18 m dítě si nechce čistit zoubky. Zažily jste to?

gabiku
7. zář 2009

Ahojky, mám syna (18m), kterému se snažím již od prvního zoubku, který měl v 6 m, čistit zoubky. Do doby, než měl pouze předních 8 zoubků, nebyl s mytím celkem problém, otevřel v pohodě pusinku. Nyní už 3 měsíce si nechce nechat na zoubky sáhnout, odmítá otevřít pusinku, nezabírá ani mytí formou hry. Dnes jsme byli poprvé u zubaře, naštěstí žádné kazy nemá (má již 16 zoubků). Měli jste někdo také podobný problém a co na prcka nakonec zabralo? Budu moc ráda za každou radu.

eppik.m
8. zář 2009

Ahojky, taky mám doma 18 m. rošťáka který se dovede pěkně vztekat když se mu něco nelíbí nebo zrovna nemá náladu to dělat ... ale u nás platí takové pravidlo že, pokuď tá činnost nebo cokoliv jiného nemá vliv na jeho zdravý a bezpečnost tak polevím já a nechám ho když on nemá náladu ... ale pokuď ano tak přes to nejede vlak jestli se mu to líbí nebo ne. A mezi to patří i čištění zoubků které je pro jeho zdravý nezbytné takže je prostě vždy vyčistíme ráno i večer a klidně i z brekem, vždy se mu snažím vysvětlit proč to MUSÍME udělat ... takže tak ... a jinak se ho snažím samozřejmě zabavit knížkou, TV, nebo mu dám druhý kartáček do ruky a on čistí zuby mně a já jemu ... někdy taky pusu neotevře ale vždy se mi nakonec ty zoubky podaří vyčistit 😉 Radu jak na to ti žádnou nedám protože tvoje dítě neznám ... alespoň jsem písla jak to chodí u nás ... držím palečky 😵

ina.b
8. zář 2009

Ahojky, naše malá si je jeden čas čistila ráda, ale teď to taky dost šidí. Dám ji kartáček a ona ho spíš žvejká a okusuje. Tím si tedy taky pár zoubků vyčistí. Zbytek jí chci dočistit, ale to už nechce ona, tak se se mnou pere. Někdy pomůže, že si sedneme naproti sobě, ona čistí zuby mojím kartáčkem mě a já jejím kartáčkme jí. Jak je pevně soustředěná na moje zuby, tak nemá čas protestovat a bránit se. Někdy napodobuje i moje grimasy, že otevřu pusu do kořán a ona pak taky apod. 😀 Ale jsou dny, kdy prostě náladu na čištění nemá vůbec, tak to nechávám zatím být, abych jí to nezhnusila 😨

ina.b
8. zář 2009

Jinak 100% zabere, když jí jednou za čas koupím nový kartáček - jiné barvy případné i jiného tvaru než měla doposud (u nás je to frekvence každé 1-2 měsíce, protože jak ho žvýká, tak ho brzy zdemoluje). Jak vidí nový "jiný" kartáček, tak ho strašně chce a pak si je schopná šmrdlat s ním v puse i čtvrt hodiny 😀

pralinkan
8. zář 2009

Ahojky, tak my jsme měli úplně stejný problém, malá kartáček taky jen žužlala a kousala a tak jsem koupila bateriový zubní kartáček s obrázkem medvídka. Malá nejen že si sama čistí zoubky a pěkně jí to masíruje i bolavé dásně, když lezou zuby. Spíš protestuje, když chci čištění po 15min ukončit 🙂

many
8. zář 2009

tak u nás to zatím probíhá tak, že mu dám kartáček do ruky a sám si ho žužle 😀 a to má 12 zubů a zubařka mi na to nic neřekla, jen, že je ještě malej a že stačí, když si ho sám žužle, že si je taky trošku vyčistí

many
8. zář 2009

a máme teda 15 měsíců 😉 ale to už není tak velký rozdíl asi 😀

knobloska
8. zář 2009

Tak to já jsem tedy nekompromisní, čistím, i když řve, aspoň má otevřenou pusu. Zezačátku spolupracuje, má i svůj kartáček, ale pak začne protestovat a nepomůže nic.

