Druhé zuby nerostou. Jak dlouho to trvá než vyrostou?

pivonka2
10. lis 2021

Ahoj všem, synovi (7 let) v lednu a březnu vypadly zuby horní dvojky. Od té doby nic, nerostou. Má tam díry, ani náznak, že by se něco chystalo vyrůst.. 😢Jak dlouho obvykle trvá, než vyrostou? V červnu mě paní zubařka uklidňovala, teď začínám mít strach, zda je vůbec má...
Díky za názory.

mrs.duck
10. lis 2021

@pivonka2 Řešili jsme totéž. Synovi začaly růst po více než deseti měsících od vypadnutí prvních.
Ale my máme v rodině, že některé zuby vůbec nevyrostly. Bráchovi chybí trojky nahoře a babičce dvojky. U bráchy to poznat nejde, ale u babicky to vypadá vtipne, když má špičáky hned vepředu, taková upírka 🤭 Kde prý ale jen o estetickou záležitost, podle rentgenu tyhle zuby nemaji, takze nemelo co vyrust.

pivonka2
autor
10. lis 2021

@mrs.duck díky za reakci 🙂 jsem o kapku klidnější,že to fakt může trvat tak dlouho.
Já právě googlila a hodně píšou, že chybějící zuby mají v rodině. U nás tohle nikdo nemá, všichni mají/měli všechny zuby. Nechci,aby tam měl díry 😢 takže zase jestli začít řešit rovnátka a to už abych ho někam objednala...achjo.

emillyhk
10. lis 2021

@pivonka2 Já třeba nemám žádnou stálou pětku. V rodině jsem jediná. Pro klid duše můžete syna objednat na rentgen, kde už by ty druhé zuby měly být vidět, i kdyby se zatím nechystaly ven.

mrs.duck
10. lis 2021

@pivonka2 Brácha ani babička díry nemají, ony se ty zuby tak rovnomerně po patře rozprostřely, že chybějící zuby fakt poznat nejsou 😉 a jako bonus mají oba krásně rovné zuby. Babička říká, že je to tím, že jich mají málo a nemusí se tam tísnit mezi ostatníma.
Já to řešila stejně jako ty ☺️ Taky jsem se ptala na rovnátka a náš zubař říkal, že je to zatím zbytečné. Rovnátka doporučil až kolem 13.roku, jakmile bude mít všechyn druhé zuby venku, ale rozhodně nejprve rentgen. Ale říkal, ať neplaším, že ještě můžou vyrůst. A fakt že jo. Daly si na čas, ale jsou tam.

jijulka
10. lis 2021

klukovi uz 3/4 roku neroste horni jednicka…

konidana
10. lis 2021

@pivonka2 u tech prvnich zubu trva az rok nez vyrostou druhe

dendy88
10. lis 2021

@pivonka2 v létě 2019 dceři vypadla horní dvojka a teprve teď ji začala růst , druhá horní dvojka ji vypadla na podzim 2019 a ta jí ještě neroste. Ale už víc jak rok vím že ji vyrostou,byla u zubařky na rentgenu a zuby tam má.

jijulka
10. lis 2021

@konidana 😲

martt
10. lis 2021

@pivonka2 Mám syna 10 let. Cca v 7 letech mu trhali stoličku a začala mu růst až teď v 10 letech. Zubařka mu nedělala na prohlídce rtg zubů? Synovi ho dělali na preventivní prohlídce poprvé v šesti letech a teď znovu. A tam viděla, ze pod mléčných zuby ma "zalozené" druhé.

aneta15
10. lis 2021

@pivonka2 synovi až po 2 letech, taky jsem už sílela 😁

lv
11. lis 2021

10 měsíců jsme na dvojku čekali

pivonka2
autor
17. lis 2021

@aneta15 Taky právě mírně šílím 😃 včera jsem mu koukala "na zoubek"a cosi bílého začíná prosvítat. Snad to není žádná fata morgána a je to zub.
Holky, všem děkuju. Jsem ráda, že v tom nejsem sama a dává mi to naději,že ty zuby tam někde jsou👍🌷

pivonka2
autor
24. srp 2022

Dokončuji svůj úvodní příspěvek aneb jak to dopadlo. Tak fata morgana to nebyla, fakt začaly růst, vykoukly v lednu a než se vyklubaly, byl březen. Takže fakt rok🤔😀No hlavně že vyrostly. Díky za podporu.