Co je dobré na bolest při růstu zoubků?

kackaj
31. pro 2010

Ahoj, prosím o radu, jaký přípravek používáte k tlumení bolesti při růstu zubů? Předpokládám, že se malému prořezávají trojky, které mají prý asi nejhorší průběh ze všech zoubků. Máme doma zbytek chladivého zubního gelu Bonjela...u nás není? k dostání, je z Anglie. Máte zkušenosti s podobným přípravkem, který se dá koupit běžně u nás v lékárně? Jinak dáváme i čípek panadol, ale ten gel k tomu je dobrý, malý se tím zklidní. Moc děkuji za reakce, snad se pro nás něco najde🙂

aja123
31. pro 2010

kackaj, vyzkoušej Calgel, seženeš ho v každé lékárně 😉

delapa
31. pro 2010

Ahojky, Calgel, ale u nás to moc nezabralo - muselo se to jenom přetrpět a dávat hodně kousátka, ať si může ulevit a posiluje dásně... Přeju ať se brzy vyklubou!!!

mmmk
31. pro 2010

Prcek nosi jantarove koralky, obcas mu dasne natru dentinox gelem a kdyz je uplne nejhur, dam mu homeopaticke globule osanit. Jen si nejsem jista, jestli se daji sehnat pod timto nazvem i v CR. Je to hermanek a jeste nejake bylinky a rekla bych, ze zabiraji docela slusne.

ivuska027
31. pro 2010

Ja by som urcite dala nurofen sirup, ma rychly nastup ucinku a pomaha, okrem calgelu my sme mali aj kamistad gel a este homeopaticke granulky chamomilla vulgaris CH15. Tak uz len skusat, kazde dietatko je ine, cize pokus-omyl 😒

jop
31. pro 2010

homeopatika chamomilla vulgaris CH15, při horečce nebo silné bolesti jsme měli sirup panadol baby

innes
31. pro 2010

Nám docela pomohl Mundisal gel a v nejhorším Nurofen sirup 😔

coxa
31. pro 2010

Calgel, homeo chamomilla a nurofen sirup když je nejhůř. 😉

ined77
31. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak jak píšou holky, buď ten calgel, nebo kamistad senzitiv nebo mundisal..je toho povícero, ale v lékárně poradí 😉 .
ještě existují viburcol čípky-homeopatické...uklidňují a tlumí bolest, ale ty homeo někomu zaberou a jinému ne, chce to vyzkoušet.
přeji brzké prořezání 🙂 .

zuzau2
31. pro 2010

Ahoj, já dávala chamomilla vulgaris 9ch, ale ty jsou spíše na zklidnění ... více nám zabírala homeopatika aconitum napellus 9ch, ty jsou přímo na zoubky. Calgel nám nikdy nepomohl.Když nemám homeopatika, dám Nurofen, či Panadol, ale to moc nechci, je to přece jen chemie. Nejhorší je, že našim holkám se ty zuby prořezávají věčnost ☹ Teď už skoro měsíc májí nateklé trojky a čtyřky ☹

dlabinecka
31. pro 2010

Já taky doporučuju jantarové korálky 😉 Calgel je dobrý, když je nejhůř zkusila bych nurofen sirup ( či nějaký podobný proti horečce a bolesti ). homeopatika můžou být taky fajn 😉

smolinek
31. pro 2010

ahoj, nám na pohotovosti řekli ať dáváme dětský paralen/nurofen sirup každé 3 hodiny a druhý den po šešti hod.a ať máme trpělivost. Dávala jsem opravdu, jen když to bylo nejhorší. Nechtěla jsem ho ládovat léky, když na to někdy stačilo, aby se u něčeho zabavil, pak na to zapomněl. Mastičky ani chladící kousátka nám nepomáhaly. Držim palce, aby to bylo co nejmíň bolavé, ale do těch dvou let to bude trvat.

deeniisa
2. únor 2011

nas zachranil calgel-okamzita uleva ale myslim ze kazde mimco si musi najit to sve kdyz to nezabere nezoufej a zkousej dalsi veci... :D

sarlotta
3. únor 2011

kamistad-obsahuje lidokain - 100% po něm usne. 😉 je pro kojence. a obsahuje i přírodní složky.

fender
4. únor 2011

lepší než calgel je mundisal, resp. malému lépe zabíral a déle vydržel účinek. jinak když to je obzvlášť zlé, dávám brufen sirup, jak na bolest tak na teplotu (mívá u rostoucích zubů horečky).

gabour
6. únor 2011

Mundisal. Výbornej.

martulikk
9. únor 2011

na zoubky máme calgel a kamistad, ještě je mundisol... zeptej se v lékárně, mají toho víc 😉 gely jsou fajn, ale zaberou jen na chvilku... nám se první zoubek proklubal v 8 měsících a pak šly po měsíci... v roce měla 4 (vyrostly téměř bez povšimnutí na rozdíl od těch dalších, uf...) a pak byl půl roku klid... no a před silvestrem se proklubal 5. a od minulého týdne 5 dalších ☹ máme obě dolní 1 a 2, horní obě1 a jednu 2 a k tomu se prodírají 3 stoličky... chuděrka má dásničky nalité, bolavé a to se dá mazat pořád dokola... na chladítka nám už kašle... dáváme jí ještě dětské sirupy nurofen a panadol, dají se kombinovat, když je fakt nejhůř... zoubky jsou poděs ☹
jo a k těm homeopatikům... je to složitější, na růst dětských zoubků jich totiž existuje několik... zeptej se u vašeho pediatra na knížečku "homeopatie v pediatrii" (myslím, že se to tak jmenuje)... já jí nakonec sehnala v lékárně... tam jsou vypsaná homeopatika na různé dětské nemoci/obtíže... podle symptomů se dá vybrat, je tam uvedeno i ředění 😉

ladybugie
9. únor 2011

My máme Calgel. Používala jsem i Mundisal, ale jak mi řekla doktorka, tak ten je na otevřené rány v ústech, které dezinfikuje. Když se to dám miminkům na dásničky při růstu zoubků, tak je to prý akorát pálí a bolesti růstu zoubků to nezabrání. Doporučila mi ten Calgel a ten pomáhá ihned.

medvide1
9. únor 2011

Ahoj na bolestive zoubky jsou dobré homeopaticke čipky viburcol!Smí se 3-5x denně a myslim si že zabiraji!

jawamek
30. pro 2012

ahojte maminky,ja zijem v uk a tu je na trhu novinka pre deticky,ktorym sa prerezavaju zubky ,posielam link ,ak by mal niekto zaujem 🙂
http://www.gummeeglove.co.uk/

rasha
30. pro 2012

My jsme měli Mundisal a Citrovital gel,může být také OK gel

kamilkaovocna
29. bře 2013

Ahoj mamky,
já na bolest zoubků u svojí holčičky používala nurofen pro děti,
používala jsme čípky, snadno se dávkují a nemusela jsme s malou bojovat, jako když se jí snažím dát sirup, nebo nej bože nějaké tabletky.

majda31
22. dub 2013

no já mám taky zkušenost s nurofenem a to i u našich starších dětí. ale při bojesti zoubků byly ty čípky fakt nepší.

libi31
24. dub 2013

Můsím jen souhlasit s majdou, nurofen je na zoubky opravdu super, ale pokud se malý podařřilo dát sirup, pužila jsem ho raději než čípky... 😉

pejtho
24. dub 2013

Calgel, Mundisal, na noc Nurofen sirup a nebo homeopatika Chamomilla

verunkapok
14. kvě 2013

my využíváme i ty chladící kousátka do mrazáku a ty chladivé gelíky na dásně a taky dávám nurofen..když je nejhůř a abychom se taky trochu všichni vyspali...zabírá dobře..obvykle dám po šesti hodinách. snažím se to nepřehánět, ale na noc je to fakt záchrana

maryyyp
21. kvě 2013

Taky musím přidat skvělou zkušenost s Nurofenem. Malá měla hlavně dost horečky a občas i zvracela, tak jsem střídala sirup a čípky.

maudn
21. kvě 2013

na ty první zoubky nám moc pomohl sirup Nurofen

mafeska
24. kvě 2013

dávám nurofen sirup, ale jen v případě nouze. necpu ho do ní preventivně. přes den se krásně zabaví a bolest nevnímá. ozve se to vždy večer před usnutím nebo se prostě vzbudí a nemůže usnout. působí okamžitě a malá hned usne.

dalimil2
8. led 2014

Je hrozné co někdo dokáže chudáčkovi malému dát do tělíčka, jen aby se ho zbavil a utlumil jeho projevy bolesti. Přečteli si člověk v příbalovém letáku Nurofenu pro děti jen tuto věc, jednu část z mnoha : pálení žáhy, bolest břicha, nevolnost, zvracení, nadýmání (větry), průjem, zácpa, tak zjistí, že odstraněním jednoho problému se dostaví třeba jiný. Není tedy vhodné svou pohodlnost měnit za postupné plnění chemií bezbraného tělíčka, ale věnovat mu pokud možno přirozené prostředky na utlumení bolesti. Je potřeba jen zapojit mozek a nevstupovat k tomu nejprimitivnějšímu, na bolístko prášek, ale věnovat mu pozornost, lásku a rozvíjejte svou vlastní intuici.

clare01
6. únor 2014

Celgel a Nurofen je super kombinace.
K tomu kousátko a hodně trpělivosti.