky. Vezmou mi rodičovský příspěvěk?

hofinka
3. zář 2009

Ahoj holky,nemáte někdo zkušenost s tím,že má malá má 3 roky 15.9 ale už od 1.9 chodí do školky na celý den.Ve školce mi nic neříkali tak nevím jestli ji tam mám nechat chodit nebo si ji už nechat do toho 15.9.doma.Chodí tam ráda a vždycky se těší tak by mi to bylo líto.Bojím se,ale aby mi nevzali mateřskou.Neberu žádné jiné přídavky jen těch 7600.-Zjistí to vůbec,že tam malá chodí?Poradíte?Moc díky.Renata 😒

vojtisek2007
3. zář 2009

hofinka - já myslím, že do tří let smí dítě do školky nejvýš na 5dnů v měsíci, aby ti zůstal rodičák....jak by to zjistili nevím, když je dítěti víc než tři může každý den na 4hodiny...no tak těch 5dnů odchodí teď a do toho 15.bych jí radši nechala doma....pak už můžu neomezeně 😉

hofinka
autor
3. zář 2009

Já se zeptám ještě v té školce.Děkuji za radu.Když tak si ji ještě nechám doma do toho 15.9. 😅

zanebudka
3. zář 2009

ahoj, u nás je to vraj tak, že škôlka dá nejaké potvrdenie, že ide o adaptačné obdobie. ale ako dlho cez deň a koľko dní do týždňa tam môže byť to neviem.

hofinka
autor
3. zář 2009

děkuji.Ve školce to sami nevědí,že si mám zajít na sociálku.Že do 3 dítěte může být 5 celých dnů za měsíc a po 3 roce dítěte celý měsíc 4 hodiny.Malá má 15.9 3 roky tak nevím.Zavolám na tu sociálku a uvidím.Některé to prý vadí když tam chodí,některé ne.Doufám,že mi jedna řekno že to nevadí a druhá mi veme rodičovskou.V našem státě bych se už ničemu nedivila.Děkuji holky. 😨

radka.k
3. zář 2009

Hofinka,
být tebou tak si to zjistím na sociálce a pokud jim těch pár dní ve školce navíc vadit nebude, tak si to nech potvrdit písemně, nebo je opravdu možné, že jedna baba ti to nejdřív slíbí a pak ti rodičák za září zpětně seberou. U nás v Kocourkově to tak bohužel chodí 😠

hofinka
autor
4. zář 2009

Tak jsem četla na internetu,že dítě do 3 let může chodit jít 5*za měsíc do školky na celý den a po 3 roku každý den na 4 hodiny.Kdybych to věděla tak bych ji raději dala na ty 4 hodiny od toho 15.9,když je to v jednom měsíci tak to nelze kombinovat.Tak má boráček smůlu.Tak ráda tam chodí.Vůbec mě to nenapadlo než mi to řekla švagrová.No zkusím jít za ředitelkou jestli by to nešlo nějak obejít.Ale asi s tím nebude chtít mít nic společného.Mě nevadí,že mám malou doma,ale chudáček ona.Tak se vždycky těší a teď bude ještě celý měsíc doma.Od října už může chodit normálně do školky na celý den.Měla jsem mít od září nástup do práce,ale posunulo se to až na říjen a i tak mám hlídání,jen nevím jak ji to vysvětlím.No děkuji holky za rady a mějte se móóóc krásně. 😵

hofinka
autor
4. zář 2009

Tak jsem to vzdala.Nechám si ji ještě doma.Ať si ještě užije než jí začnou povinnosti. 🙂 Za ředitelkou jsem nebyla,stejně by to asi nešlo a než,aby z toho byly nějaké problémy.Dám ji ten 5 den až 30.9 a pak normálně.Zajedeme si někde na výlet atd.No jestli ještě bude sluníčko.Papa 😵

mysulka
5. zář 2009

Ahoj maminy a nevíte jestli to platí i na soukromé školky? Chtěla bych dát prďolu do anglické školky, která funguje jak na hodinové hlídání, tak jako klasická školka. Malýmu je rok a půl a nemám žádné hlídání a přeci jen potřebuju něco zařizovat a trochu se věnovat mozečku, nějaký kurz atd. Nemáte s tím některá zkušenost?

ocicka
6. zář 2009

V pripade soukrome skolky se nemas ceho bat, muzes davat na jak dlouho chces a o zadne pridavky neprijdes.

mysulka
7. zář 2009

🙂 jenom je tam nechám za školné 🙂 Děkuju 😀

mystique
8. zář 2009

i soukroných školek se týká, že prijdeš o RP pokud tam máš dítě na celý den a jsou akreditované ministerstvem školství. A to si myslím musí být všechny. Jedině pokud Ti někdo hlídá soukromě

mysulka
8. zář 2009

Mystique, moc jsi mě nepotěšila, tak uvidíme co mi řeknou přímo tam, zda by to šlo vyřešit papírově jako chůvičky a jinak klasicky na školku. Ale stejně se asi vejdu do toho rozpětí, chci na pár hodin a hold místo dvou dnů, to bude jeden a je to 🙂

Ale děkuji, že jste mě na to upozornili, vůbec by mě to nenapadlo ☹ Fain diskuse 🙂

jsoukupova
23. zář 2009

Zdravím všechny, mám také jeden dotaz na který marně hledám odpověď. Můžete mi někdo poradit? Mému synovi budou v příštím čevnu tři roky. Chtěli jsme si pořídit druhé miminko, ale na sociálce mi sdělili, že pokud to nestihneme do synových tří let tak musím odpracovat 270dnů než budu mít nárok na další rodičák. Je to opravdu tak? Zdá se mi divné, že kdybych otěhotněla nemám nárok na nic!? Díky za odpovědi

kacka.va
23. zář 2009

mystique: problém je, že jak jsem se o tom bavila s maminama, tak zatím všechny o kterých věděly, byly akreditované, takže by to potvrzovalo, co jsi psala.
jsoukupova: leda nastoupit do práce a jít na neschopenku.

monna_h
24. zář 2009

ahojte chcem sa opýtat,že či náhodou neviete ako to je,ked dám dieta do škôlky 1.oktobra a 3roky bude mat 14oktobra,tak už mi v novembri nevyplatia ten rodičovský alebo alebo ako?????

panterka
24. zář 2009

hofinka, ale když malá dovrší 3 roky, tak už asi nebudeš brát rodičák, ne? tak pak už je to jedno, jestli tam chodí na 4hodiny nebo na celej den 😕 teda pokud nejsi na rodičáku 4 roky, ale to bys pak nepsala, že bereš 7600Kč 😕

kacka.va
24. zář 2009

monna_ h: tak jí dej těch 14 dní do školky jen na 5 dní (třeba každý druhý den) a pak to bude v pohodě, ne?

bari1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz