Bílé flíčky na zoubkách. Nesetkaly jste se s tím?

mamkamarketa
19. lis 2010

ahoj holky, dnes jsem koukala,ze se malemu (temer 2 roky) udelaly na hornich jednickach bile flicky. zoubky poctive cistime, denne vypije pres 5ooml mleka a ji mlecne vyrobky. Nesetkaly ste se s tim?

len.z
19. lis 2010

Ahojky, náš malý to má taky a zubařka mi řekla, že je to známka nedostatku vápníku a že to zesvětlené místo na zoubku je ideální pro tvorbu kazu. Je to pravda, my už máme vyvrtané 3 zoubky a to je čistím pečlivě několikrát denně, a malý ještě ve školce... 😒

mamkamarketa
autor
19. lis 2010

@len.z no to mi ani nerikej ☹ vzdyt mi toho mleka pijeme dost 😒 kde ste to meli vy? Ja to videla jen na hornich jednickach, vic me kouknout nenecha...

mar26
19. lis 2010

@mamkamarketa můj brácha to měl taky a udělalo se mu to po zápalu plic z atb,nebral syn nějaké léky?

mamkamarketa
autor
19. lis 2010

@mar26 atb nikdy nemel

benjik
19. lis 2010

@mamkamarketa buď tak jak píše @len.z nebo z nadbytku fluoru.Mě se to udělalo v pubertě a prý z moc velkého příjmu flouru.

mamkamarketa
autor
19. lis 2010

@benjik teda, a co ted stim? Pastu bez floru?

benjik
19. lis 2010

@mamkamarketa to se zeptej raději zubaře,mě ten můj nic neporadil.Možná dávat té pasty mín.

laska.nezna.hranic
19. lis 2010

sestra to měla taky po atb. zubařka jí to srovnala až v dospělosti. ale když říkáš, že jste nic nebrali, tak nevím 😕

verusinek
19. lis 2010

@mamkamarketa bílé flíčky jsou z nadbytku fluoru, žluté flíčky by byli od antibiotik....
pořádně si přečíst složení zubní pasty, nemělo by na ní být víc jak 250 ppm

mamkamarketa
autor
19. lis 2010

@verusinek pouzivame detskou perlicku... tak snad vic vapniku
diky za rady holky!!! 😉

verusinek
19. lis 2010

jééé na co myslím je to 500ppmf... oprava 😉

benjik
19. lis 2010

@mamkamarketa perlička má 590,zkus colgate smilers a nech si zjistit kolik fluoru je ve vodě

verusinek
19. lis 2010

@mamkamarketa tak zrovna v perličce je tuším 750 nebo tak nějak.... já osobně doporučuji dětský elmex 😉 a nebo je chválený i lacalut pro děti 0-4

shaula
20. lis 2010

A pokud používáte zubní pastu s fluorem, tak nedávat fluoridové tablety a používat sůl bez fluoru 😉

Já mám na zubech taky bílé flíčky, prý to mám po nějakých lécích, co jsem dostala jako dítě. Mám je dodneška, nikdo to nikdy neřešil a v ničem mi to nevadí.

Ad vápník a mléko - ona prý využitelnost vápníku z mléka je velmi malá...

mamkamarketa
autor
20. lis 2010

@shaula sul je s flourem? Ja myslela,ze se pridava jen jod 😅 tablety nepouzivame (slysela jsem,ze jsiu rakovinotvorne) az ceho teda vapnik? Tomis je na sunaru a desne mu chutna

shaula
20. lis 2010

@mamkamarketa Sůl se dělá buď jenom s jódem nebo s jódem a fluorem, je to vždycky na obalu napsáno.
Ten vápník nějak moc neřeším, základem je vyrovnaná strava - navíc je to stejně složité, důležitý je i vzájemný poměr vápníku k dalším látkám, např. fosforu (takže se to stejně nedá nějak přesně řídit). Co obsahuje hodně vápníku, si můžeš dohledat na netu - např. zde: http://www.prodamy.cz/vapnik.html

mamkamarketa
autor
20. lis 2010

@shaula diky za odkaz 😉 .s tou soli jsem to nevedela (my nesolime) a kdyz mas ty flicky taky, neni tam ta sklovina citlivejsi? treba na horke ci studene?

prisscilla
21. lis 2010

Ahojky,
bílé flíčky jsou údajně od floru v tabletkách, jak dětem píše dětský lékař. My jsme ho dostali taky,
ale moje ségra mi poradila ať je malému nedávám. Ona je své holce dávala a má taky bílé flíčky.
Ptala se zubařky a ta jí to potvrdila. Já když jsem byla s malým poprvé u zubaře, tak se mě jako první
zubařka ptala, jestli nám je dětská napsala, když jsem řekla, že jo, tak mi řekla, ať mu je hlavně nedávám,
že jsou z nich právě ty bílé flíčky. A že stačí flour, co je v soli a jídle.

shaula
21. lis 2010

@mamkamarketa Nějak nepozoruju, že by zrovna v tom místě byly zuby citlivější... Příliš studené nebo horké věci mi sice nedělají dobře, ale řekla bych, že je to v normě, nic extrémního. A ty flíčky mám jen malinkaté a na okrajích...