4letý syn se bojí zubaře a bolí ho zoubky, poraďte

kukina27
23. bře 2014

Ahoj všem.
Můj 4 letý synek si nechal vyvrtat jen kaz úplně v pohodě. U druhého už brečel. Od té doby se nenechá ošetřit a strašně se bojí. Dnes u snídaně brečel, že ho bolí zoubky a nedojedl snídani. Měl rohlík s medíkem. Mrkla jsem se mu do papule a zjistila, že snad během 4 týdnů, kdy jsme byli u zubařky má na stoličkách zase díry.... A to čistíme 2x denně.
Existuje nějaká metoda přispání, oblbnutí? Dočetla jsem se o analgosedaci, která je ovšem prý strašně drahá- okolo 7000Kč ☹
Budu ráda za jakoukoli radu a zkušenost.

speedygon
23. bře 2014

No, med je na zoubky dost špatná volba...asi to bude chtít nějakou ordinaci, co dělá přímo děti a poptat se, jinak možná nějaká nemocniční....my jsme z Prahy a museli bychom do Motola, pokud by bylo nutné nějaké složitější ošetření...dcerka ale ještě celkem zvládá..v klidu sice také není, ale zatím nehysterčí....po sladkém vždy zoubky čistěte, možná vám na zubním doporučí fluoridové tablety(ty ale sama nedávejte-nevím tedy, zda nejsou jen na recept)...a kdyžtak používejte zubní nit, abyste snížili riziko vzniku mezizubních kazů....jo a bacha na sladký pití

petrajurinova
23. bře 2014

@kukina27 vím že je to nevýchovné, ale syna jsme kolem těch 4 až 5 let "upláceli" aby šel k zubařce - taky se mu mléčné zoubky i přes veškerou péči (3x denně čištění,používání ústní vody, minimum sladkého jídla - to měl jen když to dostali ve školce na oběd, pravidelné prohlídky) hodně kazily. První vrtání přestál statečně, pak už se bál. Vždycky když bylo na čase jít k zubařce ( a v té době jsme chodili zhruba co 3 měsíce, protože ho ty zuby bolely) koupili jsme něco co chtěl a sám si to vybral s tím, že to dostane až vyjde z ordinace. Fungovalo to. A trochu pro uklidnění - teď už má druhé zuby a od chvíle co mu vyrostl 1. stálý zub (přesně před rokem) se mu nezkazil ani jeden zoubek (ani z těch mléčných).

hpaja
23. bře 2014

Zrovna ve ctvrtek jsme byli s 5ti letym synem u doktorky a opravovala mu 2 kazy na stolickach v analgosedaci. Platili jsme 2tis. a byl uspany necelou pul hodinku. Kazdou dalsi pul hodinu si anesteziolog uctuje 500,- Kc.

hojda
23. bře 2014

Pokud je kazů více, tak v narkoze opraví vše najednou. Existuje také entonox, ale v podstatě to pro takhle staré dítě není použitelné a co mí říkali všichni zubaři, tak je to tak na vytrhnutí zubu, ale ne na opravování. U nás pomohlo změnit zubaře, naše k tomu nebyla, nová paní zubařka měla větší trpělivost, malej sice řval jak tur, ale příště tam šel znovu a zoubky má opravené.

laurital
23. bře 2014

Zvaz zapeceteni zoubku po oprave 😉 .

kukina27
autor
23. bře 2014

Mrzí mě to, protože jsme na zoubky opravdu opatrní. Čistíme 2x denně, po každém sladkém jídle, nebo sem tam sladkosti si minimálně aspoň vypláchne listerinem.
Taky jsem uplácela!! Poprvé si vybral nádherné auto, za to jak byl statečný. Bohužel mu po týdnu vypadla plomba a už právě odmítal pusinu otevřít ☹ Mohla jsem slibovat hory doly, ale marně. Otevřel jen tehdy, když věděl, že doktorka nemá v ruce vrtačku.
Teď opravdu během 3 týdnů od poslední návštěvy má díry v posledních stoličkách, které tam prostě nebyly ☹ Opravdu fofr. No, takže ráno volám zubařce, ať mi teda poradí, co dělat. Vyvrtat a ošetřit se to prostě musí ☹
Jen mi není jasné, jak na něho, protože pusu neotevře. Naše zubařka je moc hodná, trpělivá....ale beztak to je marné ☹

pavlapl
24. bře 2014

já jsem byla se sým 3 letým synem u zubaře a dostal diazepam a ještě měl dostat něco na uklidnění vypít před zákrokem na oblbnutí, ale zvládá zubaře dobře tak měl jen diazepam a nechtěli po mě platit vůbec nic. Chodí k soukromé zubařce.