3 roky, nemáme zub, druhý se rozdrolil. Poradíte?

monad
21. kvě 2013

ahoj maminky...
*z neustálého nočního pití štáv nám před rokem na pohotovosti v Motole vytrhli zub. malé byly 2roky.. samozřejmě ta druhá jednička a dvojky chycené...
*máme tady v Pha starou zubařku, která to nějak se mnou nechce řešit a říká, ať počkáme na nové zuby.. DNESKA SE JÍ TA DRUHÁ JEDNIČKA ROZDROLILA 😕 ☹ ☹

*někde jsem četla, že ty přední zuby jsou důležité pro mluvení, ale další zuby rostou přeci až kolem 7ho roku,nebo kterého.. jsem bezradná z těch doktorů!!! malá taky moc nejí, nevím tedy jestli to má nějaký vliv na zuby... ☹
*měla jste některá taky tenhle probém? co jste dělali vy? ☹ ☹ moc děkuji

hav81
21. kvě 2013

Od několika maminek jsem slyšela,že měli děti udělané protézi.Právě kvůli mluvení 😉

monad
autor
21. kvě 2013

@hav81 no já to taky slyšela právě.. zajímalo by mě, jak to prběblo.. 😒

luthien.k
21. kvě 2013

@jasekd, poradíš?

zanulav
21. kvě 2013

Syn v roce a pul upadl a jednička vrchni se mu rozlomila jen kousek, zčernal a doktor to neřešil nebolel ho zub vubec ale pote se mu jakoby po tom urazu rozdrolila i dvojka vedle a nevim doktor to neřešil pry špatna hygiena atd. sladkosti je fakt že jsem kojila dlouho i v noci a dnes je mu pet a ma vytrhlych pet stoliček a zbytek vrtanych neustale mu plomby vypadavali nedržela moc u zubaře nespolupracuje ale nejak to zvladnem mam staršiho syna ma zuby ok, stejne se da se řisct stravujou a i čišteni zubu jsem se starala stejne ale mladšiho lepe nebot fakt ma velkou kazivost veškere elmex pasty atd. starši mje mu 10a vrtane stoličky asi čtyři malinke kazy 10 let. VRatim se k tomu mladšimu včera mu vypadla dole jednička od dubna se kyval, takže mu rostou nove zoubky což jsem rada hlavne ty předni že bude mit už nove stale a špatne taky mluvi nešco mu jde rozumet neco ne ale ja mu rozumim ve čtvrtek jdem na logopedii poprve doktorka napsala vadny chrup jako doporučeni nejdou mu sykavky, r, ř. atd. jinak doktor to neřešil žadnym mezernikem vim že se mu asi nejspiš stoličky budou posouvat nemaj se o co opřit. ja bych doktroa třeba nemenila nebot syn už ho zna i ten doktro jak se chova atd. vi jak na nej, ale samozřejmne mužeš zkusit jinaho zubaře, myslim si co zubař pokažde jiny nazor na zuby a postup. omlouvam se za chyby, jinak jsem hrozne neštastna z jeho zubu taky a to fakt čistime 3 denne,

monad
autor
21. kvě 2013

@zanulav no moc děkuji!!!!! taky jsem vyřízená z jejích zubů!!!! já to takhle nechat teda nechci..☹ budeme se stěhovat, tak se někde podívam po nové zubařce, říkám ráno jedu k naší,ale té je snad 60let a ta je teda stará škola, ani nevěděla, že existuje gel na zubní kaz....-(

malá to měla z pití šťáv v noci, ona pořád spí s flaškou a vypije dvě přes noc, od tý doby, co jí vytrhli ten zub, dávám jí na noc vodu,nebo maaaaalo štávy fakt - nic..
no ono jde o to mluvení a další zuby právě.. myslela, jsem že se tady někdo najde, kdo má protézky. ale určitě děkuji moc za tvou reakci..

monad
autor
21. kvě 2013

@luthien.k to by bylo super, kdyby... 😉

zanulav
21. kvě 2013

No napsala jsem prave naš připad, kterym se taky trapim ale jak řikam rostou mu už stale. v loni jsem s nim byla tak 10x u zubaře za cely rok. no o tech protezkach moc nevim jedine budeš muset opravdu vymenit zubaře najit diskuze kde berou hlavne atd. možna je lepši i přimo detsky zubař deti chodi k memu a to neni detsky zubař přimo. ale se mnou neřešil žadne protezky nebo mezerniky. ma problem s mluvou ale jdem ted na logopedii tak budu vedet vic co a jak. tak přeju at nejdeš dobreho zubaře 🙂

hankar20
23. črc 2013

Deti ve skolce, kterym chybely zoubky mely protezy...vypadalo to jako vyndavaci rovnatko se zuby....jestli chces poradit vybornou zubarku v praze tak ti na ni mohu dat kontakt...specializuje se na rovnatka a tohle bude asi take v jeji kompetenci...me jako pubertacce moc pomohla a je hrozne moc hodna