ivulinda
8. zář 2009

JÉÉ tak koukám,že debata akorát i pro mě... 😀 Kdybyste viděly co naše princezna dělá u čištění oubků tak byste nevěřily.Ze začátku to bylo fajn,ale postupem času je horší.čistí si zoubky sama,ale asi tak jak psala ina.b,že kartáček žvýká a kouše 😖 a nebo s ním čistí koberec 😀 a pak dojde k tomu finálnímu konci a to,že jí chci ty zoubky vyčistit já a t už je boj...Bije mě což mě nebolí,a vzteká se u toho,ALE nakonec poleví a já ji zoubky vklidu vyčistím a je klid...UFF

gilotek
8. zář 2009

Tak s tím my bojujeme taky a dost. Malej je rváč, řve u toho šíleným způsobem a je mu jedno, jestli na něho děláme grimasy, nebo změny kartáčků. Prostě nic. Je mu 20 měsíců a leze mu poslední stolička, takže jsem tvrdá a prostě to je i se slzama no 😒
U zubaře jsme už taky byli a máme prý důsledně čistit hlavně stoličky a případně si malej má dočistit sám, ale to radši tím kartáčkem čistí podlahu 😀
Že prý jen to jejich šmedlání a kousání je naprd, to už chce důsledně když už má třeba 10 a víc zoubků ....

anke
8. zář 2009

many: resim to stejne, taky zuzle a okusuje, nejdriv pastu a pak kartacek, myslim, ze to pro zacatek staci a ja mu obcas ukazuju, jak si s tim v te puse ma smrdlat ... nas zubar rika, ze do 2 let je to spis o tom, aby se decka naucily, ze je to pravidelna cinnost, nez ze by slo o nejake opravdove dospelacke cisteni 😉

petja
8. zář 2009

Filí se vrhá čistit si zuby,to,jo,ale slíznout tak leda gel a pak pokousat,aby pomasíroval dásně a tlačící se poslední 4 zuby.S čištěním to máme furt stejně a to blbě! ☹ řeším to jako Epik a zuby 2x denně čistím spíš já jak on,nekompromisně.Radu asi taky žádnou nedám,snad jen,že časem to bude lepší.Sama v to doufám 😉
Bateriový kartáček pro ně j taky mám,tak,že už by byl jeho čas? 😉

zuzik03
8. zář 2009

u nas stejny problem, akorat nechapu, jak se jim dostanete do pusy kdyz nechteji ? 😕 zkousela jsem to, ale proste stiskne a nepusti 😒 nekdy me teda necha, kdyz mezitim cisti zuby krteckovi, ale moc dukladne to neni, max na par sekund. uplnym nasilim to delat nechci, at ji to navzdy nezhnusim, se v nejhorsim utesuju, ze tyhle zuby vypadaji a az vylezou dalsi, tak uz snad bude chapat, ze si je musi cistit, aby se nezkazily 😉 ale zkusim to cisteni navzajem, to by mohlo zabrat 🙂

gilotek
9. zář 2009

zuzik, martin u toho řve s otevřenou pusou 😉

gabiku
autor
9. zář 2009

Milé maminky, jak tak čtu, nejsem sama s problémem čištění a děkuji za Vaše příspěvky. Jak jsem to tak pročítala, asi budu muset být v tomto směru více nekompromisní a zuby čistit i za cenu řevu ☹ Doteď jsem to nedělala. Mám strach, ať mu čištění úplně nezprotivím. Snad to bude časem lepší, jak bude malej více rozumnější, tak si přece nechá vysvětlit, že je zoubky potřeba čistit. celkem mytí zoubků jde, když MŽ není v práci, je s náma doma - malý leží na zádech, MŽ ho lehtá na bříšku, ten se řechtá a já mu mezitím zuby umyju, i když to stále není tak, jak bych si představovala. Rozhodla jsem se koupit také ten bateriový kartáček a zkusím, jestli by to nezabralo.

fifinek
9. zář 2009

Ahojte, tak mám tip 🙂) dneska jsem malému čistila zoubky před zrcadlem a on si je nechal vyčistit a dokonce nechtěl přestat 🙂)) tak uvidíme co bude dál 🙂

michvon
11. zář 2009

My čistili i násilím, jeden držel, druhej čistil 😝 Ale dost pomáhá zubní pasta. Obě holky začaly čištění snášet dobře, když dostaly nějakou pastu, co jim chutná, hlavně jahůdkovou. Teď už si obě čistí zuby dobrovolně, dokonce celkem rády.
A taky pomáhalo vzájemný čištění. A chválit, chválit, chválit 🙂 Po každým vyčištění vynášet až do nebes, jaký jsou šikulky, jak to zvládly.

