Kdy začít dětem čistit zoubky?

hanka_12345
25. čer 2018

Ahoj holky, kdy jste zacli prckum cistit zoubky? my mame jeden trosku vylezly a druhy je videt..ja vim ze jako jeste asi ne alůe kdy zacit?
a dalsi dotaz...jak to delate pokud ma jiz dite zoubky a v noci kojite? cetla jsem ze by se mely aspon otrit hadrikem ale to se zakonite musi vzbudit 😃

kamino
25. čer 2018

Zacala jsem cistit jen tak zlehka, spis.jsem prckovi nechavala kousat.kartacek,.kojila jsem 2.5 roku a pri.nocnim kojeni.neresila hygienu.. byla.jsem rada, ze usnul.🙂 🙂 Ted mu bude.6 , uz ma par.druhych zubu a vse zdrave, i mlecne..

hanka_12345
autor
25. čer 2018

@kamino tak myslis ze uz mame poridit? 🙂 jinak s tim nocnim ze jsi rada ze usnul mas svatou pravdu :D

hanka_12345
autor
25. čer 2018

@kamino a pouzivala jsi ten kartacek na prst?

olga_
25. čer 2018

@hanka_12345 Začala bych tím silikonovým prsťáčkem - to uděláš s největším citem. Kojia jsem jinak 3 a čtvrt roku, rovněž bez nočního ošetřování a zuby má bez kazu (teď skoro 3 a 3/4 roku).

luj89
25. čer 2018

Materske mleko v noci nicemu nevadi, UM by asi mohlo, nevim. Kazdopadne je blbost v noci cistit zuby. Nekdo porizuje gazu a ten jeden dva zoubky otre, pak prejde na prstacek a pak na kartacek. Ja koupila rovnou kartacek Curaprox, kdyz mela dcera 2 zoubky. Hezky si tak na nej zvykla. Sice to teda drive bylo s revem, po kratke dobe ale prave v poho otevre pusinku a necha si zoubky rychle vycistit 🙂

martiniquest
25. čer 2018

Zubni kaz zpusobuje predevsim bakterie Streptococcus mutans, ktery se zivy sacharozou, nikoli mlecnym cukrem.
Ohledne cisteni zubu jsem velmi rozpacita. Zubarka mi vynadala, ze synovi po nocnim kojeni alespon nevyplachnu pusu. A ze mam cistit zuby i nasilne. Podle me je to cele blbost. Nasilim diteti akorat proces cisteni znechutim do budoucna a nevyresim nic. Nekdo sklony ke kazivosti zubu ma, jiny ne. Mam v okoli nekolik deti s medovymi zuby. Rodice delaji co muzou a zhorsovani stavu nezabrani. Nas syn na 22m, zuby si vycisti obcas sam (rozumej, pozmoula kartacek) a zuby ma perfektni (tuk, tuk, tuk).
Moje teta, 60leta pediatrine, je nazoru, ze dite by se kolem druheho roku melo samo zacit seznamovat s kartackem a postupne si zuby zacit pravidelne cistit. Do te doby to nema cenu.
Perlicka na zaver - ve clanku od zubni hygienistky jsem cetla, ze dvouletemu diteti by se mely zuby cistit i mezizubnim kartackem. Dost me to pobavilo.

kamino
25. čer 2018

@hanka_12345 ne, kupovala jsem takovy jak jsou na jedne strane stetinky a na druhe takove vybezky na kousani... prstaky me neoslovily..

eldrag
25. čer 2018

me deti mely zuby az po roce takze kojeni odpadlo driv... jinak jsme koupili ty nejobyčejnejsi detske kartacky a nechavaly je detem na hrani a zuzlani, o čištění jako takovém správném byla řeč asi az v roce a pul... kdy si nechaly zoubky ošudlat.

eithelwing
25. čer 2018

Zprvu jsem měla prstový kartáček, i když tedy nejdřív jsem s ním masírovala dásně. Když se objevily dva zoubky, tak to už tím prstový moc nešlo, dcera mě dost kousala. :D Dostali jsme darem dětský kartáček. Dcera předvádí nějaké to čištění (žužlání), pak ji její čtyři zuby vyčistím, dásně promasírujeme dle potřeby.
Noční kojení podle naší zubařky řešit nemám. Tedy nějakou hygienu úst po nočním kojení. Ale to už se nás stejně netýká.

lajla
10. črc 2018

cisteni zubu neni az tak dulezite..pokud diteti nedavate cukr.zlehka od prvnich zoubku