Bolest dásně na místě šestky u čtyřletého

pavlazabka
22. čer 2014

Ahoj holky, potřebuji poradit, jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Syna (4,5 roku) bolí od středy dáseň v místě, kde by mu měla narůst v budoucnu šestka. Bolí ho to hlavně dole, stěžuje si ale občas i na horní místo. Ve čtvrtek jsme byli hned u zubařky, pečlivě ho prohlédla, nic nenašla. Žádný kaz, žádný zub neodumírá a na to, aby mu tam rostly zuby, je prý ještě brzy. Chytá ho to nárazově, někdy míň, někdy víc (pak je úplně hysterický). Zkoušeli jsme Nurofen, Panadol (to ho to trochu přejde), potíráme Mundisalem. Dnes nám připadá, že má tu tvář i trochu nateklou, přijde mi, že i ta dáseň je nateklá. Už si to asi vsugerováváme, je možné, že by mu ty zuby už opravdu rostly/tlačily se? Jsme už z toho zoufalí. Samozřejmě zkusíme znova zubařku, spíš mě zajímá, jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Děkuju!

nonnni
22. čer 2014

@pavlazabka ja mam dceru tedy o rok starsi, nez tvuj syn, ale ted jsem na preventivce zjistila, ze uz ma vsechny 4 sestky pekne venku. Je fakt, ze si obcas stezovala, ze ji boli hlava, ale nic zavratneho...takze brzy, nebo ne, mozne to je. Jinak ma vsechny mlecne, zadny ji jeste nevypadl. Doktor se na to zase tak prekvapene netvaril, ze se to proste stava. Pred pul rokem jeste nemela nic a ted vsechny 4. Ale je fakt, ze ji ty zuby vzdycky rostly, jak noty na buben...v jedenacti mesicich ji narostly vsechny 4 ctyrky a jinak v puse prazdno...upir hard 😀

boban
22. čer 2014

@pavlazabka určitě je možné, že se mu ty zoubky tlačí..náš straší syn to měl taky tak...pořád jsme chodili k zubaři, že ho to tam bolí, měl to nateklé a zarudlé..dr. nakonec říkal, že je možné že se ty zoubky chystají a vylezou až později..je fakt, že ho to bolívalo jen občas...a ted už je má taky venku 😉

marrei
22. čer 2014

Malá má 3 šestky od 4 let 😉 Zubařka na ti taky koukala, že se s tím tak brzy ještě nesetkala, ale ano, je to možné 🙂

pegynka
22. čer 2014

@pavlazabka nikde neni napsano,ze zuby rostou az v 6ti letech..Je to jen priblizny vek...A klidne se to muze pripravovat...Zuby mohou povylezat,nasledne se zase schovavat....Takze ano,je to mozne...A pokud zubarka .eshledala nikde zadny problem,tak bych se k tomu rustu priklanela spis...

pavlazabka
autor
22. čer 2014

Holky, moc vám děkuju za příspěvky! Teď usnul, natřela jsem mu to Mundisalem a vypadá, že mu to pomohlo, což by tomu růstu taky nasvědčovalo. Osobně bych se k tomu taky přikláněla dle průběhu a intenzity bolesti, byl mi jen divný ten věk. Ony totiž navíc ještě rostou zuby i dceři (půl roku), tak mě i napadlo, jestli to nebude psychosomaticky, aby měl víc péče, ale budí ho to i v noci. No fakt jsme z toho už na prášky 🙂 Ještě jednou děkuju!