ivulinda
11. zář 2009

fifinek tak az vám to dlouho vydrží 😀.Jako Adélka si tak ynechá už tedkom vyčistit zoubky,ale jen v leže,jakmile s ní dozápasím a položím na zem tak je vyhráno 😀 😀

petja
12. zář 2009

také je dobré udělat z toho rituál,čistit vždy na stejném místě,ve stejnou dobu atp.

ajvi
16. zář 2009

ahoj holky, u nás jak kdy, ale mám dotaz. od kdy používáte pastu? My jedem pořád na sucho. myslela jserm, že pastu až od dvou let...

petule777
19. zář 2009

ajvi, pastu určitě od začátku čištění, jsou speciální, předpokládá se, že dítě ji sní a nevyplivne, takže vůbec neva když ji zbaští 😉 .... My používáme Elmex a vydrží hodně dlouho... Jinak čištění je taky většinou u nás boj, nejprve sám kouše a cumlá a pak nastupuju já a to většinou taky řve, ale aspoň otevře pusinu a já v rychlosti vyčistím 😀

aponchie
20. zář 2009

tohle jsou veci ve kterych se nema ustupovat ..musi

kacka.va
20. zář 2009

u nás byl obraz cca před měsícem. do té doby si čistila zoubky a nebo si je v pohodě nechala vyčistit, ale pak přišel zlom a teď to nesnáší, takže čistíme za pomoci síly 🙂. Pastu zatím nepoužíváme, podle naší zubařky zatím není potřeba.

misulicka69
21. led 2015

@zuzik03 já mám doma 23 měsíčního syna, při čištění zubů řve taky se zavřenou pusou, a když už mu tu pusu otevřu, tak tam strčí jazyk. Takže taky zkusím to vzájemné čištění.

evab.
21. led 2015

Zažila jsem to u syna taky. Takže nastoupila hrubá síla, zuby mu začal čistit manžel a časem to bylo v pohodě a přestal protestovat

hohe
21. led 2015

protestuje dodnes... není ji to moc platné...

tarra27
21. led 2015

čistili jsme sobe navzajem a i panenkám...zabralo to. Ted sice neskáčou 10m vysoko, ale mají pekný kartáček, elmex pasu a čistí....a libí se jim pak vyplachovat pusu....a já je vždy chválím, jak jim září a mají uplně bílé zoubky...a jsou rády...spkojene. Nekdy když nechtěly, řekla jsem, že budou mít nemocné, černe a bolavé...a že pokud nebudou čistit, nemužou ani žádné sladkosti....taky to zabralo 😉

sykorkaali
21. únor 2017

Ahoj maminky. Obnovuju diskuzi. Synek 18 m si poslední mesic odmita sahnout do pusy. Zoubky cistime od prvniho zoubku... ted ma 12 zoubku, kartacek mu od roku davam do ruk, vzdycky ho chvili okusoval, pak sem mu je docistila. Krasne otevrel pusu. Ted, chvili ho okusuje ale nechce si je nechat ode me vycistit. Pastu mame, cistime si je spolecne, i u zrcadla, plysakum cistime zoubky, vysvetluju, ukazuju, ale stejne mu je musim docistit nasilim, vyvadi u toho ☹ Je mi to lito, ale co s tim? Zoubky se proste cistit musi.

mer
14. črc 2017

Máme stejný problém, stále musím zakleknout a čistit, jak mě vidí s kartáčkem zdrhá

@sykorkaali

voltumna
14. črc 2017

No jsme na tom stejně. Ted nedávno jsem musela zasáhnout a zuby i přes odpor několik dnů po sobě čistit protože už se začal usazovat zubní plak. Během toho jsme jí vysvětlovala, proč to dělá, samozřejmě brečela, ale plak šel dolů. Ale pak jsem se někde dočetla, že některé kartáčky, i když jsou dětské, jsou pro dětské dásně dost tvrdé. tak jsem v lékárně koupila curaprox pro děti a jinou zubní pastu (weleda zubní gel bez fluoru) a je to lepší, ted to nějak tak polátáme každý den alespo trošku- a čistí si trošku už i dcerka sama.

mer
14. črc 2017

Ano to jsem četla též, tak jsem koupila tepe,a ty štětinky jsou super měkké, ale malý stejnak řve jako kdyby ho na rohy brali