Do kdy jste dětem čistily zuby?

natalie77
21. bře 2013

Prosím o radu, do kdy jste dětem čistily zuby?
Pravidelně chodíme dvakrát ročně na preventivní kontrolu. Vše je v pořádku. Syn používá inhalátory na astma, takže si po každém dýchání musí vyplachovat pusu. Vše chce dělat sám, ale mám dojem, že si zuby pořádně sám nevyčistí, takže mu je čistím stále já. Jen mě zajímá, kdy jste to nechaly na dětech...?
Moc děkuji.

betysek
22. bře 2013

@natalie77 Dceři bude 5 let. čistí si zuby sama už asi 2 roky, ale já jí je pak ještě dočistím...

tvarohacek
22. bře 2013

syn - 5 let - ráno si čistí zuby sám, večer já.

blahova_andrea
22. bře 2013

každé dítko je jinak poctivé a jinak zdatné na jemnou motoriku, takže asi podle toho, kdy naznám, že už to zvládne samo. já teda v tomto nejsem taky extra poctivka, tak si nejsem jistá, jak to u našeho nejmladšího dopadne. u těch starších na to táta dlabe, když jsou u nás a já to po pár měsících vzdala. nepíšeš jak staré je tvoje dítko.

bledulka
22. bře 2013

oba synové si od necelých 3 let čistí zuby sami s tím, že já jim je dočistím. Mladšímu je dočištuji déle, staršímu už je "jen přejedu"
úplně na nich se mi to nechávat nechce..takže u toho zatím zůstanu...

beruska24.9.
22. bře 2013

Zubařka mi řekla, že než půjde dítě do školy, s čistěním pomáhat.
Holky si od malička ´´čistí´´ zoubky sami, já potom přečistím.

veruska007
22. bře 2013

U nás jak kdy. Starší už měl období, kdy si čistil zub sám, ale pak jsem zjistila, že to nemá moc dobře vyčištěné, tak zas čistím já. Mladší si vyčistí sám a pak mu dočistíme.

mataharyy
22. bře 2013

U nás dle nálady, když jsou děti sdílné, dočišťuji, když hodně protestují, tak se s nimi nehádám, ale vím že jednou za den, maximálně dva. jim zuby opravdu řádně vyčistím já, jináč si čistí sami 2-3 x denně, takže hádám to stačí, zubařka chválí, tak to je důležité 🙂

natalie77
autor
22. bře 2013

@mataharyy
@veruska007
@beruska24.9.
@bledulka
@blahova_andrea
@tvarohacek
@betysek

Moc děkuji za odpovědi.
Malému je 5,5. Ale mám pocit, že na zuby bude stále, jako batole....takže budu večer dál dočišťovat sama 😉.

karla951
3. kvě 2013

U dcery (5 let) už je to docela v pohodě, je aktivní a chce sama. Občas má tendence čistit je i bráškovi, kterýmu jsou teprv 3 😀 To abysme se nenudili.

karla951
3. kvě 2013

trošku mimo, ale tady ta maškátka na pastu: http://postovnezdarma.cz/pomucka-na-vytlacovani... , ty vypadají dobře, to by je mohlo i bavit.

elastiq
22. srp 2013

Dcera má sedm let, ale pořád ještě dočišťuju, kontoluju, protože je s číštěním zubů hotová ráz dva , pan zubař potom chválí, takže to má cenu

daina77
26. srp 2013

Starsi jsem zuby cistila az zavrsila ctvrty rok. Mladsi si uz cisti zuby sama a dela to fakt poradne, ani bych to necekala od triletej holky. Mozno je to taky rozdil v zubni paste. Pro mladsi dceru jsme koupili touhle: http://www.blizejciebie.pl/ziajka_pasta_do_zebo...
Ikdyz pro nas bylo dulezite ze je tam Xylitol namisto fluoru, tak pro ni je asi dulezite ze ji to skvele chuti 😀

rebelie
26. srp 2013

@natalie77 Já mám dojem, že všechny zdroje, co jsem k tomuto tématu četla, doporučují dočišťovat a kontrolovat až asi do 8 let...