Dětská zubařka. Změnit ji? Sedí dítě při vrtání mamince na klíne?

kapulet
8. dub 2009

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Naše Barunka má už od 1,5 roku zubní kaz (podle zubařky z ovocných šťáv typu kubík). Chodili jsme na pravidelné prohlídky, asi od 3 let jsem Barunku začala připravovat na to, že se zubikaz musí vyvrtat atd. (pomohlo nám hodně DVD Byl jednou jeden život). Při kontrole ve 3,5 letech jsem zubařku požádala, zda by zubní kaz nevyvrtala, byla proti s tím, že při další kontrole zubní kaz vyvrtáme. Před týdnem jsme byly na 4 leté prohlídce, zase jsem zubařku požádala, zda by nám ten zubní kaz nevyvrtala načež se zubařka netvářila moc nadšeně, a před malou nám sdělila doslova "když chcete aby ji to bolelo..." zůstala jsem jako opařená a doufala, že to malá nezaslechla. No, domluvili jsme se že si to rozmyslíme a objednáme se na dopoledne.

Já teď ale spíš přemýšlím, zda nezměnit zubařku. Mám takový dojem, že by nejraději nechala zoubky vyhnít, což se nám ale ani Barunce moc nelíbí.

Taky by mě zajímalo, zda u tak malých dětí vám sedí na klíně. viděla jsem to tuším v Sama doma, že při vrtání sedělo dítě mamince na klíně. Jak je to u vás?

Předem děkuji za vaše názory

bambusko
8. dub 2009

kapulet, cela rodina - aj decka - chodime k rovnakemu zubarovi. najprv sme chodili len na prehliadky a dr. si ziskal ich doveru, vozil ich v kresle, ukazoval svetielka, dostali obrazky ap. zubky mali zdrave, az kym to babky svojimi tajnymi zdrojmi cukrikov nepokazili. obom dievcatam plomboval stolicku vo veku 5r., dostali lokalnu anestezu, ani o tom nevedeli 🙂 povedal, nech zavru oci, lebo bude striekat voda, najprv taponom znecitlivil miesto vpichu a supol injekciu. cela oprava zuba trval asi 1/2 hodku a vsetko bolo bez problemov. ja som cely cas bola pri tom, naposledy dokonca s malym v satke. starsej robil aj mensi chirurgicky zakrok - skratenie uzdicky pod hornou perou

velmi dolezity je pristup zubara, mne ako 4-rocnej trhali zub a pritom som dr. uhryzla, dostala som aj bitku, takze doteraz chodim na osetrenie zubov vytrasena. ale podarilo sa mi najst zubara, ktoremu doverujem a je aj dobry psycholog. sam povedal, ze jemu tiez nerobi dobre, ak pacient trpi, vsetko absolvujem s injekciou 🙂 . len jednu chyby ma, ze nema zmluvu zo ziadnou zdravotnou poistovnou a vie preco. pacientov ma aj tak dost a bez zbytocnych komplikacii.

mam pocit, ze tvojej zubarke sa nechce do problemovej spoluprace s malym dietatom, radsej neskor zub vytrhne, ved to je zalezitost par sekund 😠 urcite hladaj ineho dr.

slunicko552
8. dub 2009

Tak já bych taky změnila zubařku.Myslím si jako bambusko,že se jí do toho nechce 😠 .Tak dlouho to odkládat 😲 fakt nechápu 😕 😠

roasha
8. dub 2009

kapulet,tiez by som zmenila zubarku 😉
mala ma jednu plombicku/mala maly kazik bolo to cca 1,5r dozadu/,dr.jej to osetrila,pokial to bolo male,bolo to bez bolesti,traumy,dcera si uplne bez problemov sadla,a dala si to urobit.
nemame ziaden problem ist na preventivku/dcera sa vobec neboji/,mliecne zubky si trha sama,ale pokial bol vacsi korienok,sama sa pytala k stomatologicke. 🙂
vsetci mame zuby v perfektnom stave, u nas neexistovalo cakat na"neskor"
vsetko je to o pristupe lekara,a dovere k nemu. 😉

wali
8. dub 2009

veru tak kapulet, radsej najdi ineho zubara. podla mna pristup tejto zubarky nie je spravny. my zatial chodime s malym len na prehliadky a to sedi mne na kolenach. ako je to pri vrtani netusim - povedala by som, ze to zalezi na konkretnom zubarovi.

