Ako dostať päťročné dieťa k zubárovi? Bojí sa

kristis
1. pro 2013

Ahoj kto mi poradi ako dostat skoro 5 letou holku k zubarovy boli ju zub a neviem ju tam dostat ani vyslovit nemozem ze tam ideme a uz ma to trapi ze ju boli zub.Dakujem za kazdu radu.

martaska78
1. pro 2013

A už jí něco dělal? Moje malá má od nočního kojení u předních 4 zoubků nahlodanou sklovinu, bohužel už 1 musel pryč. Musela jsem jí vysvětlit, že pan zubař je hodný, jinak by jí ten zoubek bolel strašně moc, a že jí to zabolelo, ale teď když hodný pan zubař zoubek vytrhl, už jí bolet nebude. Měli jsme naordinovanou zmrzlinu a u té už pana zubaře "blahořečila", také jsem se bála, že se bude další návštěvy bát, ale bylo to dobré. Půjdete ke svému zubaři nebo na pohotovost? Pokud se bojí vašeho zubaře, možná by pomohlo, že půjde k jinému, že se na zoubek jenom podívá a uvidí se, hlavně neslibovat, že nic dělat nebude. Na moji malou pomáhá se vším narovinu (i s odběrem krve či očkováním), vysvětlit proč je to nutné a že je to menší a krátkodobá bolest než kdyby to pan doktor neudělal. Každé dítě je jiné, hlavně musíte být statečná vy, prostě se to udělat musí, tak musí. Pokud budete vynervovaná, malá to vycítí a bude to ještě horší. Přeju hodně síly a ať to má malá rychle zasebou.

leni78
1. pro 2013

Doporučuju lepší kliniku, v Praze treba ecs, ale nevím odkud jste. Řekni malé, že před osetrenim zubu, ji zub znecitlivi, aby necítila žádnou bolest. Ještě pred vpichem injekce, ji místo pomazou znecitlivujicim gelem. Jediné, co bude bolet bude dobanecek injekce, a pak uz neboli nic. Tohle ji řekni.

kristis
autor
1. pro 2013

@martaska78 pojdeme 1x este nebola.Dakujem za radu nejak tak to skusim a uvidime. 🙂

kristis
autor
1. pro 2013

@leni78 sem z MB a presne to sem ji rekla ale ne a ne ale uz ked to nepojde vydrzat tak uvidi ze bude lepsie ist ako trpiet.Dakujem

leni78
1. pro 2013

Za zákroky u zubaře se u nas taky kupovalo lego. To taky zabralo 🙂🙂🙂