5leté dceři dlouho neroste nový zub

rasha
18. srp 2015

Prosím máte někdo podobnou zkušenost?Dcerka má necelých 6 let a má už narostené 4 stálé zuby dole,nahoře jí jeden vypadl,je to snad půl roku a stále nevyrostl nový.(Vedlejší jí vypadl před dvěma týdny a hned za ním roste nový.) Má tam tvrdou bouli,nebolestivou,ale nic se neprořezává.K zubaři je objednaná za měsíc a půl.Máme jít už akutně nebo se to stává a zoubek se přeci jen vyklube?Díky

jakoubka
18. srp 2015

@rasha - synovi oba vrchní zuby rostly snad 3/4 roku 😉

zo_ja
18. srp 2015

Zubař stejně nic nevyřeší, dá se RTG zkontrolovat, jestli je založenej, pokud to nepozná bez toho. Takže já bych počkala.

nonnni
19. srp 2015

@rasha nepanikar, nektere zuby si davaji na cas...zubar stejne nic udelat nemuze, nez prave zjistit, zda je zub zalozeny, kdyby nevyl, resilo by se nasledne nejakou nahradou.

maagda
19. srp 2015

@rasha já jsem to tak měla. Vypadl mi špičák nahoře a rostl mi asi 2 roky. Ale narostl. 🙂 tak se neboj.

kopretina82
19. srp 2015

Nám taky rostly dvojky nahoře přes rok. K zubaři jsem s ním šla, ale jen pro můj dobrý picit, že zoubky tam jsou (a byly 🙂) Udělala nám RTG a my pak v klidu čekali dál a dočkali se. Nedávno konečně slavnostně vylezla i druhá, co vypadla vloni v červenci 😉. Ta první vypadla dokonce vloni v únoru a vylezla až letos v červnu. Takže k zubaři pro klid v duši zajdi, ale máte čas 😉

aja123
19. srp 2015

@rasha také jsme čekali na dvojky nahoře rok a už jsou venku 😉

rasha
autor
19. srp 2015

děkuju všem za odpovědi 🙂 , už jsem klidnější ,tak budeme čekat 😉

leikkka
19. srp 2015

nepanikařila bych, čím déle zuby vyrostou dím lépe, budou zdravější, Mudr. při prohlídce když tak řekne více, ale stejně to neovlivní🙂

rasha
autor
12. pro 2015

tak nakonec se v listopadu prořezal 😉

frenny
18. led 2016

to se někdy stávala, ale myslím že návštěvě doktora nic nepodceníte.

ireniq
18. led 2016

@frenny jde o otázku ze srpna, o řádek nad vámi maminka píše, že zoubek už se prořezal 😉