• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žádost o porodné. Co s sebou potřebuju za dokumenty?

23. listopadu 2015 
Když budu žádat o porodné co všechno potřebuji sebou mít za dokumenty?Jestli mám nárok se bude vypočítávat z mého platu před nemocenskou a z platu manžela?
8. čer 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
příjmy rozhodující pro žádost o porodné jsou ty, které předchází kalendářnímu čtvrtletí v němž se dítě narodilo - když se dítko narodí leden,únor,březen - bere se v potaz příjem za předchozí čtvrletí (prosinec,listopad,říjen),když se narodí duben,květen,červen tak příjmy rozhodné jsou leden,únor,březen....a tak dál...pokud jsi byla v tom čtvrtletí na neschopence, zřejmě se půjde dál, až bude nějaký započitatelný příjem, nemyslím si, že by brali v potaz neschopenku....
8. čer 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
budou teda po mě chtít nějaký výpis příjmu z platu ze zaměstnání?
8. čer 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A teď mě vlastně taky napadá jestli mám vůbec nárok, manžel vydělává asi tak 18 000-, měsíčně, já jsem měla 11 000-, měsíčně, je tu někdo z podobným příjmem?Měli jste ještě nárok?
9. čer 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iveta107 no tak jestli v době žádání jste vy dva + mimino, tak to nárok mít nebudete - museli by jste se vejít oba s průměrným měsíčním platem asi do 17.000....
9. čer 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, žádost o porodné mi byla zamítnuta, protože náš příjem překročil asi o 200,- kč stanovené minimum 16 992,- kč. Je možné s tím ještě něco zpětně dělat přes odvolání? Je možné nějak snížit zpětně příjem. Jsem nezaměstnaná bez přijmu a manžel je zaměstanec. Nevyšlo nám to, protože jsme zapoměli, že do příjmu se počítají i stravenky... :(
10. čer 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikulajda no právo na odvolání si máte, ale pochybuje, že by to bylo něco platné.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. čer 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V pondělí jdu žádat o porodné, co vše je k tomu potřeba??? Rodný list malýho, a pak výplatnice manžela? Nebo jak? Co když je firma v insolvenci a poslední plat měl v březnu a od té doby je bez koruny - to zn. bez výplatnice...??? Já jsem na ÚP, bez podpory, takže můj příjem je 0,- .. Manžel měl na výplatnici 10.000,- čistého, což znamená že máme nárok že???

10. čer 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 vám se bude započítávat příjem leden+únor+březen - a musíte mít vyplněný tiskopis potvrzení o čtvrtletním příjmu - oba dva - byť ty bys ho měla nulovej....odkaz na tiskopis je někde vejš- pokud budete mít společně do 17.000 tak by jste nárok mít měli. Potřebovat budete žádost o porodné, čtvrtletní příjmy vás obou, rodný list dítěte, oddací list a občanky....
10. čer 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vojtisek2007 jee, děkuju za odpověď, a musíme tam být oba přítomni s manželem, nebo stačím jenom já? Ale v tom případě musím jít za ním aby mi vyplnil nějaké údaje, které jsou třeba podepsat od něj, nebo to můžu za něj podepsat já??
10. čer 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky dík za odpověď, i když neveselou....
10. čer 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 pokud vím, žádost o porodné podepisuje jen ten, kdo o něj žádá - zpravidla tedy matka - údaje o manželovi tam můžeš doplnit sama, ty snad víš...a jestli to poneseš sama, tak si s sebou radši vezmi kopii jeho občanky.....oba u toho asistovat nemusíte :slight_smile:
10. čer 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 dobře, dobře, děkuji :dizzy_face:
10. čer 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky bych se chtěla zeptat na porodné.Jedno dítě již mám a jsem na mateřské.Pobírám 7.600,-. Manžel má minimální mzdu. Miminko se nám má narodit v prosinci a to budu již 15 měsíců na mateřské.Mám nárok s těmito příjmy na porodné?Zřejmě ano,hlavně to nesmí přesáhnout 16.992,-, že?
12. čer 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mufy nemáš, porodné je pouze na první dítě :frowning2:
12. čer 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děkuji za odpověď, také jsem si to pak uvědomila,že je to pouze na první.No co se dá dělat.