martao
8. dub 2009

My sme nemali kaz. Malý mal v školke úraz. Odlomilo sa mu zo zubka. Snažila sa zúbok zachrániť. Nakoniec mu musel ísť von. Ak ide syn len na preventívnu býva vo vnútri sám. Ale ak by bolo treba vŕtať, trhať tak by som bola s ním. V kresle sedí sám. Hlavu drží sestrička alebo tatino.

Inak niektorí zubári neošetrujú deti len dospelých a podľa toho sa aj chovajú. Ak z nej nemáš dobrý pocit skús sa popýtať v okolí na iných.

bibula
8. dub 2009

kazove zubky treba opravit,inac sa "kazonosne" bacile usadzaju kadetade v pusinke a po cely zivot sposobuju kazy.takze kazov sa ttreba co najskor zbavit.....
hovori sa,ze mliecne zubky nebolia,ale nie je to pravda.

mmonika
8. dub 2009

No zrovna dnes som bola u zubarky so 4 rocnym synom,a veru i ked som nechcela musela mu vrtat jejden zubok...ale musim povedat,ze mame skvelu zubarku,synator ani nestihol dako protestovat,najprv sa s nim len rozpravala a medzi recou mu opravovala zubok....takze ani nezbadal co sa vlastne deje 😀 😀 😀 ..nakoniec mu skontrolovala jeden zubok co si ako rocny vybil.tzv.mrtvy zub,objednala nam dcerku na prehliadku a synatorovi podala velku zubnu pastu aj s kefkou na rozlucku... 😉 Myslim,si ze takato hrava forma je omnoho lepsia ,a dieta nema hned panicky strach od zubara 😉

kapulet
autor
8. dub 2009

moc dík za vaše odpovědi, budem hledat nového zubaře. Byli jsme přímo u dětské zubařky, na doporučení, ale dám na vaše rady. Takže dík

denisa1414
16. dub 2013

Ahojky jmenuji se Denisa a mam kaz v prostred zubu a nemuzu najit zadneho zubare 😒 Co mam delat? ☹ Jsem mlada a nebchci mit takove zuby je mi 14

sapfo
28. čer 2013

Ahoj, mě se líbí, jak píšete, že chodí celá rodina k jednomu zubaři. A taky se mi líbí soukromé stomatologické kliniky, kde se postarají o rovnátka, bělení zubů, zubní hygienu i trhání osmiček atd. jako třeba tady http://www.podkovka.cz/zakroky-sluzby/ Máte někdo zkušenost s takovým centrem?

blahova_andrea
28. čer 2013

@sapfo my chodíme taky celá rodina k jedné zubařce. je to super i ohledně dojezdu na místo a hlídání prcka při střídání se v křesle atd 🙂 naše zubařka trhá i ty osmičky, dělá i zubní chirurgii nebo jak se tomu říká. je fajn mít to takhle pohromadě.

aanysek
28. čer 2013

ahoj tak moje deti sedi na kresle sami a abych pravdu rekla tak moje zubarka kdyz vidi jen maly kaz tak hned ho vyvrtava a mala ta sedi pekne a vubec nerve je klidna coz jsem uplne cucela a malej ten ma zatim vsechny zuby ok a chodi spolecne k zubarce takze to mame taky pri jednom

blahova_andrea
28. čer 2013

dneska se prý zubaři dělí mezi ty, kteří vrtají vždy všechno a jsou ti, kteří zvažují vážnost a hloubku kazu a u malých kazů u malých dětí to zvažují, protože jim zoubek sám brzo vypadne a děti to vrtání obvykle velmi špatně nesou. takže bych řekla, že by to mělo být správně zubař od zubaře a zub od zubu, dítě od dítěte...neřešila bych, co je správné plošně

marton
23. črc 2013

@sapfo Ahoj...DentMedico Karlín,Praha8 🙂 .

andelka
23. črc 2013

Chodíme nově všichni k jedné mladé zubařce, děti mi sedí na klíně.