Vrátiť preplatok za rodičovský príspevok?

bertica.h
23. črc 2009

Práve mi prišlo doporučene,že mám vrátit 1515kč za duben 2009.

DCéra sa mi narodila 29.5,predpokladaný TP bol vypočítaný na 7.6.2009

Peniaze v tejto sume(1515č)mi prišli na účet 21.5.2009 za obdobie: 26.4.09- 30.4.09.
Zdá sa mi to celé domotané..vobec ten papier čo mi prišel nechápem..chcem tam zavolať,ale neviem ešte čo im na to povedať..v kolonke dávka státnej soc.podpory maju napísané že ide o Rodič.príspevok,..ale 1515kč?
Tá suma "sedí"na tu PPM...na pčet mi ešte napísali,že to je za obdobie 4dní a napísali tam PPM..

viete mi niekto prosím,povedať,čo s tým?
Nieje to ich vec kolko mi poslali?ja som nikde neklamala,všetko som si vyriadovala,neviem prečo vrátiť preplatok...oni na to mali dávať pozor..
Moc Vám dakujem

sisstin
23. črc 2009

bertica: no narozením druhého dítěte automaticky přestaneš dostávat rodičovský příspěvek, a bereš MD ne? Nemůže to být ono, že by se spletli? 😕 A poslali ti ten rodičák a pak ho chtěli zpátky? Nic jinýho mě nenapadá 😕

bertica.h
autor
23. črc 2009

ja teda neviem.je pravda,že v ten mesiac mi poslali aj RP aj za tie 4dni PPm..ale mali si to ini sledovať.
Vojtíšeeeek,kde si??? 😵 😀

konoupek
23. črc 2009

bertica,myslím,že se nedá nic dělat,ale vrátit to budeš muset oni by si na tebe došlápli 😒 .

konoupek
23. črc 2009

každopádně bych si tam ale zavolala a chtěla vysvětlení co se vlastně stalo.

bertica.h
autor
23. črc 2009

ešte som ti to raz prečítala:napísané je tam

ZDUVODNENÍ VZNIKU DLUHU:nástup na PPM v dubnu 2009

bianca
23. črc 2009

berti to je divne.Mas socialku daleko?Navsteva tejto institucie asi nie je jednoducha s 2 detmi ale asi si to bude najlepsie vyrozpravat z oci do oci

simona55
23. črc 2009

ja som tiez mala podobny pripad este vlani mi prisli na ucet peniaze co ani neboli nase to malo byt rodine.p 540sk neisla som stim nic robit lebo som si myslela ze som na nemocke tak asi odtiall mi chodia .no ale toto sa zopakovalo uz3 mesiac a bola som nekludna ze nieco neni v poriadku, slasom na soc.poi.ze aby sa mi na toto pozreli ze mam to nechat tak ze to urcite je v poriadku .lebo ze ani nevedia odkial to chodi a ze aby som sa tesila ze mi chodia stale peniaze. len ze ja som zozmislala tak ze ak sa mi tie peniaze nakopia a ja ich minem co neni problem 😀 a potom mi pride papier na vratenie tolko a tolko .nastastie nam po3mesiaci prisiel papier ze sa mame vtedy a vtedy hlasit na OU ze nam omilom posielali niekoho rodine pridavky.joj chvala bohu. 1mesiac som nedostala rp na3deti .darmo som im vravela nech ich zrazia ako ich oni posielali mne a oni nie zrazili ich naraz.uz si na taketo veci davam pozor. ; 🙂 😀

bertica.h
autor
23. črc 2009

dík baby..stále hľadám na nete infošky.
teraz som si pozerala účet,a ono mi v ten mesiac prišla aj neschopenka...ale skrátená o tie dni,key som nastupila už na PPM..
🙄

bertica.h
autor
24. črc 2009

tak som tam volala,pani mi povedala,že je náhoda že v ten mesiac mi prišla PPM 1515kč a teraz oni chcu odomna tu istu sumu,že oni s PPM nemaju nič.
Oni chcu vrátit časť RP(snád som to správne pochopila).
baby,neviete nejakú poradnu,kde by mi toto vedeli vysvetliť?nejak mi to do hlavy nejde,prečo to vrátiť a pani moc ochotná nebola
díky

niki2
24. črc 2009

A ty jsi nevyplnovala nejakou zadost o prispevek na podporu materstvi? Nemuzes brat obe davky najednou, od toho data, kdy nastupujes na materskou ti zanika prispevek na rodicovsky prispevek. Zrejme se v te dobe tyto dva prispevky prekryvaly a proto to chteji vratit.
Ja na socialce nahlasila datum nastupu na materskou a od te doby mi rodicak prestali vyplacet. Potom jsem musela zase zadat o rodicak na mladsi dite.
Nevim, jestli to jeste funguje, ale zkus poradny na www.porodnice.cz