15. čer 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já se taky zeptám..jak je to u dvojčat s porodným? Je výše obou platů také stejná, tzn. těch nějakých necelých 17tis.? čekáme je v říjnu. Jinak o žádných výhodách nevím, spíš co vím, tak je výše všech příspěvků asi stejná jako u jednoho, což nechápu.. přece budeme mít dvakrát takové výdaje. Nebo máte o tom někdo nějaké informace? Díky
18. črc 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarkalada musíte mít čistý příjem do 20.800 - porodné je potom 19.500 a tím pádem dosáhnete i na přídavek na dítě ve výši 1000,-Kč....pokud budete mít víc,bohužel porodné nebude :frowning2: Jinak máš pravdu, rodičák budeš mít jenom jeden na dvě děti :angry: :angry: :angry: :angry:
18. črc 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz...kam se chodí o porodné žádat?
Dále, manžel je OSVČ a podává pouze 1x ročně přiznání k dani z příjmů za předešlý rok. Jak se ten rozhodný příjem bude posuzovat? Termín porodu mám v říjnu.
31. srp 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anien žádá se na úřadě práce - odbor státní sociální podpory a jeho příjmy si vyžádají asi na fú - takže asi vezmou jaký by měl předpokládaný příjem podle toho loňského...netuším, ale až to zjistíš napiš to sem...jak to chodí u živnostníků
31. srp 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry ,chtela bych se zeptat,jsem na UP nepobiram nic mam smlouvu do konce roku s brigadou s pracovni cinnosti nad 2tis ,bohuzel uz mi nedavaji praci jak se dozvedeli ze cekam rodinu,jak to je s odchodem na materskou mam narok na 3 roky kdyz sem do konce roku na smlouve i kdyz nedelam,bydlim u rodicu nedostavam nic ,pritel nepracuje a plati si jen zdravotni jak to budu mit a na co mam narok prosim poradte mi dekuji predem za odpoved
19. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Ahojky můžu se zeptat jak si dopadla tenkrát s porodným?dostali jste ho?
9. kvě 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Ahojky, ano, dostali jsme ho :slight_smile:
11. kvě 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mám dotaz. Náš malý se narodil v březnu 2012, tzn. že se bere čtvrtletí za říjen-rosinec 2011. S tím potvrzením příjmu, když přítel byl ty dva měsíce ještě OSVČ, ale od toho posledního čtvrtletního měsíce byl registrovaný na ÚP, jak je to s tím potvrzením příjmu? Za ty dva ěsíce jako OSVČ zajde na finanční úřad pro potvrzení? a za ten poslední měsíc stačí výměr od ÚP? :unamused:
13. led 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,mám dotaz..To porodné se počítá ze základu nebo dotoho počítají i prémie a stravenky?Můj je zaměstnanec a já jsem na marodce.
22. led 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte, jestli máme nárok, i když manžel má jiné trvalé bydliště než já a pak i mimi (ale žijeme více jak 2 roky ve společné domácnosti a otec bude v RL)?
4. únor 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vedeli by ste mi poradit za ake obdobie mam dolozit prijem, ked som rodila v cervenci, ale od polovice listopadu som bola na nemocenskej? Dakujem vam za odpoved :slight_smile:
24. srp 2013 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem, chci poradit. Drobek se mi narodil v listopadu 2014. V cervenci, srpnu a zari kdy maji byt 3.ctvrtleti na zadost o porodne. Kdyz jsem byla hlasena na UP bez vydelku, tak UP mi ma potvrdit muj vydelek nebo jak? A nebo na porodne musim dokladat prijem za rok 2013? Nevim jak dolozit ze jsem byla nezamestnana bez prijmu. Dekuji pokud tedy jde jen o 3.Ctvrtleti kdyz se mi narodil prcke vBulletin listopadu 2014. Jsem z toho zoufala
30. bře 2015 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim Vas jake formulare potrebuji k vyrizeni porodneho? A kdo mi potvrdi prijmy za ctvrtleti predchazejici narozeni male, kdyz jsem to ctvrtleti pobirala rodicovsky prispevek na prvni dite, socialka? Dekuji
23. lis 2015 v 15:36  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek