Co na dávivý kašel?

mrochlova
24. kvě 2019

Dobry den prosim o radu syn uz 3 den ma osklivy davivy kasel. Prez den je vse ok rekli by jste zdrave dite ale vecer zacne tak kaslat az se vzdy pozvraci a to uz treti den. Pred 2 dny jsme byli u doktora protoze syn mel i horecky ale to uz dva dny nema pretrvava pouze kasel. Vse ciste plice i crp vyslo v poradku rekl at mu davam klasicke leky na kasel a ze ten se leci docela dlouho ze to je pouue vyrove ale ja uz nevim jake kapky. Davala jsem stoptussin i sinecod a prez den zacinam davat mucosolvamn ze prez den se mi zda ze se mu to trha ale prez den kasle opravdu minimalne.dekuji za rady

zelenaesmolda
24. kvě 2019

@mrochlova
trpim na davivy kasel taky,presne jako tvuj syn kaslu hlavne vecer a az do zvraceni.nepomohlo mi nikdy nic krome codeinu...

calvac
24. kvě 2019

@mrochlova syn tim taky trpi. Pomaha Codein,Pleumolysin. Oboji na predpis.

nazka
24. kvě 2019

@mrochlova sinecod nam nepomahal. dobry je ditustat a nebo fenistil kapky, ktere celkove sklidnuji

zelenaesmolda
24. kvě 2019

jeste me ted tak napadlo jestli by nepomohly antihistaminika?treba zodac?ony totiz zklidnuji a uspavaji...

jana2381
24. kvě 2019

@mrochlova ted jsme meli to same. Pres den klid a vecer chvilku po usnuti silene daveni a budil se hodne davenim az zvracenim. Pomohl nam akutne na daveni Aspecton sirup. Chvilku po podani byl klid na par hodin. Mudr nakonec doporucila pres den neco na odkaslani (meli jsme Ambroxol) a na noc Aerius a ctvrtku Prothazinu nebo Aspecton. Mela jsem Prothazin doma, tak jsem zkusila a spinkal celou noc bez kasle. Rano krasne odkaslava. Ted po 3 dnech kasel ustupuje. Aerius je ale na predpis a myslim ze Prothazin taky ( kdyz nemam Aerius, davam Fenistil kapky) . Aspecton se da volne koupit. Jeste je na suchy kasel Tussin, ale nam moc nezabral. Jeste take pomohlo zvlhcovat vzduch.

mrochlova
autor
24. kvě 2019

Dekuji moc za rady🙂

bayt
24. kvě 2019

@mrochlova Myslím, že nám lékařka dala případně fenistil. Zklidní, lehce uspávací...jinak klasika, hodně zvlhčovat, větrat, hodně venku. A zvýšená poloha.

ivis04
24. kvě 2019

Nase mala na ty kasle taky trpi, hlavne v noci. Davala jsem stoptusin a to pak prave i zvracela, ted davame Tussin a ma klid, zabira a neni ji po nem spatne. Ale co sedne jednomu, nemusi druhemu, chce to vyzkouset. Tak at je brzy lepe 🍀

krystofovaa
25. kvě 2019

Nám se osvědčil právě tussin. 3x denně 12 kapek (podle váhy dítěte) a za 2 dny ok

netopejr
25. kvě 2019

Pokud z kašle zvrací tak jestliže to nepřestane,vyžádala bych si testy na černý kašel.

janule1940
25. kvě 2019

A nejedná se o černý kašel? Nedávno jsem četla článek, že u černého kašle se jedná o jednu z nejméně účinných vakcín a vyskytuje se v ČR celkem často. Takže bych si asi taky vyžádala testy na černý kašel. Protože u toho je přece dávivý kašel večer a v noci typický, přes den klid, v noci strašlivý kašel a zvracení.

marika.y
25. kvě 2019

Na zklidnění dáváme také Tussin. Opravdu zabírá.

mirri7
25. kvě 2019

Kapat fenistil rano a vecer podle kil. A na noc pritvrdit... Dithiaden, prednison v cipku...

priefi
25. kvě 2019

@mrochlova syn mel pres den mokry vykaslavaci a dostaval ambrobene a vecer silene drazdivy a zde dr.doporucila 1/2 dithiadenu.

taliz
27. kvě 2019

@mrochlova holky ja na kasel vzdycky na noc davam rozehraty kousek másla na lzicce s kapkou citronu, rozehrate maslo preleju na jinou lzicku dam kapku citronu a diteti spolknout vzdycky mi to pomohlo zkuste to