Za jak dlouho jste dostali porodné?

krejcirice
29. bře 2007

Chci se zeptat za jakou dobu od podání papírů na úřadě jste dostali porodné na účet?

marsi
29. bře 2007

Ahojky podávali jsme na úřadě papíry 4.12 a 12.12 už jsem měla porodné na účtě.Takže 8 dní jsem čekala,ale bylo to před vánocemi

kebertova
1. dub 2007

Ahojky holky.Já jsem podávala papíry začátkem prosince 2006 a peníze mi přišly koncem ledna,takže necelý měsíc to trvalo.

verunnecka
4. dub 2007

mě přišli taky brzo do 2 týdnů.

verunnecka
4. dub 2007

mě přišly taky brzo do 2 týdnů.

andik
4. dub 2007

ahojte,mě přišli do 10 dnů na účet 🙂

eleanor911
4. dub 2007

já to měla sice složenkou,ale trvalo to asi necelý měsíc 😉

marketah
4. dub 2007

Ahoj, na jaký úřad se papíry podávají?

nilita
4. dub 2007

Marketah-Ahoj,mě porodné přišlo složenkou měsíc po porodu. Papíry se podávají na Sociální a úřad práce....právě tam,kde bydlíš. 😉

zdenicka
20. dub 2007

a kolik dnu od porodu,se ty papiry vyzvedavaji nevite,nebo je to jedno?

zdenicka
20. dub 2007

teda spis podavali🙂vyzvednout si je asi muzu i driv ne?

kocurek
22. dub 2007

krejcirice
ja jej mela na ucte do 15-ti dnu

krejcirice
autor
25. dub 2007

Holky moc díky už mam porodné taky přišlo mi za 10dní.
ZDENICKA-na podání o porodné je čas celí rok

zdenicka
30. dub 2007

tak to je super,dik

akcul
12. kvě 2007

Ahojky,
k nám porodné dorazilo taky asi za ty 2 týdny od podání žádosti. Myslím, že to vyřizují celkemm rychle.
Formuláře jsem měla vyzvednuté a vyplněné (kromě jména a data narození dítěte) už před porodem a pak když jsem šla na procházku s kočárkem, tak jsem je tam jen skočila podat. Zároveň jsem si žádala i o přídavky na dítě. Tam musí být ale i potvrzené příjmy od zaměstnavatele.

bertica.h
5. črc 2009

Ahojte.
neviete kolko dní má štát na vyplatenie poordného?
Poslala som žiadosť pred 3týždnami,čo čítam Vás,všetky ste v tejto dobe porodné už mali,tak rozmýšľam,či som zadala správne č.ú..alebo či to niekde neviazne 😅
ďakujem

kacka.va
5. črc 2009

bertica: záleží asi k jakému dni posílají tyhle platby. podle mě to dají hromadně, takže se může stát, že to dostaneš třeba za měsíc od žádosti. Já jsem do dostala mám dojem taky dostala až další měsíc.

vojtisek2007
5. črc 2009

na porodné a ostatní soc.dávky je zákonem stanovená lhůta zpracovat a vyplatit (když vznikne nárok samořejmě) do 30ti dnů od podání žádosti, jinak mě porodné vyždycky přišlo nachlup přesně těch 30dnů 😠 😀

krista
7. črc 2009

Ahojky, já žádala o porodné 12.3. a přišlo mi 18.4., takže si opravdu dávají na čas 🙄
A taky jsem slyšela že to je v různých krajích jiné, nevím jak konkrétně s porodným, ale třeba vyplácení rodičáku se hodně liší co jsem četla, mě chodí od 15. do 24. a jinde to mají třeba 8. na účtě 😒

peroli
7. črc 2009

no u mě to netrvalo ani týden, asi jsem se trefila s odevzdáním papírů do výplatního termínu 😉 😀 😵 😵

bertica.h
7. črc 2009

díky baby stále teda čakám každý den sledujem IB a nič..ešte týžden počkám a uvidíme 😉

bertica.h
8. črc 2009

dnes mi prišlo 😉

krista
2. pro 2009

aaabbbc • 1d, 39tt • Včera v 08:34
ahoj maminky, jak dlouho se čeká na porodné? když se mimi narodí z kraje měsíce, dám žádost a jak dlouho jim to trvá?

jana.sun • 1d • Včera v 09:46
ahoj,
tady v Brně na to mají měsíc od podání žádosti 😉
jinak přeji hodně štěstí, vidím, že porod se blíží 😵

jijitka • 33tt • Včera v 09:46
Asi jak kde 😀 Kamarádka porodila 17., na začátku násl. měsíce podala žádost a u nás se porodné vyplácí k 10. každého měsíce, takže jí přišlo hned.

jana.sun • 1d • Včera v 10:20
tož tak to je taky do měsíce, ne? 😉 V Brně to prostě musí poslat nejpozději do měsíce od podání žádosti 😵

betelgeuzz • 1d • Včera ve 12:30
To musí všude poslat do 30 dnů od podání žádosti. Mně přišlo asi za 14 dní.

marcelapetrikova • 2d • Včera ve 13:21
ahoj já rodila 3.6 v po 8.6 jsem dala žádost a 15 jsem měla penízky

cervenec • 1d • Včera v 18:10
mně porodné přišlo 14 dní po podání žádosti 😉

vitaka • 1d, 9tt • Včera ve 21:18
holky a jaké je porodné na rok 2010? (když už se o tom porodném bavíte)

hanula11
3. pro 2009

Já si žádost o vyplacení podala 6.11. (malá se narodila 22.10) a porodné ještě nepřišlo. ☹ Včera mi přišlo vyrozumění ze sociálky, že mi dávku přiznali, pošlou ji prý nejpozději v měsíci prosinci 😉. To jsem tedy zvědavá, kdy to bude 😨 😉 , snad ne posledního, by mě omyli.

vitaka
3. pro 2009

holky, kolik je porodné na rok 2010 ? jen tak pro info, když už se o tom porodném bavíte...dík.

dadous
3. pro 2009

porodne je 13 000kč

meix
18. pro 2009

Mam dotazek, u ktere socialky si mam podat zadost o prodone? U te, kam spadam podle adresy trvaleho pobytu? - to by byl Vyskov, nebo u te, kde je prihlasen muj zamestnavatel - tj. u Prahy2? Jsa bych rekla, ze podle trvaleho bydliste, je to tak? Uplne stejne, jak i po skonceni PM budu zadat o rodicovsky prispevek, s tim uz zamestnavatel nic spolecneho nema a podava se u socialky podle trvaleho pobytu.

kaa
30. pro 2009

Přítele jsem vyslala tam,kam patřím dle trvalého bydliště, šel tam v pondělí, ve středu mi přišel papír ze sociálky, že mně berou na vědomí a do konce příštího týdne jsem měla peníze na účtě. Žádná zdržovačka, prostě super.

editah222
30. pro 2009

Já jsem měla peníze dřív než ten papír o tom, že mi porodné přiznávají 🙂 Byla to rychlovka.

misulev20
10. led 2012

já jsem si podávala žádost 12.12 a ještě také nic

elvira
10. led 2012

@misulev20 - jestli to nebude tím, že porodné je až na vyjímku, že jsou dotyční "sociální případ"a čekají první dítě, zrušené... 😉